Rondkomen van 1 euro per dag

Last updated on November 27th, 2024 at 03:29 pm

Leven van 1 euro per dag

Toen ik het boek Leven voor een habbekrats zag, met de veelbelovende ondertitel ‘Hoe ik een jaar leefde van 1 euro per dag‘ brandden mijn euro’s in mijn zak om het te kopen. Dus haastte ik me naar huis, logde in bij de bibliotheek en reserveerde het gratis. Ik hoefde maar twee weken te wachten of het lag al voor me klaar. Ik begon meteen met lezen, maar ik vond het niet zo leuk als ik had verwacht. Kath Kelly blijft vrij oppervlakkig en algemeen in haar beschrijving van het leven van een euro per dag. Jammer.

Leven van 1 euro per dag

Opvallend, en ook positief vond ik dat Kath Kelly maar weinig moeite leek te kosten. Ze bleek namelijk nog een voorraadkast en diepvries vol etenswaren te hebben, die ze eerst leeg kon eten. Daarna ging ze vlak voor sluitingstijd naar de supermarkt, en kocht dan bederfelijke spullen voor een habbekrats. In eerste instantie werd ze zelfs dik! En dat van één euro per dag, en terwijl ze overal heen fietste en liep, omdat openbaar vervoer te duur was. Dit kwam omdat ze bang was honger te lijden, en dus veel goedkope dingen kocht. Pas toen ze haar angst voor honger opzij kon zetten, ging het beter.

Gedurende haar jaar dat ze van 1 euro per dag rond kwam, vond ze in totaal 117 euro en 48 eurocent, zomaar op straat! Aan het eind van het jaar gaf ze het geld aan liefdadigheid.

Mijn conclusie over Leven voor een habbekrats en leven van 1 euro per dag

Ik was vooral onder de indruk van Kath Kelly’s discipline en onverzettelijkheid. Niets kon Kath overhalen om meer dan 1 euro per dag uit te geven. Met dat soort discipline kom je denk ik al een heel eind. Al met al is het wel een gezellig boekje om te lezen, en het motiveert je om je eigen levensstijl en uitgavenpatroon nog eens kritisch te bekijken. En de links naar websites achter in het boekje vond ik ideaal.

Toch zou ik het boek niet gauw kopen: daarvoor vind ik het niet leuk genoeg. Bovendien zou ik dan niet rondkomen van 1 euro per dag! Ik denk dat zelfs Kath Kelly het niet zou kopen, want zij leest spiksplinternieuwe boeken gewoon in de boekhandel!

Rondkomen van weinig geld: ervaringsverhalen

Houd je van verhalen van mensen die met weinig rondkomen? Hieronder een aantal blogs en artikelen van mensen die van een klein budget rondkomen:

Boekentips

Er zijn ook allerlei inspirerende en informatieve boeken om je op weg te helpen. Hieronder een overzicht van boeken die je kunt vinden bij bol.com.

Kath Kelly vertelt zelf over leven van 1 euro per dag

In onderstaand filmpje bezoekt Kath Kelly een bibliotheek en vertelt ze over haar ervaring met leven van 1 pond.

Praktische informatie over Leven voor een habbekrats

Leven voor een habbekrats van Kath Kelly is voor 11,12 tweedehands verkrijgbaar bij bol.com.

Leven van 1 europ er dag

Heb jij meer nodig dan 1 euro per dag om van rond te komen, en vraag je je af wat nou een ‘goed’ bedrag per maand is? Lees dan mijn post Kosten boodschappen per maand: wat is reëel? en Rondkomen van 80 euro per week

Wist je dat je in Duitsland bij de DM drogist veel goedkoper uit bent voor drogisterij spullen? En bij Medikamente die Grenze zijn ze ook voordelig.

Pin voor later

rondkomen van weinig

Zou jij kunnen rondkomen van 1 euro per dag denk je? En zo ja, voor hoe lang?

Leestip

Rondkomen van 1200 euro per maand


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

30 Comments

    1. LOL. Ik vraag me dan toch altijd af wat ze daar bij de boekhandel van vinden. Ik hoor vaak dat in je in de VS ook gewoon boeken kunt lezen in de boekwinkel, maar ik heb nooit het gevoel dat dit in Nederland ook zo geaccepteerd is eerlijk gezegd.

  1. Het vrekkenechtpaar heeft ook van die boeken, en Marieke Henselmans. Heel inspirerend. Ik heb als student en vrijgezel wel vaker van 50 gulden per week moeten leven, maar in je eentje is dat zo’n ramp niet. Als je kinderen hebt, lijkt het me verschrikkelijk.
    Bij de Nederlandse supermarkt krijg je geen waren mee voor minder geld, hoor. Wel ging ik vroeger op vrijdag tegen het einde van de marktdag langs de kramen en kreeg dan brood en groente voor weinng mee, soms gratis. De voedselbank bestond toen nog niet.

