11 x Basisregels schoonmaken
Of het nou gaat om de keuken schoonmaken, of de basisregels van schoonmaken in het algemeen:
Ik houd stiekem van nieuwe schoonmaakmiddelen.
De belofte van bijvoorbeeld een nieuwe fles allesreiniger vind ik erg motiverend!
Onderstaande post over de basisregels van schoonmaken maakte ik samenwerking met Blue Wonder.
Ik kreeg van hen een doos met schoonmaakmiddelen om te proberen. Blue Wonder maakt schoonmaakmiddelen die biologisch afbreekbaar en milieuvriendelijk zijn en die ook nog eens hun werk goed doen.
10 x Basisregels schoonmaken
Voel jij je wel eens overweldigd als je jouw huis wilt schoonmaken? Al die kastjes, lades en apparatuur? Waar te beginnen? En hoe?
In deze post vind je 10 basisregels van schoonmaken!
1. Werk met de klok mee zodat je zeker weet dat je niets vergeet.
Linkshandigen werken vaak juist liever tegen de klok in. Dat is ook prima. Waar het omgaat is dat je niets vergeet.
2. Schoonmaakregel: begin altijd bovenaan
Als je een ruimte gaat schoonmaken, is het verstandig om altijd bovenaan te beginnen! Dat is één van de belangrijkste schoonmaakregels. Want als er dan stof en viezigheid naar beneden vallen komt het terecht op stukken die je toch nog moet schoonmaken! Zo voorkom je dat je twee keer hetzelfde oppervlak moet schoonmaken.
3. Begin altijd met het minst vieze
Maak in de wc bijvoorbeeld eerst de deurklink, lichtknopje en de kraan schoon en doe de wc bril en onder de wc-bril het laatst. Neem per ruimte een nieuw schoon schoonmaakdoekje.
5. Gebruik een schoonmaakmiddel
Alleen water is niet genoeg om je keuken goed schoon te krijgen. Want water helpt je alleen om loszittend vuil te verplaatsen. Wil je echt vastzittend vuil, vet en kalk weg krijgen dan heb je extra hulp nodig. En die hulp krijg je van schoonmaakmiddelen. Die zorgen er namelijk voor dat het vuil loskomt zodat jij het vervolgens kunt verwijderen. Maar laat je tegelijkertijd niet gek maken voor slimme marketingtrucs en mooie flessen schoonmaakmiddel. Onze oma’s maakten schoon met groene zeep en soda.
6. Meng nooit schoonmaakmiddelen want dat kan ronduit gevaarlijk zijn.
Doe bijvoorbeeld nooit chloor in je wc-pot en daarna azijn! Want die twee vormen een gevaarlijk chloorgas.
7. Geduld is een behulpzame vriend bij schoonmaken
Door een schoonmaakmiddel aan te brengen op bijvoorbeeld een vies fornuis en het even de tijd te geven om in te werken, weken vuil en viezigheid los. Vervolgens is het voor jou veel makkelijker om het schoon te vegen. Dus in plaats van dat je stevig moet poetsen en schrobben veeg je het zo weg.
8. Nieuwe schoonmaakmiddelen geven nieuwe motivatie
Natuurlijk kun je je eigen zeep en allesreiniger maken of baking soda gebruiken. Maar velen onder ons kunnen genieten van de opwekkende geur van een schoonmaakmiddel. De schoonmaakmiddelen van Blue Wonder zijn vrolijk gekleurd en ruiken lekker. Daardoor kunnen ze motiverend werken om aan de slag te gaan. Zeker als na gedane arbeid je hele huis heerlijk fris ruikt.
9. Meer schoonmaakmiddel is niet altijd beter!
‘Als een beetje helpt, dan helpt meer vast nog veel beter,’ dacht ik ooit, en gooide voor de zekerheid nog een dopje extra allesreiniger in mijn sopje. Maar meer schoonmaakmiddel is helemaal niet beter. Sterker nog, het kan vloeren en oppervlakken dof maken. Bij Blue Wonder hebben ze daarom als motto:
‘De nr. 1 kracht uit Nederland’.
