Vintage botervloot van keramiek: groene kringloopvondst!

Na het lezen van Daan de Wits boek Weet wat je eet besloot ik dat het geen kwaad kon om een botervlootje te kopen! Deze mooie botervloot van groen keramiek vond ik bij kringloopwinkel Dorcas!
Botervloot keramiek

Botervloot vintage
Niet alleen is tweedehands goedkoper en duurzamer, ik vind zo’n vintage botervlootje ook nog eens heel mooi!

De boter vloot met boter erin!
Inmiddels heb ik hem in gebruik genomen, maar dat viel eerlijk gezegd nog niet mee. Ik had grasboter van de Lidl en die paste eigenlijk niet zo goed in de boter vloot. Ik moest echt wel duwen, vooral het deksel. Omdat we de boter gebruikt hebben past het deksel inmiddels beter, maar ik vraag me af of een stuk roomboter vroeger kleiner was?

Overigens kan ik niet goed wennen aan de smaak… Tot mijn schande moet ik bekennen dat ik de Lidl halvarine lekkerder vind. Eerlijk gezegd denk ik niet dat ik nog een keer roomboter ga kopen als deze op is.
En weet je?
Zo’n botervlootje is ook leuk als sieradendoosje.
#hadiknoumaarsieraden
Heb jij nog een botervlootje in huis?


If I had butter at home, I would like to try out a ceramic butter bell (some people love it, others hate it). Maybe I have just watched the Great Pottery Throw Down too often, though. I just love pottery and always have to keep myself from getting too much.
I think real butter is the best, my husband prefers Country Crock margarine…
I do like your butter dish, it’s got charm!
You asked about Rotel from my recipe post. Rotel is a can of diced tomatoes but it has some chili peppers in it, making it a little more spicy. I use it a lot! I’m sure it would work fine to use diced tomatoes and you could add some pepper if you like it.
Ah, that’s good to know Mari. Cans of diced tomatoes I can find!
Nou wat fijn als smaak en een gezonde keuze overeenstemmen!
Van een oudtante heb ik nog een antieke Delfts Blauwe botervloot en van mijn schoonmoeder heb ik een wat moderner glazen exemplaar met een koe als handvat. Ik gebruik ze niet, want wij eten margarine en dat zit al in een kuipje.
Ik eet altijd roomboter op brood, ik dacht dat dat juist niet zo gezond was . Blijkbaar is de mening hierover gewijzigd. Ik vind echt veel lekkerder dan margarine, ik eet maar 2 of 3 boterhammen per dag.
Er zijn ook kleine pakjes van 250 gram te koop dat is is misschien handig voor jouw botervloot.
Ik ben ook fan van Dorcas :-) Haalde er een paar dagen terug een andere zomerjas en nam nog een klein nijlpaardbeeldje mee ook voor 50 ct :-)
De botervloot is prachtig , ik heb er 1 van glas
It is so cute! What a great find!
Die verdwenen allemaal in de kast, toen het boterkuipje op de markt kwam. Hans
Ik vind het een supervondst, hoe dan ook. Maar als ik naar de geribbelde bodem kijk, denk ik echt dat het misschien een zeepbakje zou kunnen zijn.
Wat een mooie botervloot! Wij hebben zo’n retro gevalletje van roestvrijstaal met een oranje plastic deksel.
Jouw vlootje is ook lollig als zeepbakje ofzo :)
eigenlijk zijn het nog de mooiste vlootjes, die bordjes met boter vind ik maar niks
Fijn Weekend @->-
Je vind er de prachtigste dingen Nicole.
Groetjes,
Hilly