No Impact Man: een jaar leven zonder toiletpapier en elektriciteit?

no impact man film

Op diverse blogs las ik over het boek No Impact Man. Nieuwsgierig geworden, haalde ik het uit de bibliotheek, en vond het inderdaad de moeite waard. En toen kwam er ook de No Impact Man film!

No Impact Man gaat over schrijver Colin Beavan, die een jaar lang dusdanig probeert te leven, dat hij de aarde zo min mogelijk schade berokkent. Dat betekent onder andere een half jaar lang leven zonder elektriciteit! Wil je meer weten, lees dan mijn review van No Impact Man.

No Impact Man is verfilmd

Het leuke is, dat zijn boek is verfilmd! Hoewel ik er in Nederland helemaal niets over gehoord heb, is de film in 2009 al uitgekomen. Helaas kun je de dvd niet kopen bij Bol.com maar wel bij Amazon.com. (zie hieronder)

No Impact Man film: een review

De film duurt anderhalf uur, en ik heb hem gisteren gekeken op mijn computer. Ik vond het een gezellige film. Het is allemaal wat oppervlakkiger dan het boek, maar het kijkt prettig weg. De film heeft wel hetzelfde effect als het boek: je wordt je bewust van je eigen gedrag, en gaat je afvragen hoe groot jouw negatieve impact op de aarde eigenlijk is.

No Impact Man film: kijkje in de beleving van Colins vrouw

Veel meer dan in het boek, biedt de film een kijkje in de ervaring van Colins vrouw, Michelle. Persoonlijk vond ik dat erg leuk: zij doet mee, omdat haar man dit project wil doen, en vindt het daarom best heel erg moeilijk om dingen als koffie op te geven. En ze was, vóór het project begon, een behoorlijke shopaholic en merkgek. Zo kocht ze een paar schoenen van 900 dollar!

Minder relevant voor het onderwerp ‘no impact’ is Michelle’s verlangen naar een tweede kind. Colin wil geen tweede kind, omdat hun agenda’s al helemaal vol zijn, en vraagt zich af hoe een tweede kind daar in moeten passen. Uiteindelijk stemt hij toch in, en wordt ze zwanger. Helaas eindigt deze zwangerschap in een miskraam.

Ja, je kunt prima leven en minder vuilnis produceren!

In de film staat deze vraag centraal: ‘Is it possible to have a good life without wasting so much?’ Over het antwoord bestaat geen twijfel: Dat kan absoluut!

Trailer No Impact Man film

YouTube video

10 Duurzaam leven tips van Colin Beavan

  1. Stop met rundvlees eten → Verkleint je ecologische voetafdruk.
  2. Geef flessenwater op → Kies voor kraanwater of herbruikbare flessen.
  3. Houd een zogenoemde ‘eco-sabbath’ → Zorgt voor bewustzijn en rust, en vermindert consumptie.
  4. Neem je voor zo min mogelijk te verspillen → Zet de verwarming niet te hoog, droog de was buiten, repareer liever dan dat je het nieuw koopt.
  5. Laat een aantal dagen per maand de auto staan en gebruik je fiets of wandel → Goed voor milieu en gezondheid.
  6. Koop minder, gebruik langer → Minder productie en afval.
  7. Gebruik je persoonlijke verhaal om anderen te inspireren → Kleine voorbeelden kunnen grote invloed hebben op anderen.
  8. Focus op waarde en betekenis, niet op gadgets → Duurzaam leven gaat vooral over keuzes en mindset.
  9. Verbind duurzaamheid met sociale rechtvaardigheid → Kies acties die zowel goed zijn voor de aarde als voor mensen.
  10. Begin klein en wees consistent → Begin met kleine haalbare doelen.

Duurzaam leven quote

duurzam leven quote

Conclusie over No Impact Man film

Wie geen tijd of zin heeft om het boek No Impact Man te lezen, maar toch íéts wil weten over een andere manier van leven, is de No Impact Man film een goede eerste stap. Maar wie echt wil veranderen en leven zonder afval, zal toch het boek moeten lezen, want de film blijft aan de oppervlakte.

No Impact Man kijken?

No Impact Man is te zien op onder andere Prime Video. Je kunt de DVD met de film vinden op Amazon.nl

Kijktip

Als je houdt van dit genre dan is The Biggest LittleFarm ook iets voor jou.

15 Comments

  1. Ik heb hem gisteren gezien (had het boek al gelezen) en vond het een erg leuke film. Nu superdiepgravend inderdaad maar dat kan ook niet in 1,5 uur. Daarom was ik blij dat ik het boek al gelezen had voor meer achtergrond.
    Ik heb trouwens bedacht waarom de pot in de pot koelkast niet werkt. Je hebt er wind bij nodig. Die zorgt voor de nodige verdamping en dus het ontrekken van warmte aan de inhoud. Wij deden het vroeger al op het strand, een natte sok om een fles en dan op de wind leggen. werkte prima.Beter dan de fles ingraven in het zand.

  2. Leuk dat je over dit boek en deze film schrijft! Op mij had het boek veel indruk gemaakt. Het geeft me een positief gevoel, te weten dat er mensen zijn zoals de schrijver van dit boek. Hij zet zoveel mensen aan het denken…. Er bestaat ook een nederlandse No Impact groep. En vorig jaar was er een No Impact Week NL.
    Groetjes,
    “Mosterdzaadje”

  3. Ik heb het boek vorige week gelezen. en vandaag meteen een nee/ja sticker aangevraagd (wie weet over een tijdje een nee/nee sticker) Daarnaast ben ik nu meer dan een half jaar vegetarisch en dat vind ik soms best lastig. maar na het lezen van dit boek heb ik weer een extra stimulans gekregen. En ik heb heb net nog een supercoole ecowebshop gevonden: http://www.kudzu.be. Langzaam gaan stappen verzetten en dan valt het ook vol te houden, volgens mij.

  4. I had never heard of this book or this movie… it does sound rather neat! Interestingly it is illegal to live here (in our state anyway) without electricity. Even with our solar panels we are only able to produce a certain % of wattage. I often think I’d love to live somewhere where walking instead of driving was a possibility but even by car our nearest stores are well over 20 minutes away.

  5. Ik heb ooit een keer een No Impact Week gedaan, was toen een landelijke of wereldwijde challenge, volgens mij was dat destijds ook gebaseerd op dat boek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.