Is deze broccoli nog goed?
Last updated on April 15th, 2024 at 09:26 am
Is deze broccoli nog goed?
Vorige week schreef ik een post over een groentenpakket dat mijn oudste dochter voor maar 5,- bij de supermarkt Coop kocht.
De broccoli die erin zat was geel uitgeslagen, en ik dacht dat hij dus niet meer goed was.
Wanneer is broccoli niet meer goed?
Maar daarover bleken de meningen verdeeld. Het deel van de stronk dat geel is blijken bloemen te zijn, en die kun je gewoon eten. Wil je dat niet? Dan kun je ze er af halen. Wel is het zo dat naarmate een broccoli geler wordt, de smaak bitterder wordt. Maar dan kun je toch nog prima de steel eten.
Broccoli geel? Prima! Broccoli bruin? Niet eten.
Gele broccoli? Kun je gewoon eten. Hij is hoogstens wat bitter.
Bruine broccoli of zelfs zwart? Dan is hij bedorven. Eet hem niet op.
Uiteindelijk heb ik hem niet gegeten. Ik vond hem er echt onsmakelijk uitzien…
Maar de kippen vonden hem heerlijk.
Broccoli kopen: hoe koop je hem zo vers mogelijk?
Er is een handig trucje om je ervan te verzekeren dat je verse broccoli koopt. Kijk naar de onderkant van de steel! Hoe groener die is, hoe beter. Wordt de onderkant van de steel al een beetje gelig? Dan is de de stronk iets minder vers.
Hoe lang broccoli bewaren?
Als je deze groente in de groentela van je koelkast bewaart is hij daar zo’n 3 tot 5 dagen houdbaar. Afhankelijk van hoe vers hij was toen je hem kocht.
De voedingwaarde van deze groente vind je op de site van Het Voedingscentrum.
Leestip
Eieren over de datum: kun je ze dan nog eten?
Wat vind jij: Is deze broccoli nog goed? En meer nog: zou jij hem nog eten?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Zelf heb ik daar geen probleem mee hoor, dat die bloemetjes van een broccoli een beetje geel geworden zijn. Inderdaad, die kun je gewoon nog eten en als je de broccoli in kleine stukjes snijdt en verwerkt in een gerecht (bijvoorbeeld een stamppotje, een ovenschoteltje, of spaghettisaus), dan zie je daar helemaal niks meer van.
Ik zou hem echt niet hebben klaargemaakt! Hier zou die ook richting kippen en konijnen gaan. Ik vind de steel niet lekker. Zo kort als mogelijk is word het afgesneden. Als het er niet fris uitziet hoef ik het echt niet! Verse groente hoort vers!!
Ik vind het er ook niet zo smakelijk uit zien, wist ook niet dat je broccoli zo nog kon eten. Ik zou ‘m dus ook weg doen.
Wat je ziet is de bloem! Die kan verkleuren. Voel en ruik eraan, dan gooi je t alleen weg als t stinkt..
Ik denk dat we snel bang zijn . Ws is er wat vocht bijgekomen.
Ik ben een zeurpiet en eet niet snel iets dat er anders uitziet dan anders. Laatst had ik een bloemkool die van binnen paarse strepen op de witte stelen had?!
Ik heb hetzelfde als jij Mammalien… Ik ben wat dat betreft ook best flauw vrees ik.
Ik zou hem niet meer eten, maar hoor mijn moeder al zeggen: Je kunt gewoon wat stukjes wegsnijden en klaar maken hoor haha ;)
LOL! Grappig hoe de stem van moeders zo vaak nog opborrelt : )
Zoek net op hoe je merkt dat een broccoli bedorven is, gezien ik daarnet broccoli at (die net zoals deze verkleurd was) en nu diarree aan de lopende band heb. Gezien de reactie’s twijfel ik of het aan de broccoli lag of niet, maar in het vervolg zal ik broccoli met verkleuring toch maar overslaan…
Beterschap gewenst Anoniem!