Groene zeep Aldi of Lidl? + Test groene zeep

Last updated on February 14th, 2024 at 01:30 pm

Groene zeep

Groene zeep en baking soda zijn bekende, en voordelige schoonmaakmiddelen. Veel mensen zoeken dan ook op groene zeep Aldi of groene zeep Lidl. Verderop in deze post meer daarover!

Maar nu eerst naar een test van groene zeep door De Consumtenbond!

Als fan van groene zeep werd ik dan ook niet blij van een recente test van allesreinigers door de Consumentenbond. Daarbij was groene zeep namelijk het slechtst van de hele klas!

Laten we eens kijken wat er aan de hand is!

De Consumentenbond testte allesreinigers

Maar liefst 23 allesreinigers testte de Consumentenbond. Hun vraag was helder:

‘Doen allesreinigers hun naam eer aan, en krijgen ze al het vuil weg?’

Ze gebruikten de allesreinigers op 3 soorten vlekken:

  • Vetvlek
  • Plakkerige siroopvlek
  • Eigeel

De Conclusie van de Consumentenbond over allesreinigers

Op basis van hun onderzoek concludeert De Consumentenbond dat allesreinigers vooral geschikt zijn om vast, en vettig vuil weg te krijgen. Maar in hun test krijgen niet alle allesreinigers die vlekken weg. Het beste uit de test komt Dettol Power &Fresh Sprankelende Citroen & Limoen met een 8,1. Op de tweede plaats staat Una Eucalyptus allesreiniger van de Aldi met een 7,2. En die is meer dan de helft goedkoper.

Screen Shot 2020 02 01 at 15.32.10
De winnaar: 2,99 bij Albert Heijn
Screen Shot 2020 02 01 at 15.33.45
Tweede plaats: 0,99 cent bij Aldi

En hoe zit dat nou met groene zeep?

De onderzoekers van De Consumentenbond dompelden glaasjes met met een vlek van braadvet in een warm sopje met allesreiniger. Driehoek vloeibare groene zeep werkte het slechtst. De Groene zeep kreeg maar de helft van de vetvlek weg. De Consumentenbond vroeg om opheldering bij de fabrikant, en ze citeren die als volgt:

‘De reiniger laat een beschermlaag achter. Dat maakt hem geschikt voor het schoonmaken van natuurlijke, poreuze materialen als hout en steen, maar minder voor gladde of glimmende oppervlakken.’

Tsja… Het is een wonderlijke uitkomst van De Consumentenbond. Zelfs op Wikipedia wordt Groene zeep juist genoemd als effectief tegen vetvlekken. Ik denk dat het ook te maken heeft met de pH-waarde van Groene zeep.

Eerst zien, dan geloven?

Je vindt het verslag van de test van de allesreinigers op consumentenbond.nl/allesreinigers.

Tip!

Screen Shot 2020 02 01 at 15.42.03

Heb je geen abonnement op De Consumentenbond, en kun je daardoor niet het hele artikel lezen? Een handige tip is dan om het artikel te lezen op een computer in de bibliotheek! Die hebben namelijk wel toegang tot het ledendeel.

Welke allesreiniger kun je nou het beste kopen?

Op basis van deze test van De Consumentenbond ben je het voordeligst uit met de Una Eucalyptus allesreiniger van de Aldi.

Vloeibare groene zeep koop je voor 1,59 bij AH.

Groene zeep Aldi of groene zeep Lidl?

groene zeep lidl

Helaas, groene zeep kun je niet kopen bij de Aldi en ook niet bij de Lidl. Wel vind je een budgetvriendelijke versie bij Kruidvat. Kruidvat heeft namelijk een eigen merk groene zeep.

Bruine zeep Aldi

Met bruine zeep wordt doorgaans groene zeep genoemd. Dus helaas, ook voor bruine zeep kun je niet naar de Aldi….

Leestips

Wat is jouw favoriete schoonmaakmiddel?

31 Comments

  1. Groene zeep RULES!
    marmoleum vloeren kun je er fantastisch mee dweilen, en inderdaad vegan en 99% biologisch afbreekbaar
    Dat vettige laagje zie je alleen als je teveel gebruikt. Het is dus ook nog superzuinig en dus cheap

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.