Ben jij tevreden met wie je bent? En met wat je hebt?
Last updated on February 8th, 2022 at 01:25 pm
Ken je dat verschijnsel dat je een liedje al wel 99 keer hebt gehoord, maar dat bij de 100ste keer de woorden ineens tot je doordringen en je tot nadenken stemmen?
Dat gebeurde mij gisteren.
Net zoals elke middag rond half vier had ik accuradio.com opstaan met 1970s country. Ik stond een ei te versnipperen voor in het sausje bij de ijsbergsla, toen een stuk tekst me ineens trof:
‘I just want what I got,’ zong Charley Pride.
Blij zijn met wat je hebt, en goed zijn zoals je bent!
Het trof me, omdat ik dat een mooie manier vind om te leven! Gewoon blij zijn met wat je hebt. En een eindje verderop zingt Charley Pride dat hij precies goed is zoals hij is! Ook dat vind ik heerlijk. Geen zelfhulpboeken of challenges nodig om jezelf te verbeteren!
Nee, je bent gewoon goed zoals je bent.
I’m just me: luister zelf!
I’m just me: de tekst
Down at the railroad station there’s people gettin’ on
Some are a goin’ north some are a goin’ south
I’m just goin’ to be gone
Some people are born to be takers others just want to give
Some people live just to love but I just love to live
For I was just born to be exactly what you see
Nothing more or less I’m not the worst or the best
I just try to be exactly what you see today and every day I’m just me
When people say their life is rough I wonder compared to what
Some are wantin’ more and more’s gettin’ less I just want what I’ve got
Some want to live on a hill others down by the sea
Some want to live inside high walls I just want to live free
For I was just born to be exactly what you see today and every day I’m just me
Oh I was just born to be exactly what you see today and every day I’m just me
Etc.
Songwriters: Glenn Martin. I’m Just Me lyrics © Sony/ATV Music Publishing LLC
N.B. Lees ook mijn post over Marianne Power die een jaar lang leefde volgens zelfhulpboeken om blij te worden met zichzelf.
Kun jij tevreden zijn met wat je hebt? En met wie je bent?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Over het algemeen ben ik wel tevreden, al zijn er altijd wel dingen die beter kunnen.
tevredenheid is de allermooiste eigenschap die een mens kan hebben,het maakt je ook een stuk gelukkiger. en zeker hier in het westen hebben we alle reden om tevreden te zijn als je dat vergelijkt met andere landen, we hebben een enorme rijkdom hier in Nederland. ook al zien sommige het niet als rijk,toch zijn we heel gezegend in Nederland,omdat we goede voorzieningen hebben. en alles goed geregeld is,is ook niet overal zo,de meeste mensen leven in een chaotisch land. ik ben in ieder geval heel blij en tevreden.
Absoluut, dat heb ik mijzelf wel geleerd de afgelopen jaren. Alles wat ik heb bereikt en waar ik sta in het leven heb ik hard voor gewerkt en ik realiseer me dat ik mooi persoon ben. Ik heb een switch (van binnen naar buiten) kunnen maken waar velen slechts van dromen. Niet altijd makkelijk, maar wel goed om regelmatig bij stil te staan.
Ik ben heel tevreden met wat ik heb. Maar ik heb het heel moeilijk met het aanvaarden dat ik ziek ben. Vooral nu op vakantie. Ach. Waait wel weer over????
Ziek zijn is ook niet niks Pascale. Het lijkt me best heel moeilijk inderdaad om daar aan te wennen.
Ik ben met wie ik ben en met wat ik heb ik heb niets te klagen.
Wederom weer mooi geschreven.
Super tevreden met wat ik heb! <3
Fijn om even bij stil te staan. Ik ben tevreden met wie ik ben en dankbaar voor wat ik heb. Wat ik kan en wil veranderen, daar werk ik aan en voor de rest is het zoals het is. Mooi dat je ons daar vandaag even bij stil laat staan. Fijne zondag!