100 klassieke vegetarische recepten

Last updated on October 16th, 2023 at 01:30 pm

world of veggiesIk ben een weinig originele kok. Ik heb een vast repertoire dat ik telkens afwerk, en daar zit weinig vernieuwing in.

Het is niet dat ik niet wat anders wil proberen, maar vaak ontbreekt me de tijd en motivatie. Want als ik wat nieuws kook, dan moet ik daarbij nadenken en meer opletten. En eerlijk gezegd heb ik daar meestal geen zin in. En als ik écht heel eerlijk ben is ‘geen tijd’ eigenlijk een smoesje. Ik heb er vooral geen zin in.

Kookboeken om mezelf te stimuleren

Om mezelf te stimuleren nieuwe wegen te bewandelen leen ik nog wel eens kookboeken in de bibliotheek. En dit keer nam ik het boek World of Veggies met 100 klassieke vegetarische recepten mee uit de bibliotheek. Het woord ‘klassieke’ klonk me namelijk heel degelijk in de oren. En ik wil best nog wat minder vlees gaan eten.

Maar is World of veggies een leuk kookboek?

World of Veggies: 100 klassieke vegetarische recepten

World of Veggies is een boek van Mirjam Leslie-Pringle. Ze heeft een blog Veggie Very Much waarvoor ze recepten verzint en fotografeert. Het idee is dat dat ze laat zien hoe je heel lekker én makkelijk kunt koken zonder vlees en vis.

Wat betreft vormgeving is haar boek World of Veggies helemaal prima. De recepten zijn voorzien van foto’s van de gerechten, er zit een index achterin geordend op ingrediënten en op naam van het gerecht, en er is een duidelijke indeling. Ook staat bij elk recept vermeld hoeveel tijd het je kost. De gemiddelde bereidingstijd ligt rond de 30 minuten. Niets mis mee.

De indeling:

  • Voorwoord
  • Op de plank
  • Ontbijt
  • Lunch
  • Bites
  • Diner
  • Zoet
  • Dankwoord
  • Receptenindex
  • Ingrediëntenregister

Ik vind de recepten ingewikkeld!

Maar er is 1 ding waar ik niet blij van word bij het lezen van World of Veggies: ik vind het ingewikkeld. Hoezo ‘makkelijke recepten’?!

En de producten die Mirjam gebruikt heb ik in ieder geval niet standaard in mijn keukenkastjes staan. Als basisingrediënten geeft ze een lijst van maar liefst 103 dingen. Als ik dat eerst allemaal moet gaan kopen, ben ik een bak met tijd én geld kwijt. Want Mirjam adviseert ook nog eens om het allemaal biologisch en lokaal te gaan kopen. Dus daar ben ik wel een tijdje druk mee om alle lokale boeren af te lopen.

Vooral de ontbijtrecepten uit World of Veggies schrikken me af. Ik zie mezelf echt niet ‘s ochtends even Mexicaanse Huevios Rancheros klaarmaken. Een gerecht dat 35 minuten bereidingstijd vraagt.

vegetarisch
Ja hoor, dit maak ik even als ontbijt. Not.

Wie heeft de tijd voor zoiets?!

Mijn conclusie over World of Veggies

World of Veggies is een mooi vormgegeven kookboek met vegetarische gerechten. Maar het lijkt mij vooral geschikt voor gevorderde koks. Dus als je meer van de snelle en makkelijke keuken bent, dan zal dit boek je waarschijnlijk afschrikken. Ik vind het erg hoogdrempelig. Bovendien vraag het om een grote voorraad ingrediënten, en veel tijd.

Maar je kunt het ook gebruiken als kijkboek, en dan is het wel oké.

Praktische informatie over World of Veggies

World of Veggies is voor 25,- te koop bij bol.com. Maar ik zou mijn geld er dus niet aan uitgeven!

world of veggies

Wat vind jij belangrijk bij een kookboek?


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

54 Comments

  1. Wij hebben Hello Fresh en daar zitten vaak ook vegetarische gerechten bij en die zijn altijd er lekker. Huevios Rancheros vind ik echt een wereld gerecht!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.