Omdat het zo krachtig is dat je er maar weinig van nodig hebt! Niet teveel schoonmaakmiddel gebruiken is ook heel belangrijk bij ramen lappen. Gebruik je teveel, dan krijg je lelijke strepen.
10. Meng nooit schoonmaakmiddelen want dat kan ronduit gevaarlijk zijn.
Doe bijvoorbeeld nooit chloor in je wc-pot en daarna azijn! Want die twee vormen een gevaarlijk chloorgas.
11. Zorgen voor je keuken is zorgen voor jezelf
Tegenwoordig is er een trend om te pochen dat je een slechte huisvrouw bent. Deze trend komt voort uit het idee dat huishoudelijk werk stom is. Als je met deze houdingschoonmaakt dan zal het een vervelende klus zijn. Maar vergis je niet! Zoals Monique Wortelboer schrijft in haar boek:
‘Huishouden is zorgen voor het leven.’
Je (t)huis is je veilige basis. Door die basis schoon en netjes te houden creëer je een veilige plek voor jou en je hele gezin.
Hoe kan dat nou stom zijn!
Hoe een klein merk groot kan zijn
Wat Blue Wonder bijzonder maakt is dat dit kleine merk uit Nederland erin is geslaagd om als eerste een 100% aardolie-vrije oppervlaktereiniger in de grote supermarkten op de plank te krijgen. Alle bekende middelen worden met aardolie gemaakt en vervuilen daardoor meer. Bovendien bevat Blue Wonder met etherische oliën waardoor het heerlijk ruikt! Lees ook mijn blogpost over Etherische olie kopen.
Blue Wonder schoonmaakdoekjes
Bij de Action kocht ik een keer Blue Wonder schoonmaakdoekjes. Maar ik vond ze niet zo prettig. Ik vond ze namelijk te soppig. Schoonmaakdoekjes moeten niet te nat zijn vind ik. Daarom koop ik nu meestal weer de gele vochtige doekjes van de Action.
Lees ook mijn post over zelf schoonmaakmiddel maken.
Ik heb regelmatig nog een afwas die ik met de hand doe en dan neem ik meteen het fornuis, aanrecht en wat ik nog meer zie mee. Heb ik een heel aktieve bui dan doe ik de gootsteen ook. Mijn keuken is aan de buitenkant vrij basic en geen open planken met allerlei serviesgoes. Lijkt me een crime met schoonmaken.
Het fornuis doe ik ook weleens met dasty van de wibra. Werkt heel goed. De frontjes doe ik met een amway schoonmaakmiddel in een spuitflacon. Ik kreeg dit van een vriendin. Ik vind het fijn werken en is voor het milieu ook niet zo verkeerd. Ik heb een fles geconcentreerd middel gekregen en doe water in de flacon, dan een scheutje van dat schoonmaakmidde, even schudden en klaar.
Dasty heb ik ooit ook gekocht, maar ik vond het niet zo fijn als de hype beloofde.
Ik vind schoonmaken echt een kwelling, maar ben altijd erg blij wanneer ik het heb gedaan en alles weer blinkt! Tegenwoordig gebruik ik eigenlijk alleen nog maar schoonmaakdoekjes, die met citroengeur, meestal van de Lidl. Ik heb gemerkt dat dit mijn drempel om schoon te maken verlaagd doordaat ik even snel een doekje ergens overheen haal. Echt super!
Super dat die doekjes zo drempelverlagend werken Michelle. Het is de kunst om de methode te vinden die voor jou goed werkt.
Dit artikel had ik de afgelopen weken moeten hebben, toen was ik namelijk alleen thuis. Dit zijn de echte huishoudtips, haha.
Wat een leuk artikel! Mijn keuken zit in de woonkamer..naja het is zeg maar één grote ruimte. En ik vind het heel belangrijk dat de keuken netjes en schoon is!
Dat kan ik me goed voorstellen Laura. Anders zit je vanuit de woonkamer steeds op de troep in de keuken te kijken.
