Netflix series: 4 x nieuw genre series over getrouwde stellen
Last updated on November 27th, 2023 at 04:24 pm
De laatste tijd zag ik diverse series over getrouwde stellen.
Series over getrouwde dertigers en veertigers om precies te zijn.
En wat die series kenmerkt is dat het allemaal geen rozegeur en maneschijn is. Ze laten juist de dagelijkse beslommeringen van stellen die al langere tijd getrouwd zijn zien net als in The Affair.
Maar dan op een humoristische manier, zonder dat het uitgesproken comedies zijn.
Dit genre series gaat verder waar romantische comedies en Bouquetreeks romannetjes ophouden: ze hebben elkaar ‘gekregen’ en de belofte van ‘ze leefden nog lang en gelukkig’ hangt in de lucht. De romantiek viert hoogtij.
Maar niet in deze series!
Series over getrouwde stellen: poepen in elkaars gezelschap
Zo poept de man van Sarah Jessica Parker in de serie Divorce in haar bijzijn en zetten de hoofdpersonages in You, me and her gezellig met z’n allen de containers aan de weg. En in de serie College Friends geeft één van de mannen zijn minnares per ongeluk een knietje in haar kruis.
Persoonlijk vind ik dit genre series bijzonder leuk. Mogelijk omdat ik zelf ruim twintig jaar getrouwd ben, en veel herken ; )
Hier onder 4 van deze series over getrouwde stellen!
Nieuw genre series over getrouwde stellen
1. Friends from college op Netflix
Friends from college speelt zich af in New York en gaat over een vriendengroep van 6 personen. Net uit op Netflix, met afleveringen van 25 minuten. Ik heb er telkens twee tegelijk gekeken, en heb de serie tot mijn spijt al helemaal gezien. Ik vond hem superleuk. Helaas maar 8 afleveringen, dus ik kan niet wachten op het derde seizoen.
2. You me and her op Netflix
You me and her lijkt qua vormgeving en manier van acteren op College friends. Het thema zal niet iedereen aanspreken: polyamorie. Maar de serie is verder geweldig qua herkenning van het dagelijks leven en de vertrouwdheid die ontstaan als je langere tijd bij elkaar bent!
Update 2022
Deze serie is een typisch voorbeeld van: ‘Ze hadden moeten stoppen!’ Helaas deden ze dat niet, en de serie werd alsmaar stommer en slechter. Op een gegeven moment ben ik definitief afgehaakt. Erg jammer.
3. Divorce met Sarah Jessica Parker op HBO
Divorce met Sarah Jessica Parker begint met een huwelijk, maar het gaat al snel over op echtscheiding.
4. Catastrophe op Amazon Prime
De serie Catastrophe vond ik echt geweldig. Ik snap niet dat er niet meer geschreven is over deze serie. De serie volgt een stel vanaf hun eerste ontmoeting en volgt ze in huwelijk. Er zijn in totaal 4 seizoenen. Ze zijn te zien op Amazon Prime, of via moviesjoy.com.
Secrets and lies: zelfde type hoofdpersonen, maar heel ander genre
Even ter vergelijking: de serie Secrets and lies met Nicole Kidman en Reese Witherspoon gaat ook over getrouwde stellen, maar is een compleet ander soort serie. Het heeft niet de klunzigheid van het dagelijks leven dat de 4 series die ik hierboven noem wel hebben.
Conclusie over series over getrouwde stellen
Ik vind dit nieuwe genre serie over getrouwde stellen bijzonder leuk. Ze zijn realistisch en humoristisch doordat ze herkenbaar zijn.
N.B. Inmiddels is het tweede seizoen van Friends from College uit!
Ben je meer van bloederige actie? Lees dan mijn post over zombie series.
Haal het maximale uit je Netflix account met deze Netflix tips en mijn post over Netflix prijzen.
Lees ook: Bij elkaar blijven zonder liefde
Ken jij de genoemde series over getrouwde stellen? En wat vind je er van?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Ik kende deze series (nog) niet. Ik ben echter meer van een ander genre, crime.
Zo jammer dat ik geen netflix heb. Deze series ken ik ook helemaal niet.
Ja, Netflix is echt wel de moeite Layla. Er gaat een wereld voor je open : )
Ben zelf nog niet tussen die leeftijd, maar vind het wel leuk om dit soort series te kijken! Ga spoedig beginnen met Friends from College
Ik ken deze series niet. Wij kijken vaker een film samen. Als ik aan series begin is het zo verslavend dan zit ik straks elke avond voor de buis omdat ik steeds het vervolg wil zien.
Ik heb wat dat betreft een goede zelfdiscipline. Ik kijk echt maar 1 aflevering. Bij een film vind ik het juist altijd een drempel dat ik iedereen nog moet leren kennen en dat een film relatief lang duurt.
You me & Her heb ik eventjes gekeken, maar het is niet volledig mijn ding. Ik kijk verder wel erg veel op Netflix :D