De kleding van ons koningshuis recensie
Ik vind het altijd wel leuk om te zien wat Maxima aan heeft, en de prinsesjes. Bijvoorbeeld op Koningsdag!
Dus toen ik in de bibliotheek het boek De nieuwe mode van Oranje tegenkwam, nam ik het mee.
En omdat het vandaag Koningsdag 2024 is, een koningsgezinde blogpost!
Koningshuis: De nieuwe mode van Oranje
De nieuwe mode van Oranje is zowel een kijk- als leesboek over ons koningshuis. Er staat veel informatie in over de gedachte achter de kleding van ons koningshuis. En daarnaast staat het natuurlijk bol van de foto’s van onder andere koningin Maxima en haar kleren. Zo is er zelfs een apart hoofdstuk over hoofddeksels, en Maxima’s sieraden die overigens enorm groot blijken te zijn. Ze worden omschreven als:
‘Kettingen met molenstenen, armbanden waarmee je drenkelingen uren drijvend kunt houden.’
Maar de conclusie is dat het Maxima allemaal goed staat. Ze komt ermee weg vanwege haar charme.
Wat kun je verwachten van De nieuwe mode van Oranje?
De volgende onderwerpen over ons koningshuis komen aan bod in De nieuwe mode van Oranje:
- Koningin Maxima
- Prinses Beatrix
- Prinses Laurentien
- Prinses Mabel
- De prinsessen van het Loo
- Prinses Irene en (schoon)dochters
- Koning Willem-Alexander
- Jong Oranje
- Het goede doel
- De ontwerpers
Kunnen wij ons kleden als Maxima?
De Engelse Kate Middleton draagt nog wel eens kleding uit ‘gewone’ winkels. Zoals de Zara. Zo maakt ze het makkelijk voor het ‘gewone volk’ om zich net als haar te kleden.
Volgens mij is het voor Nederlandse vrouwen lastiger om zich als Maxima te kleden. Ik dacht tenminste niet dat die ooit in een ‘zara-tje’ loopt. Hoewel een van haar dochtertjes ooit op Koningsdag een jurkje van Zara droeg, waar prompt ‘een run’ op kwam.
LaDress!
Maar Maxima draagt wel jurken van LaDress, en blijkbaar hebben veel Nederlandse prinsessen een jurk van dat merk! Voor bijvoorbeeld 159,- koop je bij LaDress dezelfde jurk als Maxima ; ) Zoals deze:

En ik heb eens even op Vinted gekeken, en daar vind je ook tweedehands LaDress kleding!
Kleding Maxima
Wil je nog meer kleding van Maxima zien? Dat kan, want er zijn diverse boeken over Maxima geschreven. Op de cover van Modekoningin Máxima zie je Maxima in oranjegezind oranje:
Een goudkleurige outit op De magie van Maxima:
Maxima in een beige/grijzige outfit:
Een enigszins verwaaide Maxima met roze in heur haar:
Maxima in bordeauxrood:
Maxima met enorme mouwen:
Mijn conclusie over De nieuwe mode van Oranje
De nieuwe mode van Oranje is een mooi boek, dat als het ware een kijkje geeft in koninklijke kledingkasten. Daarnaast is het interessant om te lezen waar koninklijke kleding (blijkbaar) aan moet voldoen, en waarop wordt gelet.
Zo schijnt Maxima’s kleding altijd vooruit te lopen op de mode! Ze wordt omschreven als: niet zozeer een ‘trendsetter’ maar een ‘vroege trendvolger’. Zo droeg Maxima een midi rok voordat die in de mode was. Kijk, dat wist ik dan weer niet : )
Persoonlijk vind ik Maxima’s kleding wisselend. Soms vind ik het best stijfjes, en andere keren ziet ze er in mijn ogen juist heel leuk uit.
Praktische informatie over De nieuwe mode van Oranje
De nieuwe mode van Oranje is te koop bij bol.com. De prijs viel me eerlijk gezegd mee.
Leestips
Wat vind jij van Maxima’s kledingstijl? Is ze een inspiratie voor je?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Ik vind de kleding van de koningin en de prinsessen vandaag mooi op elkaar afgestemd. Er is één maar. Dat hoge ding, dat de koningin op haar hoofd draagt vind ik echt geen succes. Veel te groot en veel te hoog. Amalia draagt ook iets met vlinders, dat vind ik veel mooier.
Jam het was een soort lauwerkrans of zo?
Een feest om naar te kijken Maxima met de dochters.
Al vind ik de kleding van Laurentien ook altijd een feest op zich…
Geniet deze koningsdag
Ik ben geen fan van het koningshuis,ook al heb ik respect voor deze mensen,het kost teveel geld waar ze veel armen mensen mee zouden kunnen helpen,het leven is niet eerlijk,het is te werelds allemaal,daar houdt ik niet zo van, het leven draait niet om mode wij moeten Jezus volgen.