Leuke foto! Ik heb niet echt een tips, meestal zet ik de muziek lekker hard op…en gaan met die banaan x
Dank je. Hij is geïnspireerd op het logo van BlueWonder : )
Muziek opzetten doe ik ook altijd.
Ik hou mijn keuken en huis ook goed schoon. Ik deed ooit het MDGO-VZ en had daar huishoudkunde, niet het leukste vak maar wat heb ik veel geleerd en eigenlijk pas ik dat tegenwoordig nog steeds toe in mijn huis. Ik ben dol op een schone keuken.
Ideaal dat je die schoolkennis nog zo dagelijks kunt gebruiken Lodi. Dat is de beste kennis!
Schoonmaken – niet mijn sterkste kant en vind het ook echt niet leuk. Het is dat het moet en daarom vond ik die tip van de kranten een hele goede – die ik zeker ook ga gebruiken.
Ja, dit krantentip is echt een aanrader, want hij scheelt je een boel werk!
Oops dan zit ik volgens mij vast in de trend van 2017! Ik vind schoonmaken echt niet leuk. Alleen als ik een dag voor mezelf heb ingepland om 1 groot ding te doen. Zelf gebruik ik ook blue wonder en antikal. Werken allebei erg fijn.
Leuk dat je Blue Wonder gebruikt Chantal : )
Ik vind hun logo zo leuk!
Haha geweldig dit! Ik ben echt een poetsmuts dus schoonmaaktips lees ik graag. Wat een leuke foto. Mag je vaker plaatsen :)
Schoonmaken is echt niet mijn ding, maar gelukkig hoef ik niet heel veel schoon te maken in huis door middel van een schoonmaakrooster. Ik doe alleen mijn eigen kamer zelf wat vaker en ben dan blij als het weer helemaal schoon is.
Handig dat je een schoonmaakrooster hebt! Zo weet je zeker dat alles gedaan wordt.
Tip die ik op een Amerikaanse website zag: geen rondjes maken over een oppervlakte met je doekje, want dan veeg je het vuil weer over het deel dat je al schoongeveegd hebt. Je kunt beter een soort zigzag beweging maken.
Top tip! Dit is typisch iets heel logisch, waar je zelf dan niet aan hebt gedacht. Bedankt!
Leuk artikel en goeie tips! Inderdaad vind ik een lekker ruikend en gezellig uitziend (voor zover dat kan haha) schoonmaakmiddel heel belangrijk en bovendien bespaart een goed schoonmaakmiddel je gewoon een hoop tijd! En goed advies wat je geeft aan je kids…ik ben zelf ook van de minimalistische kant, moet dat ook maar eens uitleggen aan mijn zoon! ;-)
Hopelijk luistert jouw zoon beter naar jou dan de mijne naar mij ; )
Echt super handige tips! Ik ben niet zo van het schoonmaken en ik heb gelukkig een schoonmaakster maar hou het zelf wel een klein beetje bij. Zoals na het koken enzo
Een schoonmaakster is ook een prima oplossing. Zeker als je lange dagen maakt, is het heerlijk als de huishoudelijke taken zijn gedaan.
Handige tips heb je gegeven! Ik vind schoonmaken echt leuk! Ik heb daarna altijd echt een goed gevoel, en rust in mijn hoofd.
Fijn dat je plezier kunt beleven aan schoonmaken Marsha. Dat heeft niet iedereen. Maar ik herken wel wat je zegt: het schoonmaak proces kan beslist therapeutisch werken.
Met de spinnenwebben veeg je ook de muizenissen uit je hoofd.
Goede tips, ik doe het eigenlijk ook ongeveer zo, maar ik heb ook in de thuiszorg gewerkt. Vind het altijd fijn om te wisselen met schoonmaakproducten. Ik heb namelijk het idee dat ik anders teveel een aan de geur en met een ander product ruikt het dan gelijk weer lekker fris.
Leuk dat je regelmatig wisselt van schoonmaakproduct. Ik ben zelf nog wel blij met Marcel’s Soap en nu dus met Blue Wonder.
