|

Zonnebril of zonnehoed?

Last updated on November 28th, 2019 at 09:08 am

zonnebrilIk heb geen zonnebril.

En dat komt omdat ik weliswaar lenzen heb, maar thuis ook geregeld een bril draag. En als ik dan lenzen in heb, wil ik niet alsnog een bril op natuurlijk. En draag ik mijn bril, dan is het niet handig om er nog een zonnebril over heen te zetten. Dus dan zou ik moeten investeren in een zonnebril op sterkte. Maar dan moet je weer steeds van bril wisselen als je naar binnen of naar buiten gaat.

Dus heb ik geen zonnebril.

Zonnehoed werkt ook!

Maar ik heb soms wel last van de zon in mijn ogen! En de ideale oplossing voor dit probleem blijkt een goedkope zonnehoed van de Xenos. Nu het buiten warm genoeg is om buiten koffie te drinken, nip ik elke ochtend met mijn zonnehoed op van mijn koffie. De rand van de zonnehoed zorgt ervoor dat de zon niet in mijn ogen schijnt, en verandert bovendien niets aan de kleur van het landschap om mij heen. Wat een zonnebril wel doet.

Zonnebrillen: wat zijn de mogelijkheden

Net als gewone brillen heb je ook zonnebrillen in allerlei vormen en maten. Een hele bekende is de pilotenbril. En mijn oudste dochter heeft bijvoorbeeld een kat-achtig montuur. Laten we eens wat soorten zonnebrillen op een rijtje zetten!

  • Zonnebrillen met een dik montuur
  • Zonnebrillen met een draadmontuur
  • Zonnebrillen zonder montuur
  • Zonnebrillen met grote glazen
  • Zonnebrillen met kleine glazen
  • Zonnebrillen met vierkante glazen
  • Zonnebrillen met kleine ronde glazen. (Dat dragen ze in de Netflix serie Bloodlines waar ik overigens echt niet doorkom! Na zeven afleveringen ben ik gestopt met kijken.)
  • Zonnebrillen met uv-filter.

Hoe kies je een goede zonnebril?

Wist jij dat de uv-bescherming van een zonnebril komt van een chemische coating die op de glazen wordt aangebracht? Ik niet! De kléur van de glazen van een zonnebril zegt dus niets over uv-bescherming. Koop bij voorkeur een zonnebril met UV400. Dat betekent dat de zonnebril minimaal 99.9 uvb en 99% uv tegen houdt.

Zonnebrillen: waar kun je ze kopen?

Het handige is aan zonnebrillen is dat je ze echt overal kunt kopen. Bij de Zeeman, de Action, de Hema, H & M, V&D, maar ook bij veel supermarkten. Eigenlijk is het dus ontzettend makkelijk om een zonnebril te kopen.

N.B. Bij de Action verkochten ze laatst ook hele mooie zonnehoeden voor maar 1,99

Zie ook mijn post bril kopen.

Wat voor soort zonnebril draag jij? En wat vind je belangrijk aan een zonnebril?


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

30 Comments

  1. ik ben ook brildrager en vind het te duur om ook nog eens een zonnebril op sterkte te kopen , dus draag gewoon mijn eigen bril met een zonnebril eroverheen, maar alleen onderweg, want thuis kan ik zonder bril dus dan voldoet een zonnebril.

  2. Op mijn vorige bril had ik een opzet-zonnebril. Nu heb ik niks meer. geen zonnebril en geen zonnehoedje. Eigenlijk heb ik nooit aan een zonnehoedje gedacht en vind ik het best een goed idee.

    Ik zit nooit langer dan 10 minuten per keer in de zon. Omdat ik erg blank ben.

  3. Als kind droeg ik minder vaak een zonnebril dan nu. Aan het eind van een zomerse dag had ik dan vaak zere ogen. Nu weet ik waar het door komt en ben ik er bij mijn eigen kinderen ook alert op. Als baby droegen ze zo’n schattig zonnethoedje maar tegenwoordig gaan we voor zonnebrillen. Soms in combinatie met een hoedje.

  4. Ik ben een echt zonnebril mens. Van het felle licht dat weerkaatst, krijg ik al snel hoofdpijn, soms migraine. Een hoedje of pet draag ik alleen tijdens de zomervakantie in Zuid-Frankrijk.

  5. Ik heb vorige jaar voor mijn verjaardag een “echte” zonnebril gehad van de opticien. In de auto en in huis slingeren nog vele anderen :-).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.