Wat is er écht goedkoper bij de Action? 25+ producten vergeleken

Last updated on October 20th, 2026 at 01:39 pm

action versus supermarkt

De Action heeft de naam goedkoop te zijn. En vaak klopt dat ook. Maar je moet wel alert blijven, en niet klakkeloos aannemen: ‘Oh, het is van de Action, dús is het voordeliger.’ Want dat is lang niet altijd zo — soms ben je bij de supermarkt of Kruidvat juist goedkoper uit.

Daarom vergeleek ik door de jaren heen een hele rits producten die ík bij de Action koop met de prijs elders. Hieronder vind je de producten waarvan ik (en veel meelezers) zeker weten dat ze bij de Action echt voordeliger zijn — met de prijzen erbij, zodat je zelf kunt kijken.

Wil je juist weten wat je beter kunt láten liggen? Lees dan ook wat je beter níét bij de Action kunt kopen.

Schoonmaak & huishoudmiddelen

  • Schoonmaakazijn — al jaren een vaste favoriet van me, en voordelig. Zie ook schoonmaakazijn bij de Action.
  • Ossengalzeep — écht veel goedkoper dan elders. Waarom ik deze zeep zo handig vind.
  • Tricel zilver soda — meestal een stuk goedkoper dan in de supermarkt, en ze hebben het bijna altijd.
  • Harpic bleekgel Active Fresh — voordeliger dan bij de supermarkt.
  • Cillit Bang keukenreiniger — bij de Action veel goedkoper dan bijvoorbeeld bij bol.com. (tip van Naomi)
  • Schoonmaakdoekjes — vaak goedkoper dan het huismerk van Kruidvat of Albert Heijn. (tip van Lodi)
  • WC Eend Fresh Strips — ook goedkoper bij de Action.
  • Afwasborstels en vuilniszakken mét trekband — klassiekers die hier gewoon voordelig zijn.
  • Dumil pedaalemmerzakken (34 liter) — scherp geprijsd, en handig voor smalle, hoge bakken.
  • Aluminiumfolie — merkbaar goedkoper dan bij de Jumbo.
  • WD-40 multispray — goedkoper dan bij de bouwmarkt. (tip van Mark)

En eerlijk is eerlijk: dit is er níét goedkoper

Biozakken voor organisch afval dacht ik goedkoper te hebben bij de Action, maar meelezer Luc wees me erop dat Albert Heijn ze voordeliger heeft. Zie je wel: altijd blijven vergelijken.

Persoonlijke verzorging

  • Nivea handzeep Cashmere Moments — goedkoper dan bij Albert Heijn.
  • Nivea crème soft — flink voordeliger dan bij Kruidvat.
  • Sensodyne tandpasta — merkbaar goedkoper dan de goedkoopste Sensodyne bij Kruidvat.
  • Colgate tandenborstels — voordelig per stuk. (tip van Bernadette)
  • L’Oréal Elvive shampoo — veel goedkoper dan bij Kruidvat. Let op: de flessen zijn soms wat ouder. (tip van Villasappho)
  • Axe aftershave — fors goedkoper dan exact hetzelfde flesje bij Kruidvat! (tip van Marie)
  • Zenova Sun spray SPF 30 — door de Consumentenbond tot ‘beste koop’ uitgeroepen, en veel goedkoper dan een vergelijkbare Nivea Sun. Lees mijn review van de Zenova zonnebrand.

Keuken & koken

  • Dumil bakpapier — iets goedkoper dan bij de supermarkt. Ik gebruik het als ik vlees in de oven doe: het vangt vet op, zodat ik de bakplaat niet hoef te schrobben.
  • Heinz tomatenketchup — de grote fles is bij de Action voordelig per milliliter. (tip van José)
  • Milka reep — bij de Action vaak groter én goedkoper dan bij de Jumbo.

Kantoor, knutsel & cadeau

Tuin, klus & overig

  • Snoeischaar — goedkoper dan de goedkoopste bij Intratuin.
  • Fiets-ledlampen — voordeliger dan bij een fietsshop.
  • Hoortoestelbatterijen — goedkoper dan bij Hans Anders. (tip van Ximaar)
  • Ondervloer voor een zwembad — een stuk goedkoper dan bij de Hubo. De meest bijzondere tip, van Roy! (al vind je ‘m niet altijd in de winkel)

Samenvattend: is de Action goedkoper?

wat is goedkoper bij de Action

Ja — voor een flinke lijst producten ben je bij de Action echt voordeliger uit, vooral bij huishoudmiddelen, verzorging en merkproducten die daar in gedateerde verpakkingen of grotere volumes liggen. Maar niet altijd, en niet voor álles: soms is de supermarkt of een Kruidvat-aanbieding goedkoper, en soms klopt het prijsverschil gewoon niet. Blijf dus vergelijken.