Ik werk in de schoonmaak en na 6 uur bij anderen schoongemaakt te hebben , heb ik eigenlijk niet zoveel zin om thuis ook nog aan de slag te moeten. Nu woon ik sinds mijn dochter het huis uit is alleen en valt er minder schoon te maken. Als ik dan toch aan de slag moet haal ik mijn beste vriend tevoorschijn, mijn stoom reiniger , die maakt alles veel makkelijker om te doen.
Zo’n stoomreiniger lijkt mij ook wel wat! En na 6 uur schoonmaken kan ik me zeker voorstellen dat je er wel even klaar mee bent Ans.
Leuk artikel – haha – ik weet nog een aantal jaar geleden dat ik een keer moest schoonmaken voor mijn moeder. Ze vroeg me wat ik aan het doen was omdat ik eerst beneden aan t schoonmaken was. Ze zei het is handig als je eerst het stof boven overal weghaald anders doe je het voor niks
Daar heeft je moeder helemaal gelijk in inderdaad : )
Kijk dat zijn nog eens tips. Ik heb echt een hekel aan schoonmaken haha
Handige tips! De kranten op de kastjes zou bij mijn niet werken omdat daar ook pannen staan die ik vaak pak. Dus dan zou dat een bende geven. haha… ik moet maar gewoon af en toe op een trapje gaan staan… ;)
En het is gek, vooral omdat je mijn keuken niet ziet vanuit de rest van de woning, maar een schone keuken helpt mij zeker om me beter te voelen en de rest ook schoon te willen maken. :)
Dat is vast omdat de keuken toch het hart van het huis vormt Sandra!
Heerlijk een schoon huis! Ik heb nog blue wonder staan uit een schoonmaakpakket van een paar jaar geleden, maar werkt erg fijn idd.
Ik hou er van als alles netjes schoon is. Het jammer vind ik altijd dat je na een uur alweer opnieuw kunt beginnen omdat men niet netjes met de keuken omgaat. Toch blijf ik het elke dag stellig doen omdat ik hygiëne in de keuken super belangrijk vind!
Ja helemaal mee eens. Aangezien je in de keuken kookt en eet, wil ik ook altijd dat het daar hygiënisch schoon is.
Haha leuke foto en handige tips! Ik ben gek op schoonmaken, opruimen & organiseren. Ps ik ga maar eens aan de slag met het blauwe wonder ;-)
Blue wonder staat hier ook in het keukenkastje, wordt volop gebruikt, ook de groene en roze variant van hun. Ik ben ook fan van de wondersponsjes. Ken je die? Dat zijn van die witte sponzen….krijg je echt alles mee schoon. Ik gebruik ze voor pen op hout speelgoed, verf op speelgoed, en zwarte vegen op witte schoenen. In de keuken gebruik ik ze om het vet (van het koken) van de achterwand af te krijgen. Een mooie combi met blue wonder ;-)
Zijn die wondersponzen helemaal wit? Hebben ze die bij de Action? Daar ga ik namelijk morgen toch naar toe : )
Heel veel tips, ook in de reacties. Wat ik nog toe wil voegen: wees niet zuinig met je aanrechtdoekjes, pak wat vaker een nieuwe. Niet alleen iedere dag een nieuwe, maar ook tussendoor bij schoonmaken. Zorg voor een lekkere stapel in je kast en draai na vieze klusjes een 60 graden was waarin je de schoonmaakdoekjes meewast en dan heb je meteen daarna weer een flinke voorraad.
(Heb je niet voldoende was voor een 60 graden trommel, laat dan de doekjes over de rand van een emmer drogen voordag je ze in de wasmand gooit om te wachten tot je genoeg hebt)
Geleerd van mensen in de voedingsmiddelen industrie en bejaardenzorg: hoe heter hoe beter.
Ja goede tip van die doekjes. Ik gebruik inderdaad op een middag dat ik schoonmaak ook meerdere doekjes. Anders heb ik het gevoel dat ik het vuil alleen maar uitsmeer.
Niet echt een schoonmaaktip, maar wel een tip om het schoonmaken wat dragelijker te maken: podcasts (Nachtzuster van Radio 1!) of een luisterboek opzetten. Oortjes in en gáán! :)
Leuk idee, zo’n podcast! Nu luister ik meestal naar country.
