Keukentafel van 2m30 bij 90 cm
Last updated on October 9th, 2019 at 02:34 pm
Met een 7-koppig gezin heb je een grote keukentafel nodig zodat iedereen goed kan zitten.
Keukentafel van mijn oma: 2m30 bij 80 cm
En dus was ik heel blij toen ik een aantal jaren geleden de oude keukentafel van mijn oma kon krijgen. Want zij en mijn opa hadden een 13-koppig gezin! Mijn opa heeft hun keukentafel destijds speciaal op maat laten maken. In zijn kortste lengte is hij 2 meter 30. Maar je kunt hem aan weerszijden langer maken.
Behalve dat deze tafel lekker veel lengte en dus zitplaatsen biedt, is hij ook nog eens vrij smal. Om precies te zijn is hij maar 80 cm breed. Niet dat ik een voorkeur heb voor smalle tafels, maar voor onze keuken is hij ideaal. Want als hij breder zou zijn, was de keuken eigenlijk te smal voor deze tafel.
Lees ook: kies de juiste hoogte eettafel!
Hij is wel een beetje viezig
Er is alleen één probleem met de keukentafel van mijn oma:
Hoe hard ik hem ook schoon boen, of schuur, hij voelt altijd plakkerig aan.
En als ik er een tijdschrift op leg, en dat later weer oppak, blijft er altijd een stuk papier aan de tafel plakken. Ik snap er niets van. En het lijkt zo viezig. Op maandagochtend als mijn koffievriendinnen komen leg ik vaak tijdschriften klaar voor ze om mee te nemen. En als ze die dan oppakken, blijft de onderste plakken…. Dat lijkt zo onfris vind ik.
Ik heb mijn tante Marietje om raad gevraagd, maar haar conclusie was dat het materiaal van het bovenblad gewoon erg goedkoop is. Haar oplossing was een tafelkleed aanschaffen. Maar dat vind ik te druk.
Op zoek naar een nieuwe keukentafel
Omdat mijn kleverige tafel me niet lekker zat, besloot ik toch eens op internet te kijken of ik niet een leuke keukentafel kon vinden. Maar waar ik telkens weer tegenaan liep was de breedte van het tafelblad. Dat was overal te breed.
Boomstamtafel
Op een gegeven moment kwam ik het fenomeen boomstamtafel tegen! Dat is een tafel waarin een heuse zijkant van een boom is verwerkt. Ik kreeg prompt visioenen van een keukentafel van één van onze eigen bomen! Dan heb je ook meteen weer sentimentele waarde er bij. Het grote voordeel van zo’n boomstamtafel vond ik dat je die op maat kunt laten maken. Maar helaas was ook daar de minimale breedte 90 centimeter.
Voorlopig houd ik het dus maar op mijn kleverige keukentafel. Hij heeft tenslotte veel sentimentele waarde voor me, en dat kun je niet zo maar vervangen.
Lees ook: Keukenstoelen, hoe kies je de juiste?
Wat voor type keukentafel heb jij? Of heb je een keukenbar of gewoon geen grote tafel?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Wij hebben ook een tafel van 80 op twee meter want anders konden er moeilijk stoelen rond staan omdat de trap naar boven in de keuken staat en is het te smal.
De tafel in mijn woonkamer is ook lang, smal en snel plakkerig. Om die reden heb ik een doorzichtig plastic tafelzeil, dat bevalt me erg goed.
Waar heb jij het gekocht Rianne? Ik kocht het ooit bij de Blokker en dat zag er helaas spuuglelijk uit.
De keuken tafel schuren en daarna opnieuw lakken met bootlak
Succes
Mooi klusje voor de mannen hi hi
Wel erg mooi zo’ grote tafel.
Vreemd dat de tafel zo kleverig is. Anders een kleedje, doorzichtig tafellaken erop leggen. Of een leuk dienblad waar de tijdschriften op kunnen?
Voor ons nieuwe huis wil ik ook een grote tafel. 2,30 is wat groot maar 2.00 of 2,10 wordt het wel :)
Een dienblad zou inderdaad voorkomen dat de helft van de tijdschriften aan de tafel blijft kleven… Ik vind dat altijd een beetje genant. Net alsof ik de tafel nooit schoonveeg.
Ik ben wel gefascineerd door die oude tafel van je oma met een plastic laagje. Oud plastic wordt inderdaad plakkerig, maar een plastic laagje op een tafel? In de sixties had je tafels met kunststof lagen, heel vintage nu, maar jouw tafel? Ik zou ernaar laten kijken door een echte timmerman, voordat je hard gaat schurwn. Wie weet wat die laag is en hoe kankerverwekkend het schuren daarvan is.
Misschien moet ik er inderdaad eerst een expert bij halen.
Bedankt voor alle goede adviezen. Volgens mij moet schuren mijn eerste stap worden!
Wat leuk, een familiestuk!
Mooi formaat! Jammer dat hij dan net te smal is. Ik had zelf altijd eentje van 140 bij 140. Een vreemde maat, maar wel heel leuk. en ook wel heel prettig qua ruimte/verdeling rondom de tafel. Nu staat die in de opslag (lees: bijkeuken) en hebben we een gewone, met een gangbaar formaat, ik denk 180 bij 100 ofzo.
Het is inderdaad een goed formaat. En voor onze keuken is dat smalle prima.