Tea Topic: wat eet je het liefst op je boterham?

broodbelegEen prozaïsche Tea Topic vraag deze week, namelijk:

Wat eet je het liefst op je boterham?

Het liefst zou ik er een dikke laag Venz hagelslag op mijn boterham doen.

Maar ja, dat mag ik niet van mezelf.

Vanwege mijn te hoge cholesterol en het feit dat chocola niet gezond is.

Wat eet je het liefst op je boterham?

Daarom smeer ik ‘s ochtends een dun laagje aardbeienjam op mijn boterham. En dan zo’n jam waarin 40% minder suiker zit of zo. Tussen de middag drapeer ik 3 plakjes jong belegen kaas op mijn boterham; die constructie spoel ik weg met grote slokken karnemelk.

Zowel het ontbijt als de lunch zijn bij mij niet bepaald culinaire hoogstandjes.

Het is de warme maaltijd aan het eind van de dag die mij het meest kan bekoren! Toch heb ik een paar jaar geleden wel even een korte periode gehad, waarin ik meer werk maakte van mijn lunch. Maar het mag duidelijk zijn dat ik ben teruggevallen in mijn oude gedrag als het gaat om ontbijt en lunch.

Huisvlijt Linkparty reminder

Heb je al meegedaan aan de Huisvlijt Linkparty? Hieronder kun je jouw blogpost delen!

You are invited to the Inlinkz link party!

Click here to enter


Wat eet je het liefst op je boterham?


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

11 Comments

  1. Ik eet al twee jaar geen brood. Ik eet twee keer per dag havermout. Van haver is specifiek aangetoond dat het helpt het LDL-cholesterolgehalte in het bloed te verlagen. Een laag LDL-cholesterol zorgt ervoor dat je minder risico hebt op hart- en vaatziekten.’ Bron: voedingscentrum

    Ik eet het omdat ik jeuk en buikpijn krijg van bijna al het brood (behalve wit) en nee, geen echt glutenprobleem maar #histamine-gedoe. Nu ben ik dol op havermout met volle melk dus het geen straf hoor. Voedzaam = minder snoeplust. Kan ik je overhalen Nicole?

  2. Geen chocola, pindakaas, ham of jam. Camember vind ik wel lekker of ardenner paté of salami met augurk. Doe af en toe ontbijtkoek, banaan of appelstroop. Dat laatste is erg goedkoop, net als smeerworst. Ik wissel ook tussen tarwe brood en van dat duitse vloerbrood, wat een soort half roggebrood is. Nederlands roggebrood vind ik dan weer vies. Met kaiserbroodjes of croissants heb ik ook niets.

  3. Gewoon waar ik trek in heb, en als dat een keer een croissant met roomboter en hagelslag is sta ik mijzelf dat toch echt toe.
    En mijn cholesterol is soms iets te hoog.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.