Online bestellen bij Jumbo
Last updated on October 24th, 2023 at 01:20 pm
Jumbo supermarkten bieden nu ook de mogelijkheid om online te bestellen. Klinkt goed toch?
Maar wat blijkt?
Je moet de boodschappen nog wel zelf ophalen.
Met het risico dat ik nu heel verwend klink: als ik online boodschappen doe verwacht ik eigenlijk dat mijn boodschappen thuis worden bezorgd. Als ik toch helemaal naar de supermarkt moet rijden, kan ik net zo goed mijn boodschappen helemáál zelf doen.
Jumbo werkt met pick up points
De Jumbo heeft 3 soorten pick up points: plekken waar je je boodschappen kunt ophalen.
- Walk ins. Deze vind je in de supermarkt zelf.
- Drive thru. Deze zitten bij de Jumbo supermarkt. De boodschappen worden voor je in de auto gezet.
- Solo pick up points. Deze zitten aan openbare wegen. Dat is dan toch wel weer handig! Als je bijvoorbeeld op weg bent naar huis hoef je dan niet om te rijden naar de supermarkt. Je kunt onderweg je boodschappen oppikken.
Laat ik eens proberen de voordelen van online bestellen bij Jumbo op een rijtje te zetten.
Online bestellen bij Jumbo: voordelen
- Je hoeft zelf niet de hele winkel door.
- Je kunt je boodschappen bestellen op een moment dat het jou uitkomt.
- Je komt minder in de verleiding door allerlei aanbiedingen, omdat je niet in de winkel komt. Lees ook: Kosten boodschappen per maand. Wat is reëel?
- Het kost je minder tijd. Je hoeft je boodschappen alleen maar op te pikken.
- Als je gebruik maakt van een solo pick up point hoef je niet om te rijden. Je pikt je boodschappen gewoon onderweg even op.
- Je hoeft je boodschappen minder zelf te tillen.
En dan nu de tegens!
- Stel je hebt bloemkool nodig. Hoe weet je dat de Jumbo medewerker de mooiste voor je uitkiest? En dat zou ik hebben met alle groentes en vleeswaren.
- Dankzij de scanner is zelf boodschappen doen bij de Jumbo een stuk gemakkelijker geworden. Dat een winkelmedewerker het voor mij pakt vind ik niet zo’n enorm voordeel meer.
- Bestellen kost geld! Hoewel je het nu eerst gratis mag proberen.
- Je moet nog steeds naar de supermarkt toe. Dit is mijn allergrootste struikelblok.
Conclusie over online bestellen bij de Jumbo
Ondanks dat ik meer voordelen heb genoemd dan nadelen ga ik toch niet online bestellen bij Jumbo.
Simpelweg omdat het niet thuis bezorgd wordt.
Als ik er dan toch heen moet, doe ik de boodschappen wel zelf.
De aanpak van Jumbo doet me denken aan de tijd dat ik nog een werkster had. Ik was van te voren zo druk bezig met opruimen en voorbereiden van haar komst, dat het eigenlijk nog maar een klein werkje was om dan ook meteen te dweilen. Zoiets vind ik het online bestellen bij Jumbo ook.
Uitzondering zijn de Solo pick points. Die lijken me wél handig. Maar daar zijn er maar een paar van. Als ik mijn boodschappen online bestel doe ik dat denk ik eerder bij de Albert Heijn. Die bezorgen tenminste wel aan huis.
Wat vind jij van de aanpak van Jumbo voor online bestellen? Zou je er gebruik van maken?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Ik laat ongeveer eens in de 7 maanden boodschappen thuis bezorgen. Meestal als ik een slechte periode heb met mijn fibromyalgie. Dan laat ik vooral de zware voorraad bezorgen. Dus dan wordt mijn voorraadkast ineens weer heel vol. Maar dat houdt dan weer in de maanden erna dus weinig hoef te sjouwen met zware spullen.
Als ik boodschappen in de winkel doe is het: boodschap oppakken en in karretje plaatsen – van karretje op de band – van de band in het karretje – karretje in fietstas – fietstas in tas/mand – en dan pas in de voorraadkast. Dus dat zijn 6 handelingen voor mij. Ik mag blij zijn als ik op een slechte dag een mok thee kan vasthouden. In die zin heeft het wel voordelen om online te bestellen. Maar voor mij moet het wel thuis bezorgd worden anders heeft het nog geen nut omdat je met fietstassen maar beperkt ruimte hebt.