En onthoud: je bent alleen goedkoper uit als je koopt wat je nodig hebt. Loop je met een boodschappenlijstje de winkel in, dan kun je bij de Action zeker besparen. Struin je wat rond, dan slaat het Action-effect zo toe.

Meer weten? Bekijk wat je beter níét bij de Action koopt en mijn complete overzicht van alle Action-posts.

De genoemde prijzen zijn voorbeelden uit mijn eerdere vergelijkingen. Prijzen en assortiment wisselen, dus controleer het actuele prijskaartje.

Goedkoper bij de Action: pin voor later!

goedkoper bij de action

Meer handige Action-vondsten? Bekijk mijn complete overzicht van alle Action-posts, met reviews en koopgidsen per onderwerp.

Wat koop jij altijd bij de Action omdat het daar goedkoper is? Laat het weten in de reacties — ik vul de lijst graag aan!

pinit fg en rect red 28

52 Comments

  1. Wd40 is ook zeker goedkoper maar neemt niet weg dat deze winkel alles haalt uit China dat land dat loog over het Virus voor Maanden

    1. Meen je dit echt serieus. Als alles wat vanuit China komt bij jouw in huis weggehaald wordt hou je weinig over…..

        1. Als je een regelmatige gebruiker bent van Heinz tomatenketchup: 1320 ml = 1,5 kg, sla je slag!

  2. Het is zeker daar goedkoop. Ik ben al paar maanden niet meer geweest. Ik wacht nog ermee.
    Daar kom ik normaal graag. Ik koop ook diepvries zakken. Lekker goedkoop. Ook andere dingen.

    1. Inderdaad, gewoon er niet naar toe gaan. Niets uitgeven. Ga lekker fietsen en neem brood en koffie mee in een thermoskan net als vroeger. Veel leuker ook.

  3. Voor mij is het goedkoper helemaal niet naar de Action te gaan.;-) Ik laat me steeds door dingen verleiden die ik helemaal niet van plan was om te kopen. Bovendien probeer ik zo weinig mogelijk plastiek “prullen” te kopen. Alleen de bio-vuilniszakken zou ik van jouw rijtje nog kopen maar om dan daarvoor alleen te gaan, is een beetje gek. Dus : dankjewel Corona dat je me al een hele poos weerhoudt van naar de Action gaan. Is dat beest toch ergens goed voor. :-)

  4. Ik zou de prijs van Dumil afvalzakken nog eens narekenen. Bij de opgegeven prijzen zijn ze bij de Hema echt goedkoper. (6.7 cent tegen 8 cent bij Action)

  5. Ik koop douchegel, shampoo,conditioner tandpasta en tandenborstels altijd in de Action. Ik kan tamelijk goed aan de verleiding weerstaan om nutteloze dingen in mijn mandje te gooien. Soms gebeurd het wel eens dat ik iets koop dat ik niet echt nodig heb, maar meestal lukt het wel.

  6. Ik kocht gisteren schoonmaak doekjes die goedkoper waren dan die ik anders koop en alle knutsel spullen die ik hier koop, kosten natuurlijk ook niks.

    1. Hoewel ik niet veel knutsel, mag ik graag langs het rek met de knutselspullen lopen. Wat hebben ze veel bij de Action! En het ziet er allemaal even leuk uit.

  7. Ha Nicole,

    toch ben ik eigenlijk tegen de Action.
    Veel winkels gaan kapot door deze prijsvechter.
    maar ja… bij die winkels betaal je dus teveel… dus wat doe je?
    Juist ja…

      1. Ik koop nooit in ketens als Action, Primark, … enz. Ik steun liever de lokale handelaar en de lokale economie in plaats van mijn centen te zien verdwijnen in een of andere vreemde mogendheid.

        1. Grappig genoeg doet die plaatselijke winkelier zijn inkopen bij grote inkoopcombinaties en importeurs en groothandelaren die vaak de zelfde leveranciers hebben als de Action.
          Ofwel komt het alsnog bij die vreemde mogendheid terecht. Maar betaal je gewoon meer.

  8. Vaak gaat het misschien wel om merkproducten, maar niet dezelfde als in ‘normale’ winkels. Het gaat bij de Action dan om bv formules uit andere landen (Spanje, Oost Europa, …) met net iets andere ingrediënten. Dus niet dezelfde producten. In B is er op televisie eens een onderzoek geweest waarbij ze de normale Belgische producten vergeleken met die van de Action. Je ziet het vaak ook, dat er een papieren etiket met Nederlands (en Frans in B) over een andere taal geplakt is. Idem bij bv. Zeeman. In andere landen zijn de (veiligheids-) en andere normen niet hetzelfde.

    1. Punt is wel dat het aan de Nederlandse normen moet voldoen wil je het hier verkopen.
      Vandaar ook de moeite van een ander etiket erop.
      Als ze daar niet aan voldoen zal de boete hoog zijn.

