Tea topic: Is het glas half vol of eerder half leeg?
Het Tea Topic van vandaag is de vraag: Is het glas half vol of eerder half leeg? Het is een bekende vraag, en het idee is dat het antwoord dat je geeft weergeeft hoe je zo ongeveer in het leven staat. Maar ik vraag me af:
‘Zijn er ooit mensen die zeggen: ‘Bij mij is het glas dus echt altijd half leeg!’
Ik kan het me bijna niet voorstellen.
Is het glas bij jou half vol, of half leeg?
Het sociaal wenselijke antwoord is: ‘Bij mij is het glas altijd half vol.’ Dat impliceert dat je een prettige persoonlijkheid bent, die overal altijd de zon kan zien schijnen. Dus… Laat ik eens heel eerlijk proberen te zijn. Is mijn glas dan half vol, of half leeg? Ik wil het liefst dat mijn glas altijd halfvol is, omdat ik dat een leukere manier vind van in het leven staan. Maar de waarheid is, dat mijn glas regelmatig half leeg is!
Glas half leeg
Sinds de Google Helpful Content update zijn mijn blog inkomsten, waarmee ik bijdraag aan ons gezinsinkomen, dramatisch gedaald. Ik maak me daar erg zorgen over, en heb al gekeken of ze nog vakkenvullers nodig hebben bij de Kruidvat of Action. Tegen mijn man verzucht ik regelmatig:
‘Dat was het dan! Ik zal moeten stoppen met bloggen!’
Terwijl ik nog wel degelijk inkomsten heb. In dit geval heb ik dus de neiging om het glas als half leeg te zien, in plaats van als halfvol. En als de inkomsten zich lijken te herstellen somber ik:
‘Ja maar, dat zegt nog niks natuurlijk. Eén zwaluw maakt geen zomer, als het kalf verdronken is dempt men de put, en na regen komt vaak meer regen.’
Anderzijds ben ik wel een veerkrachtig type. Dus zelfs al denk ik dat mijn glas half leeg is, dat weerhoudt mij er niet van om door te ploeteren. In die zin is mijn glas dan toch weer half vol!
Huisvlijt Linkparty Reminder
Doe hieronder mee aan de Huisvlijt Linkparty!
Is het glas bij jou half vol, of half leeg?
Vervelend om te lezen dat je inkomsten achteruit gaan. Ik kan me best voorstellen dat dat je toch zorgen baart. :(
Wat betreft het onderwerp van je blog, je hebt ook mensen die het glas altijd half leeg vinden (of helemaal leeg), maar zichzelf toch heel positief in het leven vinden staan. Zo’n familielid heb ik, moest ik even aan denken bij dit verhaal.
Meestal zeg ik: Ik weet waar de kraan is, maar in dit geval zou dat cynisch zijn.
Ik moet nu denken aan een mooi citaat uit The Boy, the Mole, the Fox and the Horse van Charlie Mackesy:
“Is your glass half empty or half full?” asked the mole.
“I think I’m grateful to have a glass,” said the boy.”
Vaak ben ik al blij dat ik nog een glas heb.
I always think that if the glass is half full, you won’t think about refilling it. But if it’s half empty there is always space to add more things and they don’t have to be negative.
gewoon half zou ik zeggen ;-)
Een @->- voor je.
Interessant om te lezen hoe jij het ziet. Ik denk dat ik ongeveer hetzelfde ben. Ik zou mezelf ook eerder omschrijven als iemand bij wie het glas half leeg is.
Bij mij is altijd volle glas.