Stokbrood bakken op open vuur: brood bakken aan een stok!
Last updated on June 19th, 2025 at 04:09 pm

Buiten brood bakken, oftewel letterlijk stokbrood bakken boven een open vuur is superleuk voor kinderen. Als kind deden mijn zusjes en ik het graag tijdens lange zomervakanties. En als we geen brood op een stok bakten, dan vonden we het leuk om aardappels te poffen boven een open vuur. En we vonden het niet erg dat de aardappel doorgaans rauw bleef. Het was de hele sfeer van het buiten zijn die het zo mooi en bijzonder maakte.
Buiten brood bakken: Stokbrood bakken op open vuur en aan een tak
Dus toen ik zelf kinderen had gunde ik hen eenzelfde ervaring. Brood bakken aan een stok in een open vuurtje. Wil jij dat ook? Hieronder lees je hoe je het aanpakt.
🔥 Simpel brood bakken aan een stok (kampvuurbrood)
Dit heb je nodig:
- Brooddeeg of kant-en-klaar pizzadeeg (zelfgemaakt of uit een blik/rol van de supermarkt)
- Schoongemaakte takken – niet giftig hout, liefst hazelaar, berk of wilg (géén naaldboom!)
- Kies een stok van ± 1 meter lang en ± 2 cm dik. Verwijder de schors van het uiteinde (± 20 cm) en maak het schoon met een mes of doekje.
- Een kampvuur of vuurschaal met een rustig smeulend vuur (geen hoge vlammen)
Meng 200 gram bloem en zout in een kom. Voeg beetje bij beetje 100 ml water toe en roer tot je een samenhangend deeg hebt. Het hoeft niet soepel te zijn zoals gistdeeg, maar moet wel aan elkaar blijven plakken. Neem een stuk deeg en rol er met je handen een langwerpige ‘worst’ van, ongeveer zo dik als een vinger. Draai het deeg rondom een schone, scherpe stok. Zorg dat het deeg niet te dik is (± 1-2 cm), zodat het goed gaar wordt. Houd de stok boven de hete kooltjes, draai regelmatig. Na ongeveer 10-15 minuten is het brood goudbruin en gaar.
Afkoelen en smullen maar!
Dit is ook leuk voor een kinderfeestje trouwens.
Hieronder zie je mijn kinderen in actie:

Zie ook meel kopen en kamperen in Nederland!
Heerlijk buitenleven!!!!
oow, jeugdsentiment. dat deed ik vroeger altijd op kamp.
Heerlijk!
Leuk en gedurfd!
Lekker!!
Gezellig zo samen bakken. Dat kan op het platteland.
altijd reuze leuk :-) , een kampvuurtje altijd toch??? :-)
Oh, dat vinden ze altijd zo lekker! En ik ook.
keileuk