      Denk dat je meer moet oppassen met hetgeen je via AliExpress maar ook eBay direct uit andere landen koopt.

  9. Ik koop tegenwoordig mijn Cillit Bang bij de Action. Scheelt echt behoorlijk met de prijs in de supermarkt, dus het is de moeite waard.

  10. Ik koop Elvive shampoo daar. Maar die flessen zijn volgens mij een stuk ouder dan de flessen die je per 3 voor dezelfde prijs bij Nettorama haalt. Action is natuurlijk wel heerlijk om te kijken hoeveel mensen de verleidingen niet kunnen weerstaan. Ik heb er lang babydoekjes gekocht maar het luchtje veranderde en toen ik er niet meer tegen. Daar waren ze echt het goedkoopste in.

  11. Axe aftershave, normaal 279 nu 249 bij de action. Bij de etos 799. En vulmiddel en lijmen ect. Scheelt ook euro’s is gewoon merkspul.

  12. Ja, ook met aanbiedingen moet je oppassen in elke winkel.
    Wat dat betreft bof ik, de jongens zijn uitgevlogen en dat scheelt enorm. Hans

  13. Gewoon een beetje in de gaten houden. Ook een keer de Action merken proberen.
    Niks mee aan de hand.
    Al dat gezeur over China…. al dik veertig jaar komen onze kledingstukken, schoenen,noem maar op uit China en vergelijkbare lagelonenlanden. Als we 25 euro voor een T-shirt moeten betalen gaan we al schreeuwen. Echter dat krijg je als je hier de productie laat doen.
    Enige wat je nog kan doen is zelf het katoen oogsten,weven, garens maken. Met de hand in elkaar stikken dan heb je misschien kans dat het deugdelijk is….

      1. Bullshit. Veel modemerken laten hun producten ook in China maken. Ik heb zelf productie uitbesteed aan China.
        En diverse T-shirts thuis die van de Action afkomen en sommige draag ik al meer dan tien jaar.
        Niks mee aan de hand.

        Ik heb een viertal textiel opleidingen gehad en voor diverse bedrijven gewerkt, inkoop gedaan maar ook de kwaliteitscontrole gedaan. Niks mee aan de hand.

        1. Ik heb inderdaad 2 shirts ooit bij Wibra gekocht 6 jaar geleden, zijn na tig keer wassen nog prima.

        2. Ik heb ze van de Action die ik jaarlijks draag. Maar ook hele dure Italiaanse shirts gehad die met een vier maanden de kledingcontainer in konden.
          Goedkoper en goedkope productie betekent niet automatisch dat het rommel is.
          Want ook de shirts van de Wibra maar ook heel veel dure kledingmerken komen grotendeels uit lagelonenlanden.

  14. de ondervloer voor onder eem zwembad was hier bij de action rond de 5 euro per pak en bij de hubo bij ons rond de 22 euro. dit was zeker de moeite waard

  15. Die Nivea douchegel heb ik laatst gekocht. Ik was er toch om bloempotten te halen voor op het balkon. Die zijn ook goedkoop daar.

  16. Nummer 3 is dus bij de Hema goedkoper, 133 per 20.
    Kan er moeiteloos doorheen lopen zonder iets te kopen.
    Kocht er een tijdje instant couscous. Supermarkten verkopen dat niet. Thans is de Xenos daarmee goedkoper.

  17. hier vlakbij ligt er eentje, en af en te winkel ik er wel eens
    maar ik winkel graag en ga voor zakken of zo naar de wibra
    het is maar wat ik nodig heb
    -€en @->- voor jou.

  18. De helft van deze producten is regelmatig 1+1 gratis bij de Appie, waarmee de prijs dan weer net onder die van de Action komt!

  19. de mensen beseffen niet dat veel van de spullen op de markt ook uit China komen,mijn ex verkoopt ondergoed en bh’s allemaal uit China,dus je ontkomt er niet aan. en allemaal heel erg goedkoop.

  20. Tja zelfs bekende merken en winkels laten hun spullen in China maken.
    Maar mensen denken dat zodra er een gerenommeerd merk of bedrijf er achter zit dit niet gebeurt.
    Vanaf dat Action massaal in Nederland verscheen met hun winkels is er een soort van affectie ontstaan tegen deze winkel en zijn producten die je eerder ook bij de Aldi, Lidl, Zeeman,Wibra en C&A zag…..om de Primark maar niet te vergeten.

    Want goedkoop staat automatisch meteen voor slecht en lagelonenlanden.En wanneer je het bij de plaatselijke winkelier koopt en het vijfvoudige minimaal betaald wordt het natuurlijk in Europa geproduceerd door mensen die er een goed salaris voor verdienen….😏😏😏😏🤔🤔.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.