Mooier alternatief voor de Filofax: Webster’s planner
Last updated on October 28th, 2024 at 09:20 am
Mijn oudste dochter houdt net als ik erg van agenda’s. Ze had altijd een Filofax agenda. Maar recent kocht ze een alternatief voor de Filofax: een Webster’s planner.
Filofax ringband en de Webster ringband
Het systeem van de Webster’s planner is hetzelfde als dat van Filofax. Je koopt een ringband, en je koopt een inhoud voor je ringband. Wat betreft ringband zijn de Filofax en de Webster planner gelijk: allebei hebben ze 6 ringen. Houd je van agenda’s en planners met een ringband denk dan ook eens aan een Happy Planner.
Webster’s inhoud is veel en veel leuker!
Maar als het gaat om de inhoud vind ik de Webster’s versie echt veel en veel mooier. En het is die inhoud die maakt dat ik overweeg om mijn Moleskine aan de kant te zetten voor een Webster’s planner.
Voordeel van een planner is de enorme flexibiliteit
Want het grote voordeel van planners als Filofax en Webster’s blijft natuurlijk altijd de enorme flexibiliteit. Je kunt er zoveel blaadjes aan toevoegen of uithalen als je maar wilt. Dat is het enige nadeel aan mijn Moleskine. Daarbij moet je het doen met wat er in zit.
Inhoud van de Webster’s planner lijkt op die van de Happy Planner
Een tijdje terug schreef ik een review van de Happy Planner agenda. Die ziet er ook zo enorm leuk uit. Dat was ook de reden dat er ik eentje kocht. Maar vervolgens liep ik bij de Happy Planner op tegen de vaste indeling. Hoewel het ook bij de Happy Planner mogelijk is om dingen toe te voegen, was ik niet blij met de indeling van de dagen en de weken. Om die reden heb ik de Happy Planner teruggestuurd en kreeg ik keurig mijn geld terug gestort.
En toen ben ik verder gegaan met mijn ouwe trouwe Moleskine agenda.
Maar ik blijf gevoelig voor bloemetjes en mooie prints…
Daarom hier onder foto’s van de nieuwe Webster’s planner van mijn oudste dochter.
Webster’s planner: zo ziet hij er uit!








Wat zeggen ze over de Webster’s agenda op het internet?
Voordat ik iets koop lees ik altijd eerst graag de reviews. In dit geval kon ik natuurlijk mooi mijn dochter uithoren. Zij is helemaal blij met haar Webster’s planner. Maar op het internet las ik wel wat kritiek over de kwaliteit van de ringband. Die schijnt matig te zijn.
Praktische informatie over de Webster’s agenda
De Webster’s agenda kopen in de VS is niet te doen wat betreft kosten. Je betaalt zo 60 dollar aan verzendkosten. De Webster’s planner zelf kost 54,99 dollar. Daar word je ook niet blij van.
Mijn dochter kocht haar Webster planner op A5-formaat dan ook in Nederland via Scrapdelight. Ze betaalde 54,95 voor de ringband inclusief de tabbladen. Dat is niet goedkoop. Maar voor de Filofax ringband betaal je 79,95.
Mijn conclusie over de Webster’s planner: zal ik wel of zal ik niet?
Het zijn de mooie tabbladen en de flexibiliteit van de Webster planner die hem aantrekkelijk maken. Maar het nadeel is dat deze agenda een stuk groter, en dikker is dan een handige Moleskine agenda.
Ik houd van mijn Moleskine agenda. Hij is lekker licht, ik kan er alles in kwijt en hij past goed in mijn tasje. Het enige dat ik dus mis is dat ik er niets bij in kan doen.
Leestips
Hoe vind jij deze Webster’s planner?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Ziet er mooi uit en nog goedkoper dan de Filofax.
Ik twijfel elk jaar weer of ik er eentje zal kopen… tot nu toe nog steeds niet.
Of ik moet er bij toeval eentje goedkoop tegenkomen (zoals jij bij de Kringloop ;))
Ja, dat was toen echt een geweldige vondst!
Ziet er erg mooi uit maar vind hem wel wat prijzig.
ziet er inderdaad mooi uit. Maar jeetje die prijs vind ik echt veeeeeel te veel.
Ik heb gewoon een schoolagenda van €6,95 van bruna. klein formaat, bloemetjes op de omslag en wit van binnen.
Voorheen had ik een pip studio omslag hoes ala filofax die ik jarenlang vulde met een hema vulling.
Persoonlijk vind ik het echt geldklopperij om een agenda die vervangen moet worden zo’n prijs te geven.
Het is inderdaad erg duur. Maar het idee is denk ik dat je de kaft eenmalig aanschaft en er de rest van je leven mee doet.
Ja leuk zijn ze he?! Ik heb ook al een paar keer getwijfeld om er eentje aan te schaffen. Maar vind hem te groot voor in mijn tas, zit al zoveel in.
Dat probleem heb ik dus ook Esmeralda. De Moleskine neemt veel minder plek in, en is niet zo massief. Wel jammer, want ik vind de Webster zo mooi.