Besparen op kleine dingen: vele kleintjes maken één grote

Last updated on November 27th, 2023 at 04:49 pm

besparen op kleine dingen
Soms krab ik mezelf wel eens achter het oor, als ik nadenk over mijn pogingen tot bezuinigen en besparen op kleine dingen. Marieke Henselmans schrijft in haar boek Crisis Checklist dat het heel goed is!

Dan vraag ik me af: ‘Wat heeft het eigenlijk voor zin om 1 euro per week te bezuinigen op douchen?’ of: ‘Wat heeft het eigenlijk voor zin om via Bol.com een boek te verkopen als me dat maar 1,50 oplevert? Ben ik niet aan het rommelen ‘in de marge’?’

Heeft al dat besparen wel zin?

Juist besparen op kleine dingen is goed

Ik was dan ook erg blij toen ik in het boek Crisis Checklist van Marieke Henselmans las dat júist kleine besparingen geweldig zijn. Ze geeft daarvoor de volgende redenen:

  1. Er zijn er heel veel van. Je kunt dus uit een groot aantal kleine besparingen kiezen
  2. Ze komen vaak dagelijks terug, en tellen lekker op!

Van grote besparingen zijn er daarentegen vaak maar weinig: je doet bijvoorbeeld die tweede auto weg, of stopt met je dure sportschool abonnement, maar dat is het dan wel.

Mijn grootste besparing is

Ooit had ik zelfs een werkster! Dat vind ik nu wel een erg grote luxe. Deze bezuinigen vind ik een grote besparing. Bovendien moest ik voor de werkster kwam het huis zo grondig opruimen, dat ik wel eens dacht:

‘Nu ben ik al zo ver gekomen, dat even de dweil er door heen halen, nauwelijks extra werk is.’

Kortom, de vóórbereiding op de werkster voelde al als méér dan de helft van het werk. En als ik nu een stofdoek over onze spullen haal, dan denk ik vergenoegd aan het geld dat ik uitspaar. Zo heb ik zelfs nu nog plezier van mijn werkster!

Verder zie ik bij ons inderdaad geen mogelijkheden voor andere grote besparingen: we hebben maar één auto, gaan niet op vakantie, niet uit eten, en we doen geen dure uitjes. Ik moet het dus wel van de kleine besparingen hebben.

Besparen op kleine dingen: Tellen in kopjes koffie bij de Hema

Als ik nu iets de moeite bijna niet vind, bijvoorbeeld dat boek dat slechts 1,50 oplevert, dan houd ik mezelf voor: ‘Dat is toch een kopje koffie bij de Hema!’ Dat kopje koffie maakt het ineens de moeite waard, want dat betekent dat ik niet aan mijn ‘gewone’ geld hoef te zitten, en mijn lopende rekeningen onaangetast blijven. Tellen in kopjes koffie helpt mij het kleine te eren!

En zegt niet het spreekwoord: ‘Wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd’?!

Crisis Checklist kopen

Het boek Crisis Checklist van Marieke Henselmans is voor 12,50 te koop bij bol.com

Screenshot 2023 03 26 at 13.17.38

Leestip

Lees ook mijn post over Scoupy! Daarmee krijg je cashbacks op je boodschappen.

Kun jij nog grote besparingen doen? Welke?
En wat zijn jouw kleine besparingen?

Deze post verscheen voor het eerst in 2011 en is geupdate!


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

21 Comments

  1. Jawel, ik geloof wel heilig in die vele kleintjes!! Ook in koopjesjagen en wachten tot je het (voor bijna) nop kunt krijgen bij grotere aankopen.
    Zo wachten we nog steeds op nóg goedkopere flatscreens. En tot ons bakbeest het begeeft.
    We zitten op afdankertjes samen koffie te drinken en bol.com heeft bruto ruim 1200 euro inmiddels opgeleverd (ex verzendkosten dus) netto zeker 800 euro in twee jaar tijd.
    MP is ook nog steeds een leuke bron voor extra geld!

  2. Wat herkenbaar! Ooit had ik ook even een wekster en ik was een avond ervoor ook zo hard aan het werken dat het werkelijke werk een peulenschilletje nog was! Zag ik dan de platgetrapte rozijn nog op de vloer geplakt zitten, dacht ik dat dat mij zelf niet was overkomen met schrobben en dweilen. Ik heb het snel weer zelf op me genomen! Het is inderdaad de voorbereiding die meer tijd kost dan het poetsen zelf.

    Ja al die kleine dingetjes… dan lees je hele grote besparingen bij anderen, honderden euro’s soms wel. Dan is het soms moeilijk om met die kleine bedragen ook door te gaan als besparing en wil je ook eens graag uit de band springen. Al is het maar met dat kopje koffie bij de Hema ;-)

  3. Wij bezuinigen al sinds mijn man opnieuw voor zichzelf begon na de verkoop van onze fotozaak in 1997. Geen abonnementen meer, geen loterijen (op 1 na), 1 auto minder, geen etentjes of uitstapjes en nauwelijks kleding aangeschaft in die 14 jaar. Nu ook nog zonder rokertje. We gaan vast geld overhouden. :o)

  4. Dit berichtje komt net op het juiste moment. Op Marktplaats krijg je niet echt veel voor je spullen en ik had inderdaad dezelfde gedachte. Misschien moet ik ook maar in iets gaan tellen.
    groetjes,
    goedgenoegmama

  5. Als je minder auto rijdt en meer fietst, dan bespaar je flink op brandstof. Het milieu is er ook bij gebaat. Met voeding zit het vreemd. Huismerken zijn vaak goedkoper omdat daar geen grote RTV- of wegreclames voor worden gemaakt. Gotere hoeveelheden zijn vaak goedkoper. pot augurken kost 89 cent, een 2x zo grote pot 99 cent. Tompouce in de Hemakantine (waar je het zelf moet halen) kost 2 euro, Dezelfde tompouce die je buiten in het zonnetje op een bankje eet kost 95 cent. Punt is wel dat m’n besparingen niet extra vervuiling of onderbetaling van personeel moeten opleveren. Dat is helaas slecht te achterhalen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.