Douchen in gezelschap na de gym of het sporten?
De gymles op de basisschool van mijn jongste zoon is aan het eind van de dag, dus hoeven ze daarna niet te douchen.
Mijn middelste zoon zegt dat ze bij hem op de middelbare school sowieso niet hoeven te douchen na de gymles. Het mag wel, maar niemand doet het, aldus mijn zoon. Wel wordt er kwistig deodorant gebruikt.
Jongens willen liever niet bloot douchen in gezelschap
In de krant las ik dat steeds meer jongens niet meer in een publieke ruimte in hun blootje willen douchen. Bijvoorbeeld na het voetballen. Nou moet ik zeggen, dat ik ook nooit zo het nut van met z’n allen douchen heb gezien. Ik douche zelf ook niet graag in mijn blootje in gezelschap! Maar het schijnt goed te zijn voor het groepsgevoel of zo. Bovendien zou het hygiënischer zijn. Dat laatste kan ik me inderdaad wel voorstellen.
Redenen waarom jongens niet bloot willen douchen
- Allochtone jongeren douchen niet bloot, en dan willen andere kinderen dat ook niet meer.
- Schaamte en onzekerheid over het eigen lichaam.
- De alomtegenwoordige smartphone waarmee foto’s kunnen worden gemaakt maakt dat jongeren niet naakt willen.
De oplossing: de showershort!
Slimme vader en ondernemer Jan van Zoest speelt hier slim op in. Hij bedacht een zogenaamd showershort. Dat is een badstof broekrokje dat je over je onderbroek heen trekt. Daarmee ga je onder de douche, zonder dat iemand je edele delen kan zien. De showershort is een succes, want toen ik de website bekeek las ik een gericht dat de showershort op dit moment is uitverkocht.
De showershort kost 29,95 en ziet er jongensachtig uit vind ik. Een versie voor meisjes is in de maak. Ik neem aan dat die ook de boezem bedekt.
Praktische informatie over de showershort
Op www.protexz.com vind je meer informatie en kun je een showershort bestellen.
Hoe ervaar jij douchen in gezelschap? En je kinderen? Zou je zo’n showershort kopen voor je kind(eren)?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Ik denk dat ze bij de voetbalclub van mijn zoon juist een foto zouden maken als je zo’n broekje aan hebt. Zoonlief doucht altijd na het voetbal. De hele groep trouwens m.u.v. twee jongens vanwege hun culturele achtergrond. Dit wordt door iedereen geaccepteerd.
Bij onze dochter op de atletiek is het niet gewoon dat je doucht, dus zij doet dit thuis. Bij gym op school wordt niet gedoucht.
Er zijn dus nog behoorlijk wat verschillen tussen sport en locatie wat betreft al dan niet met z’n allen douchen.
Je kan van mij wel zeggen dat ik preuts ben. Vreemde mannen zal ik ook nooit een zoen geven. Die sla ik gewoon over op verjaardagen.
Douchen met andere vrouwen, daar zie ik het probleem niet van in. Maar ik zal never nooit naar een sauna gaan.
Mijn dochter kon niet douchen op school. Sinds een jaar zit ze op het Erasmus en daar kan het wel. Ze doucht liever thuis. Ook goed!
Ik weet niet of ik zou douchen met andere vrouwen. Als het niet nodig is zou ik het niet doen. Toen ik nog naar BodyBalance ging douchte ik toch liever in mijn eentje thuis.
Breek me de … niet open. Wanneer je na het sporten gaat douchen o.a. uit oogpunt van hygiëne, dan doe je dat niet met een boxershort aan! Oudste zoon kwam uiteindelijk huilend thuis; hij werd uitgelachen omdat hij bloot douchte. De omgekeerde wereld!
Middelste van 12 heeft – gelukkig – nog geen nat ondergoed in zijn sporttas. Ik maak het ook bij de ouders van hun voetbalteams onderwerp van gesprek.
Och wat sneu zeg… Dat is inderdaad de omgekeerde wereld. Zo schiet het ook niet op natuurlijk.
Die stomme telefoons, had er nog eens niet bij stil gestaan. Ik heb er geen probleem mee zolang mannen en vrouwen gescheiden zijn. Maar moest ik nu nog puber zijn ik zou toch ook rekening houden met de camera’s in de buurt.
Ja, dat van die smartphones is echt een heel nieuw probleem!
Hmm ik zou het niet kopen. Dan heb ik zoiets van, douche maar gewoon thuis. Ik heb zelf jaren teamsport gedaan en na de trainingen en wedstrijden werd er gedoucht. Doordat we dit al deden vanaf ons 6e jaar is er nooit schaamte geweest. Ik weet niet hoe het nu zit, maar kan me de punten die je beschrijft over de jongens wel voorstellen. Maar zo’n short nee ik zou er niet aan meedoen.
Ik denk dat het ook helpt als er van jongs af aan samen gedouchet wordt. Dan is het een gewoonte.
ik zou het ook echt niet kopen… maar goed..
Ook wij moesten ons douchen op de lagere school. Een drama. Ik was twaalf jaar en kwam in groep 7 op een nieuwe school met andere klasgenoten. Was lichamelijk al behoorlijk ontwikkeld vergeleken bij mijn klasgenoten kon hier niet mee omgaan.
Had het hier heel moeilijk mee. In groep 8 was het helemaal een drama. Toen konden de jongens je ook zien door een soort spiegeling vanuit de jongenskleedkamer. Ze hadden mij dus ook gezien en hier opmerkingen over gemaakt. Ik dus helemaal overstuur thuisgekomen. Mijn vader naar de leraar om een klacht in te dienen. Op een gegeven moment mochten de jongens pas de kleedkamer in als de meisjes klaar waren met douchen. Het hele jaar heb ik een k’t jaar gehad omdat ik zo nerveus werd als het weer vrijdag was. Ik had hier zo’n hekel aan. Zoveel moeite had ik met de verplichting bloot te staan met de andere meiden uit mijn klas. Het resultaat was zeer slechte schoolresultaten en een laag schooladvies. Alleen maar omdat ik niets meer deed op school van de stress. Dus: douchen mag absoluut niet verplicht worden. Dit is allemaal 32 jaar geleden gebeurd.
Wat een vervelende ervaring A. Ik kan me er zeker wat bij voorstellen en voel met je mee!