Anders gaan koken in 2019: HelloFresh versus Verspakket
Last updated on January 29th, 2024 at 04:49 pm
Mijn man mag wel wat kilo’s kwijt, en ik vind in het algemeen dat ik wel eens wat creatiever zou mogen koken. En ook met nog minder vlees.
Anders gaan koken in 2019: Plan A
Daarom had ik bedacht 3 keer per week voor 4 personen een HelloFresh maaltijdbox te bestellen. Uit ervaring weet ik dat zo’n HelloFresh box lekker is, en je automatisch helpt om eens wat anders te koken. Je krijgt namelijk automatisch Hello Fresh recepten. Maar dit idee stierf een snelle en roemloze dood toen ik zag wat dit zou gaan kosten: 60,- voor 3 maaltijden per week… Even ter vergelijking: als ik op maandagochtend de boodschappen doe voor de hele week was ik in 2018 gemiddeld zo’n 55,- kwijt. Dus nu heb ik iets anders bedacht!
Anders gaan koken in 2019: plan B
Mijn plan B is simpel en veel goedkoper: ik koop gewoon 3 zogenoemde verspakketten ook wel bekend als maaltijdpakket! In zo’n verspakket zit alles netjes bij elkaar, inclusief recept. Het is met verse ingrediënten, en het zijn maaltijden die ik anders niet gauw zou klaarmaken. Wat dat betreft lijkt het erg op Hello Fresh.
Bovendien zitten er geen zakjes en pakjes in. Nou kun je natuurlijk zeggen: ‘Joh, zo’n verspakket is veel duurder dan als je alles gewoon los koopt. Wat een superstom idee van je!’ En dan zou je wellicht gelijk hebben. Maar ik houd van doelen die haalbaar zijn. En ik weet van mezelf dat als ik nieuwe maaltijden compleet ‘from scratch’ moet gaan maken, ik afhaak. Zo’n verspakket is voor mij een uitstekende manier om mijn culinaire grenzen voorzichtig te verleggen, en op te rekken.
Koken met minder vlees
Mijn oudste dochter is al een paar jaar veganist, en heeft me ook een aantal ideeën aan de hand gedaan die eenvoudig zijn uit te voeren. Zoals roerbakgroenten met noodles. Ik ken mijn grenzen, en ga dus niet proberen om ineens veganistisch te koken maar ik kan er best wat elementen uithalen en die toepassen in het dagelijks leven. Mijn oudste dochter beweert bijvoorbeeld dat falafel hartstikke lekker is, dus dat ga ik ook eens proberen.
Anders gaan koken in 2019: samenvatting
Hoewel ik al keurig let op 250 gram groenten per persoon per dag, wil ik nog wel wat gezonder gaan koken. Daarom overwoog ik een abonnement op HelloFresh maaltijden. Die zijn lekker, en zorgen ervoor dat je op een laagdrempeliger manier andere gerechten uitprobeert. Maar ik schrok terug van de kosten. In vergelijking met HelloFresh maaltijden vind ik boodschappenpakketten zoals die van AH en Lidl een stuk voordeliger.
N.B. je hoeft niet persé een abonnement op HelloFresh te nemen om hun recepten te gebruiken. HelloFresh heeft nu een recepten generator, die je kunt gebruiken om ideeën op te doen voor je maaltijden.
Zie ook mijn review van het verspakket AH: Bietenrisotto en mijn ervaring met het HelloFresh vispannetje.
Ben jij tevreden over jezelf als kok?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Helemaal mee eens! Ik vind Hello Fresh ideaal, maar op dit moment niet helemaal passend in ons budget. Ik wil wel gezonder gaan koken, moet ook wel, want dan kan ons zoontje mee eten :)
Ik heb ook een keer HelloFresh geprobeerd, omdat ik van vrienden een hoge korting kreeg. Maar ik vond het erg chemisch smaken. Bah! Die verspakketten zie ik inderdaad wel eens liggen. Maar daar zitten vaak zakjes met sausjes in waarvan ik de ingrediënten niet wil weten. Dan maak ik liever echt alles zelf, gewoon met kruiden. :)
Ik ben echt een slechte kok en heb ook vol goede moed naar hello fresh gekeken, totdat ik de prijzen zag inderdaad! Mijn man kan gelukkig wel erg goed koken, dus ik doe de boodschappen (op aanwijzing) en hij kookt.
Ideaal! Zo heeft ieder zijn of haar talent.
Heej mijn plan is ook om gezonder te gaan eten. Ik heb zelf t idee om vanaf februari (na mijn verjaardag en die van mn vriend) een detox te doen qua suiker.
Ik heb ook het plan om gezonder te gaan koken/eten. Ben van mezelf niet echt een keukenprinses dus heel tevreden ben ik niet over mezelf wat dat betreft. Maar goed, er is iig dus voldoende ruimte voor verbetering ;)
Dat is inderdaad een positieve kant: je kunt makkelijk dingen beter doen : )
Ik ga proberen om eens in de week een recept te maken. Hopelijk gaat dat lukken :)
Wie weet verander ik echt in een chefkok, haha.
Wie weet Mc Kleuver : ) Succes gewenst in ieder geval.
HelloFresh is inderdaad erg duur. Wij proberen zoveel mogelijk vers te eten. Veel groenten en minder vlees.
Het zijn ook de prijzen van Hallo Freh die me tegenhouden om dit te gaan doen. Ik gebruik af en toe wel een verspakket! Dat vind ik wel echt een uitkomst. Zeker als je lekkere, diverse gerechten op tafel wilt zetten.
HelloFresh wil ik ook weleens proberen. En minder vlees eten is sowieso goed!
Ik ben de laatste maanden anders gaan koken, maar ik ga daarvoor gewoon naar de slager, groente-en kaasboer. Ik merk dat ik daardoor bewuster inkoop en dus A goedkoper uit ben en B veel minder weggooi. Ik kook ook voor meerdere dagen en tevens ook voor mijn dochter die niet meer thuis woont en door haar werktijden beduidend slechter is gaan eten. Zij komt op woensdagavond bij mij eten en neemt voor andere dagen 1 persoonsporties mee voor in de diepvries. Het zijn gevarieerde maaltijden van stamppot, soep tot curry en als extraatje appelmoes of stoofpeertjes. Bovendien maakte ik van een oude slaapzak en een mooie lap stof voor weinig een hooimadam zodat ik ook nog eens minder gas gebruik en maaltijden korter op het vuur staan.
Wat heerlijk voor je dochter dat ze voor gezonde maaltijden bij jou terecht kan Johmar. En knap dat je van een oude slaapzak zo’n hooimadam hebt gemaakt!