Ik sta niet te juichen om te gaan schoonmaken, doch het hoort erbij en dat betekend voor mij gewoon doen en beginnen en vooral ik geniet ervan als het klaar is!!
Ik heb geen baat bij een ander of nieuw schoonmaakmiddel, gebruik altijd hetzelfde, wel vind ik goede materiaalen om mee werken belangrijk, zoals fijne werkdoeken, goede raamtrekker en dweilstok.
Super handige tips! Ik vind het altijd leuk als netjes en schoon maar het duurt niet lang want een paar minuten later weer rommelig
In het weekend kan ik het ook niet goed netjes houden. Maar door de week blijft het best netjes. Mijn man is hier de rommelmaker ; )
Ik doe de keuken eigenlijk bijna dagelijks afnemen.. zoiezo de kastjes van buiten, gastfornuis, gootsteen, apparaten enzo… hoort een beetje bij de afwas vind ik hehehe
een aantal tips kende ik al, maar ook een aantal niet. Dus sommige komen zeker goed van pas:)
Na het eten kuisen ik en mijn man altijd samen het aanrecht en zo :)
De tip van de kranten vind ik echt een hele goede! Wij gebruiken zelf een goedkoop en milieuvriendelijk schoonmaakmiddel van de Action. En het ruikt ook nog eens hartstikke lekker.
Ja hè? En het is een eenvoudige en goedkope methode.
Dat milieuvriendelijke schoonmaakmiddel heb ik gezien bij de Action, maar zelf nog niet geprobeerd.
Kan ik jou inhuren voor het schoonmaken van mijn keuken? :)
Liefs,
LOL. Ik blog liever voor de kost : )
Handig die tips! Ik ben gek op een schoon en frisruikend huis als ik gepoetst en gedweild heb, maar aan het daadwerkelijke schoonmaken heb ik echt een flinke hekel :P Eigenlijk zou ik dat nu ook moeten doen, maar ik besloot tussendoor even wat blogs te checken… Gelukkig maakt mijn vriend de badkamer schoon en strijkt hij, dat vind ik de vervelendste klusjes. Ga ik snel weer verder!
LOL Dat herken ik wel. Dan wil je gaan schoonmaken maar eerst wil je nog even iets opzoeken op internet of een blog lezen : )
Ik vind schoonmaken alleen maar heel erg omdat niemand anders in huis verder iets doet. Daarom doe ik het minder dan ik eigenlijk zou willen. Maar ik hou heel erg van een schoon en fris huis
Balen dat de rest niets doet. Is dat onwil? Of onkunde? Zouden ze te motiveren zijn met een rooster bijvoorbeeld?
Schoonmaken is nog niet echt mijn ding maar ik vind je tips wel heel goed!
Slim gezien van dat krantenpapier. Ga ik ook eens toepassen
Wat een leuk artikel en handige tips! Onthouden ;)
Handig artikel voor bij mij in het studentenhuis ;)
Super handig ik ga er zeker eat mee doen hihi!
Die trend van planken met daarop spullen snap ik eerlijk gezegd niet, daarmee zadel je jezelf op met nog meer schoonmaakwerk en ik vind het er vaak rommelig uitzien :) Ik heb alles netjes in kastjes opgeborgen scheelt toch weer in opruimen en schoonmaken. Dat van die afzuigkapfilter wist ik niet (brandgevaar). Heb in dit huis wel een afzuigkap, maar eerlijk gezegd gebruik ik deze (nog) niet.
Ik wist dat dus vroeger ook niet, en ben toen best geschrokken. Want het ding bleek zo vet als spek! Nu maak ik ze braaf 1 x per maand schoon.
Hele handige tips. Wij hebben helaas hoge planken wat wel ff klimmen is maar met deze tips komt t helemaal goed. Veel liefs
Dat lijkt me wel irritant inderdaad, als je eerst een end moet klimmen : )
Het viel mij ook op dat je een leuke huisvrouw foto hebt geplaatst. Ik zeg ook vaker doen! Mijn tip: de ouderwetse zeep Driehoek werkt super in de keuken!
