Batterijen: waar moet je op letten?
Last updated on October 24th, 2023 at 12:24 pm
Ik ben geen fan van batterijen!
In mijn beleving doen ze het namelijk vaker niet dan wel.
En toen de kinderen nog klein waren, zorgden batterijen voor een kakofonie van geluid en flikkerende lampjes in hun speelgoed. Wat dat betreft vind ik smartphones dan wel weer heel handig. Daar zit ook wel een soort van batterij in, maar die kun je opladen via de computer.
Waar ik batterijen in heb
Toch heb ik standaard wel batterijen in huis. Het meest AA en een paar AAA. Want dat vind ik handig. Je hebt ze nu eenmaal voor best veel dingen nodig. In de woonkamer heb ik bijvoorbeeld drie klokken, die allemaal op batterijen lopen. Daarnaast zitten er ook batterijen in de afstandsbedieningen.
Verder heb ik in de keukenla standaard van die fietslampjes van de Action liggen. Die zijn voor als de kinderen weer eens een kapotte fietslamp hebben. Ik vind dat echt heel gevaarlijk, en daarom heb ik dus altijd die back-up lampjes in huis. Helaas gaan ook daar vaak de batterijen van kapot.
Een tijdje had ik een batterij in onze voordeurbel die ik kocht bij de Action. Dat was zo’n ronde batterij die er uit ziet als een munt. Ik kreeg dat kreng er echt bijna niet uit toen hij leeg was, en daarna kreeg ik de nieuwe er niet meer in… Die electrische deurbel doet het dus niet meer.
Dan heb ik nog een zaklamp in de meterkast met batterijen en een zaklamp in mijn nachtkastje nog een zaklamp. Die zijn bedoeld voor als de lichten weer eens uitvallen, zodat ik toch nog wat kan zien.
Oplaadbare batterijen
In de keuken heb ik een oplader voor oplaadbare batterijen van de Hema. Die gebruikte ik altijd in mijn digitale camera. Maar nu gebruik ik voor foto’s meestal gewoon mijn iPhone4. Oplaadbare batterijen zijn wat duurder in aanschaf, maar het voordeel is dat je kunt opladen met behulp van electriciteit. Hoewel ze best snel weer leeg gaan vind, en ze kunnen ook kapot gaan heb ik gemerkt.
Batterijen kopen: hoe laat je ze langer meegaan?
Batterijen zijn toch wel handig om in huis te hebben. Maar hoe voorkom je dat je slechte batterijen koopt? Of dat ze voortdurend leeg zijn? Hier onder tips om batterijen langer te laten meegaan.
- Combineer geen oude met nieuwe batterijen. De nieuwe batterijen lopen dan namelijk sneller leeg, omdat ze als extra hard moeten werken om het gebrek aan kracht van de oude batterijen op te vangen.
- Koop je batterijen in een winkel waar het druk is en waar veel verkocht wordt. Dat voorkomt dat je met een paar oude batterijen naar huis gaat. In een drukbezochte winkel is de kans groter dat de batterijen recent gemaakt zijn.
- Heb je batterijen in een apparaat dat je een tijd niet gebruikt? Haal de batterijen er dan uit. Doe ze in een afsluitbaar plastic zakje en bewaar ze droog en op kamertemperatuur! Als je slim bent leg je het apparaat en de bijbehorende batterijen bij elkaar.
- Zorg dat batterijen niet in de buurt van metaal liggen. Daar lopen ze namelijk van leeg!
- Leg apparaten die werken op batterijen niet op een warme plek. Niet hoger dan kampertemperatuur!
- Combineer niet verschillende types batterijen met elkaar. Dus geen alkaline batterijen combineren met een lithium batterij.
- Combineer niet verschillende mérken batterijen in één apparaat. Dit vind ik persoonlijk een heel vervelende tip. Want soms heb ik nog 1 Hema batterij en 1 batterij van de Lidl… En samen zorgen ze er voor dat mijn zaklamp het doet. De reden dat het mixen van verschillende merken batterijen wordt afgeraden is dat ze op een verschillende manier zijn geproduceerd. Maar verschillende merken tegelijkertijd gebruiken is mínder erg dan oude en nieuwe batterijen mengen. Dus eerlijk gezegd meng ik diverse merken wel als het zo uitkomt…
Wat zijn goede batterijen?
In 2013 verklaarde de Consumentenbond de batterijen van Ikea tot Beste Koop. Dus die lijken me wel een aanrader. Ik kom zelden bij de Ikea daarom koop ik mijn batterijen meestal bij de Lidl. Ze hebben daar het merk: Aerocell Alkaline. Dat is ook als beste getest. Je hebt 4 AA batterijen voor 0,95 cent!
Heb jij veel batterijen in huis? En meng je verschillende merken met elkaar? Tips voor batterijgebruik zijn welkom in de comments!
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
In een ver verleden heb ik nog in de batterij sector gezeten, ik raad iedereen aan ze in de Aldi te kopen! Prijs kwaliteit de beste op de markt maar hey ssssttt geheim houden ;-)
Bedankt voor de insider tip Sabrina. Ik ben dol op dit soort geheime tips van kenners : )
Bedankt voor de tips.
Batterijen…een lust en een last.
Een kast vol batterijen, maar nooit degene die je nodig hebt
Ik heb een zuinigheidstip: batterijen die gebruikt zijn in een apparaat die relatief veel stroom verbruikt (kinderspeelgoed), kun je nog best gebruiken in bijvoorbeeld een bureauklok, afstandsbediening of keukenweegschaal.
De – dure – blokbatterijen van de rookmelders gebruik ik in onze keukenweegschaal. Voor de rookmelder ‘trekt’ zo’n batterij het niet meer, maar ik de keukenweegschaal kan het wel.
Goede tips! Ik bewaar mijn batterijen in een blik, wel met een kartonnen binnenkant – maar misschien moet ik dus toch een andere opslagplaats vinden?
Koop gewoon panasonic eneloop batterijen die zijn tot 2000 keer reacharchebel en hebben een lage leeg loop ratio zijn ook als best getest door consumentenbond. Ben er zeer tevreden over.
Bedankt voor de tip Dirk.