    1. Goed dat je het zeg Irene. Ik had een lijstje met boeken toegevoegd aan de post, maar die was verdwenen. Er zijn inderdaad best veel leuke en informatieve boeken te vinden. En als je ze uit de bieb haalt ben je nog zuinig ook : )

  2. Ik kende het boek niet. Wij hebben een periode gehad waarbij ik het met heel heel weinig moest doen en ik werd er heel erg creatief van. Ik zou alleen daarom toch benieuwd zijn naar het boek. Om te kijken of ik truukjes had gemist:)

  3. Ik vind zelf de boeken van Marieke Henselmans inspirerender, en dit boek tegenvallen. Veel dingen waren – in ieder geval hier – niet realistisch.

    Ik heb zelf een paar maanden van wel erg weinig rond moeten komen. We hadden met z’n tweeën uiteindelijk een 22,- in de week voor boodschappen, dus 1,50 per persoon per dag, als de verplichte reiskosten van man om naar zijn werk te komen van het leefgeld af was. Daar moest op dat moment alles van, dus ook bijvoorbeeld extra reiskosten als we ergens anders wilden komen en het ov nodig hadden. Ik heb daardoor wel eens een week maar 10,- aan boodschappen kunnen besteden, omdat alles tegelijk kwam. En ja, het kan, in ieder geval als je ook bij de voedselbank terecht kan en heel, heel, heel creatief bent. Maar oh wat ben ik blij dat ik uit die situatie ben, en ik zou het dus echt nooit vrijwillig gaan doen om een punt te maken!

  4. Ik houd van te veel luxe voor een euro. Maar wel knap die dedication. Vraag me wel af of ze dit deed om een ander probleem in haar leven te vermijden. Als je zo erg focust op je nieuwe levensstijl, dan denk ik vaak – misschien onterecht – dat het een afleiding is.

  5. Nee ze leefde niet van een euro per dag maar van een pond. En jaren geleden al. Ze kon toen voor die ene euro een brood of koekjes en smeerkaas en nog wat en nog wat kopen. Niet te vergelijken dus. En de had echt niet een voorraad voor een jaar in huis. Onzin dus om dat valsspelen te noemen. Er moest ook wc papier en zeep en tandpasta komen. Die had ze ook niet voor een jaar in huis.
    Ze gaat ook op huizen en huisdieren van mensen passen. Waar ze uit de koelkast mag eten.
    Ze doet zo veel gratis leuke dingen en komt achter zo veel maatschappelijke druk om maar te consumeren en de kopen en op te tuigen.
    Dat functionerings gesprek met haar baas b.v Dat hij schrikt dat meer geld dus geen motivatie hoeft te zijn om meer je best te doen
    En de druk van een vriendin om heel veel geld uit te geven om haar zelf op te tuigen als ze een vriendje dreigt te krijgen.
    Ik snap niet en nooit waarom ze toch altijd als oppervlakkig weg gezet wordt.
    Omdat ze niet de juiste motivatie zou hebben of zo..
    Ja ze spaart voor een bruiloft cadeau voor een broer. Wat maakt het uit.
    Ik ben erg gelukkig geworden van het boek.
    Er zijn zo veel gratis en leuke en interessante uitjes. Zeker belangrijk voor mensen die niks te besteden hebben om de deur uit te kunnen
    Die mensen zijn blij als er mensen op hun lezingen en bijeenkomsten komen.
    Waarom altijd zo minderwaardig doen over haar levensstijl . Omdat ze niet in het plaatje van huisje ,boompje beestje,gezinnetje ,hypotheek. Auto voor de deur. En zo voort .Is dat opeens extreem . Heel erg veel mensen moeten wel anders leven.. Die zijn er ook.

  6. ‘k Ben niet te beroerd om goedkoop te shoppen. Bij Jumbo in Sluis, deze week, kocht ik 6 krentenbollen voor € 0,25 / 2 preien voor @ 0,50 / een salami (225gr., op vervaldag, daar is niets aan) voor € 1,50, en ga zo maar door… En du busreis, mijn jaarabonnement laat even over de grens toe…
    Lie(f)s.

  7. Kath Kelly maakte gebruik van veel gratis evenementen: gratis drinken en hapjes bij evenementen. Verder mocht ze van voorraden van anderen gebruiken bij het oppassen op huizen.
    Als je wilt, kun je ook nu nog wel voor 1 euro per dag leven. Dat doe je door veel statiegeld blikjes en flesjes te verzamelen en die in te leveren. Als je daarnaast wekelijks 1 of 2 Too Good to Go pakketten weet te scoren, dan kom je een heel eind met 1 euro per dag!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.