Ik sta nooit echt te springen om schoon te maken, maar ik maak het maar gewoon een feestje door lekker nieuwe muziek te luisteren.
Ik zet altijd country muziek op! Dan luister ik lekker naar de muziek en dan is het werk inderdaad ook meteen leuker.
Mijn keukenkastjes komen gelukkig helemaal tot boven aan het plafond. Dat scheelt weer schoonmaken. Zeker omdat we geen krant meer hebben ????.
En het klopt wel, als mijn gootsteen vies is, vind ik dat heel naar!
Schoonmaken is niet vervelend. Ik zet lekker een muziekje op en doe mijn ding. We zijn wel bezig met minimaliseren en dat wil ik helemaal goed aanpakken als het huis goed af is. Manlief is zo’n type die voor elke slok een nieuw glas pakt en dan kan ik blijven afwassen. Dan is schoonmaken niet zo leuk meer ;).
Aargh. Kan manlief het glas dan niet even zelf afwassen? Of is het zo’n type dat dit niet meteen nodig vindt? Zo één heb ik er hier thuis…
Wat een top-huis-vrouw ben jij! Waar leer je al die dingen? Elke keer haal ik hier tips op die ik nog nergens anders hoorde en/of las…
Onder andere van mijn tante Marietje! Die heeft mij enorm veel geleerd.
Schoonmaken is niet echt mijn ding maar het moet gebeuren. Ben altijd wel blij als het gedaan is en ik kan genieten van de frisheid en het schoon zijn
Ja, als je maar eenmaal klaar bent is het resultaat vaak wel heel prettig.
Super handige tips! Ik kijk er persoonlijk altijd tegenop om ruimtes als keuken en badkamer schoon te maken. Uitstellen is dus een bekende fenomeen bij mij. Wij hebben het geluk dat onze bovenkasten geheel tot aan het plafon gaan. Daar hoef ik mij dus niet mee bezig te houden :-)
Slim gedaan! Daar kan dan inderdaad ook geen stof en viezigheid neerdwarrelen.
Mijn moeder gebruikt het ook al jaren met veel plezier. Gelukkig wordt mijn keuken schoongemaakt ik ben niet zo’n poetser zelf. Maar wat ik wel fijn vind is een blinkende gootsteen ;-)
Ja, als je gootsteen maar blinkt oogt de hele keuken frisser : )
Zijn die producten ook in België te koop? Ik heb het wel voor ecologisch….
Jazeker Ilse. Hierbij een link met een overzicht van verkooppunten: https://www.bluewonder.nl/verkooppunten-nl
Mijn tip: blogjes over schoonmaken lezen, dan krijg je er vanzelf zin in!
Dat is ook een goede tip inderdaad. Hij werkt bij mij ook met hardloopblogs lezen.
Dit artikel doet me alleen maar meer hopen dat onze poetsvrouw snel terug is uit vakantie :)
Hopelijk komt ze snel terug, en heeft ze er weer zin in Amylia.
Ik heb al 12 jaar een hekel aan het huishouden, early adopter ;-)
We doen het alleen als het echt niet meer anders kan en hebben darom ook besloten om een schoonmaakster te nemen, als is het maar voor de grote klussen.
Groot gelijk dat je dan een schoonmaakster neemt. Dat doet me denken aan een conference van wijlen Wim Sonneveld. Die vertelt dat hij tegen iemand roept die op een ladder staat te schilderen:
‘Dat doe je verkeerd!’
Die man sjouw vervolgens helemaal de ladder af en vraagt: ‘Hoe moet het dan?’
En dan antwoordt hij: ‘Dat moet je een ander laten doen!’
Minimalisme! Fantastische tip! Helaas heb ik heel veel troep en dat maakt de keuken schoonmaken idd een grote ramp… binnenkort eens flink weggooien
Alles lozen wat niet echt nodig is helpt enorm Marieke! Oh, doe je dan voor en na foto’s op je blog! Het lijkt me leuk om het verschil te zien.
Houd me op de hoogte als je wilt!
Ik ben een groot fan van dichte kastjes.
