Scooter versus fietsen
Last updated on July 10th, 2023 at 04:28 pm
Als mensen van mijn 16-jarige dochter horen dat we 8 kilometer buiten de stad gaan wonen, is hun eerste vraag: ‘Dan krijg je zeker een scooter?!’
Mijn dochter schept er veel plezier in, me dit onder de neus te wrijven.
Ik vind scooters namelijk gevaarlijk, en bovendien fietsen veel gezonder. Maar het zet me wel aan het denken:
Ben ik flauw dat ik mijn zestienjarige dochter 10 kilometer naar school laat fietsen?’
Scooter versus fiets: Fietsen kweekt karakter!
Nadat ik hier enige tijd over gepeinsd heb, is mijn conclusie:
‘Nee! Die tien kilometer zullen ervoor zorgen dat ze voldoende beweging krijgt, en doorzettingsvermogen ontwikkelt.’
Zelf heb ik die kilometers ook 8 jaar lang afgelegd en er waren tijden, als de gure oostenwind dwars door mijn kleren blies, dat ik veel zin had om in een greppel te gaan liggen. Ook vanwege de zadelpijn.
Maar het besef dat de enige manier om mijn doel te bereiken (thuis komen) voorwaarts was, zorgde ervoor dat ik doortrapte. Een eigenschap die me nu nog regelmatig van pas komt.
Dus ook al snap ik heel goed de aantrekkingskrachtr, toch gaan we hem niet aanschaffen. Vooral vanuit opvoedkundige motieven, en daarnaast vanuit financiële en milieu- overwegingen.
Elektrische fiets versus scooter
Als we dan al iets zouden kopen om de afstand makkelijker te maken, dan zou het eerder een elektrische fiets of ebike zijn.Een elektrische fiets is ook gezonder dan lijkt me. Je beweegt dan tenminste nog íets zelf.
Leestips
Wat vinden jullie van dit scootervraagstuk?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Fietsen lijkt mij prima, maar als ze gaat stappen, is een scooter naar mijn idee een stukje veiliger in het donker..
Ik woon in een zeer multicultureel deel van de hoofdstad en over fietsen bestaan er hier vele vooroordelen. Vanuit het thuisland bestaat de opvatting dat je alleen fietst als je geen geld hebt voor een auto. Uit armoede dus. Gezinnen bellen liever de snorder, de illegale taxi dus. Fietsen doe je alleen op de sportschool en dan heet het ‘spinning’. Toen een vrouw aan haar Surinaamse buurvrouw vroeg waarom ze niet fietste, dat je op 5 km afstand ergens veel sneller kwam dan met de bus, kreeg ze als weerwoord dat je van fietsen platte billen kreeg, en dat wilde ze niet:-) Ach, het zal in de komende eeuw wel veranderen, immers onze grootouders verboden ons ook dingen die wij nu wel doen. Of bezwoeren ons dit of dat nooit te doen. Maar nog steeds ben ik verbaasd als ik scholieren de metro zie pakken voor de dagelijkse schoolgang, ongeveer 500 meter verderop. Groet, Hsm.
Hier fietsen de kinderen / jongeren zo’n 18 km naar school en ‘s winters met de bus (en ook dat niet allemaal volgens mij).
Er zijn er wel een paar met een scooter, maar zeker niet allemaal.
Enne… de jongeren met scooter rijden alleen naar school, de fietsers rijden gezellig in een groepje…
Fijn laten fietsen, er zijn al genoeg mensen met overgewicht door te weinig beweging. Nichtje van 17 is voortdurend aan ‘t lijnen, maar rijdt intussen wel met snorfiets naar school omdat ze zoveel transpireert en anders kletsnat op school aankomt …..
lekker laten fietsen! ik fiets zomers 25 km naar mijn school. en in de winter 8 km naar de bus. en dat nu voor het 5e jaar.
groetjes jane
Groot gelijk hoor, van een stukje fiesten zal je niet weten. Het is goed voor de conditie!
Trouwens: nog een heel goed, gezond en gelukkig 2012 toegewenst!