“Elbow grease”, ook heel belangrijk! :) :) Engelse uitdrukking dat je ook daadwerkelijk moet poetsen op iets.
Ja, die uitdrukking ken ik wel inderdaad. Maar als het zonder kan, dan heb ik dat nog liever ; )
Bedankt voor deze handige tips! Schoonmaken is absoluut niet mijn hobby maar 1x in de week op een zaterdag pakken we samen alles even goed aan!En dan genieten we ook dat het zo lekker fris en schoon is.
Zaterdag is daar een mooie dag voor. En dan is je huis weer lekker fris als de week begint.
Wat een handige tips!!
handige tips, samen schoonmaken is mijn tip; gaat sneller en dan heb je erna tijd om samen wat leuks te doen
Day van die kranten ga ik maar eens toepassen. Was ik zelf echt nooit op gekomen.
Schoonmaken en opruimen zijn niet mijn grootste hobby, maar de keuken probeer ik wel schoon te houden. In mij. Vorige huis had ik bijvoorbeeld geen bovenkastjes
Dat is meteen ook een manier om te voorkomen dat je veel spullen hebt!
Ga eens kijken in de supermarkt, zag Blue Wonder al eerder ergens voorbij komen en dat maakte me toen ook nieuwsgierig.
Goede tips! Vooral de kranten. Misschien moet ik dat ook gaan toepassen. Ik heb nog een trauma van het schoonmaken van mijn antikraakhuisje waarbij ik met een steekmes het vet van de keukenkastjes moest krabben.
Voor het schoonmaken van mijn keuken zorg ik er altijd voor dat de kinderen niet in de buurt zijn, maar manlief wel. Ik poetsen en hij alles netjes schoonmaken. Ik heb net te weinig tijd om hier rustig de tijd voor te nemen, maar als we het samen doen is het gezellig en zonder de kinderen schiet het lekker op.
Brr, dat is wel heel vies inderdaad als je met een steekmes vet moet verwijderen!
Fijn dat je goed kunt samenwerken met je man!
Wat een goede tips! Bovenaan beginnen doe ik altijd wel… voordat ik ga stofzuigen stof ik ook eerst alles af… En ik werk graag van de bovenste verdieping naar beneden… al heb ik dan vaak geen zin meer als ik beneden aan kom hahah
De keuken schoonmaken, samen met de badkamer echt het ergste wat er is! Binnenkort weer tijd voor de grote schoonmaak…
Conclusie:
Het artikel is uitgeprint en komt vanavond op het bord van mijn vriend te liggen :D Toevallig gisteren de discussie gehad over schoonmaken en die gaat de beste man natuurlijk verliezen haha.
LOL. Kostelijk! Veel succes!
Oooh wat een leuke tips! Soms vind ik schoonmaken wel ontspannend. Als ik stress heb, ga ik poetsen. Twee vliegen in één klap, toch?! ;-)
Ja, dat is dan een mooie combinatie! En het kan ook echt werken. Door het opruimen van je huis ruim je ook je geest op : )
ik ga nr 8 meteen uitvoeren!!!
Goed zo Roelina : )
Leuk hoor zo’n shawl om je hoofd…
Dank je Jascha, hoewel het eigenlijk een jurk is!
A ja tuurlijk… lijkt wel een rokje…
Is dit middeltje ook goed om te gebruiken op een keukenweekblad van gepolierd beton? Want deze is erg gevoelig voor schoonmaakproducten.
Ik zou dat eerst navragen bij de fabrikant Olivie en geen risico nemen. Of eerst op een onzichtbaar plekje heel voorzichtig uitproberen.
Wat sta jij tof op de foto, maar dit ter zijde. Schoonmaken doe ik omdat het moet maar ik krijg er geen happy gevoel van, dat heeft mijn moeder wel.
Dat van die schone gootsteen merk ik ook. Als die blinkt, voelt het hele huis gelijk opgeruimd.
Nou meteen straks maar even aan de poets :-) keukenkastjes mogen wel weer keer gedaan worden. En ik wil ze ook verven dus wordt even goed ontvetten!
Handige tips! En het is helemaal waar: meer schoonmaakmiddel is perse beter.
Bedankt voor alle tips. Dat doet me er wel aan herinneren dat ik de afzuigkap moet gaan schoonmaken.
LOL. Dat is deze post toch al ergens goed voor Eva ; )
Wat een heerlijk uitgebreid artikel! Het juiste schoonmaakmiddel maakt absoluut het verschil! Al moet ik mezelf soms wel herinneren dat het ook tijd nodig heeft om te werken. Haha!
Fijne tips! Die van de kranten op de kastjes ga ik even onthouden, dat kunnen mijn kastjes wel gebruiken.
Dat scheelt echt een heleboel werk Nienke! En de kranten neerleggen kost niet meer dan 5 minuten.
“Begin altijd met het vieste. Maak in de wc bijvoorbeeld eerst de deurklink, lichtknopje en de kraan schoon en doe de wc bril en onder de wc-bril het laatst”
Bedoel je niet: begin met het minst vieze?
Ik begin zelf inderdaad altijd met de deurklink, lichtschakelaar, het wasbakje en de kraan en dan het spoelreservoir, het deksel, de toiletbril en dan pas de pot.
Ja, je hebt helemaal gelijk Heidi! Ik het meteen verbeterd!
Toen ik jaren geleden een nieuwe keuken kreeg hebben we de bovenkastjes op het plafond laten aansluiten. Uiteraard moet ik de bovenrand van de deurtjes wel eens afnemen, maar dat geldt ook voor de deurtjes zelf. Op de hoogste planken staan spullen die ik niet dagelijks gebruik. De afzuigkap krijgt maandelijks een beurt en het gasstel dagelijks na de afwas (twee personen) die ik nog altijd met de hand doe. Mij bevalt vetweg van HG het beste nadat ik ook andere middelen heb gebruikt. Trouwens afwasmiddel met citroen werkt ook. Het gaat vooral om het inweken. Huishouden ik haat het, een repeterende breuk waar geen lol aan valt te beleven. Gelukkig heb ik een echtgenoot die zijn handjes ook laat wapperen, stofzuigen, strijken, maar ik denk dat hij niet weet hoe de afzuigkap in elkaar steekt.😉
Fijn dat je het niet alleen hoeft te doen allemaal Ferrara.
Wat een goede blog met al die regels. Ik ben niet echt een schoonmaak prinses maar dat komt door mijn slechte handen
Handige tips. In de vakantie later deze maand wil ik de keuken grondig aanpakken.
Ik maak alles (niet alleen de keuken) elke week schoon. Dat scheelt ook veel. Het is nooit echt heel vies en als je een keer geen tijd hebt, kun je overslaan. En muziek bij het schoonmaken helpt ook altijd!
Muziek vind ik inderdaad ook heel prettig om het schoonmaken te veraangenamen.
We maken de keuken elke dag schoon. Hij is echt netjes. Alleen die filter wordt ongeveer wekelijks gedaan. Dat is wat lastiger.
Goed artikel!
Wat een heerlijk fris artikel. Onlangs was ik bij een vriendin uitgenodigd voor een Pro-win party. Zelf gebruik ik HaRa schoonmaakspullen en schijnt dat Pro-win vergelijkbaar werk, maar dan met véél meer artikelen (= meer omzet). In ieder geval ik kwam echt geinspireerd weer thuis. Geinspireerd om weer dingen schoon te maken.
Maar…een vaatdoekje 2 x per dag vervangen dat gaat ‘m nooit worden hier in huis. Is dat nou echt nodig vraag ik me af?
Minimaal 1 x per dag is voldoende.
Ik gebruik graag de producten van Dettol (niet alleen in de keuken overigens). Ik houd mijn keuken altijd netjes bij, dagelijks handdoek, theedoek & vaatdoek vervangen, alles altijd meteen opruimen en de koelkast wordt 1 x per week gesopt voordat de nieuwe boodschappen erin komen. Ik vind het fijn als mijn werkplek (aanrecht) schoon en leeg is.
Dat klinkt keurig schoon en opgeruimd Jouvence.