Ik doe het liefst mijn boodschappen zelf maar moet nu tijdelijk gebruik maken van de Albert Heijn bezorgservice en ik moet zeggen dat het me tot nu toe goed bevalt! Alles wordt binnen het vastgestelde tijdvak bezorgd en wordt in de keuken neergezet.
De bezorgkosten vind ik wel hoog (tussen de 3,95 en 8,95) maar als je bepaalde actieproducten bestelt dan hoef je geen verzendkosten te betalen en daar zitten regelmatig producten bij die ik toch wel gebruik.
De kwaliteit van groenten en fruit is tot nu toe ook goed. Ik let er wel op dat ik de verse producten als eerste op maak (ik bestel voor een week, dus die gaan op aan het begin van de week) en de langer houdbare producten later, maar dat doe ik ook als ik zelf naar de supermarkt ga.
Ik vind er wel wat voor te zeggen hoor! Het doet me denken aan de methode die mijn moeder heel vaak gebruikte. Wanneer zij veel boodschappen had (die had ze dan wel in de winkel zelf uitgezocht) , dan kon ze die boodschappen niet allemaal op de fiets meenemen. Ze liet de boodschappen apart zetten in de winkel (er waren meerdere huisvrouwen die dat deden) en dan haalde mijn vader ze aan het eind van de dag – als hij uit het werk kwam – met de auto op. Dat waren nog eens tijden :-)
Zelf heb ik nu 3 keer gebruik gemaakt van de AH bezorgdienst. Ik haalde altijd met de fiets en fietskar boodschappen voor twee weken in huis. Dat het nu thuis bezorgd kan worden vind ik wel lekker. Nadeel zijn natuurlijk de bezorgkosten. En die wisselen nogal per tijdsslot. Je moet je boodschappenlijstje op tijd klaar hebben als je nog wilt kunnen kiezen uit het goedkoopste moment. € 5,95 of € 6,95 is heel normaal. Dan is een ritje naar de Jumbo misschien wel goedkoper?
Dat het deze kant uit gaat is onvermijdelijk. Om allerlei redenen is het niet meer rendabel om alles gratis thuis te leveren. Er zijn extra kosten aan verbonden die ofwel in de prijzen van de goederen verrekend moeten worden . Ofwel moet er voor de bezorging extra betaald worden. Persoonlijk afhalen is een goede compromis in veel gevallen. En denk eens aan het enorme aantal witte bestelwagens dat in de grote steden rondrijdt, de pakjes die bij buren worden achtergelaten omdat er niemand thuis is.
In Londen wonend waagde ik me in de laatste weken voor Kerstmis haast niet meer de auto in vanwege de agressie van de kerels die in die voertuigen rijden en, begrijpelijk, onder enorme druk staan om hun lading op tijd af te leveren. De wekelijkse boodschappen doe ik zelf per auto, maar voor Kerstmis gebruik ik de “click & collect” dienst die steeds meer zaken hebben ingevoerd. Een enorme kalkoen haalde ik op een afgesproken tijd op een plaatselijk filiaal af. Ik heb een grote familie en van Kerstmis wordt er hier veel werk gemaakt. Het gros van de cadeautjes kwam van een groot warenhuis. Zonder “click & collect” had ik meerdere keren met openbaar vervoer de stad in moeten gaan en met sommige zware en/of moeilijk te hanteren spullen moeten slepen.
Nu had ik een uitstekend overzicht van prijzen en hoeveelheden en ik kon alles met de auto in een kleiner plaatselijk filiaal afhalen.
Hoewel boodschappen doen niet in mijn top-10 van dingen die ik graag doe staat, zou ik ook niet snel online bestellen. Zoals hierboven ook al een paar keer vermeld, ben ook ik een pietlut in de winkel. Vaak liggen de versere producten achteraan en ik geloof niet dat een winkelmedewerker die jouw boodschappen verzamelt zich daar druk om maakt. Helemaal als het op verse producten aankomt, zoek ik die toch liever zelf uit.
Het komt dus niet uit de winkel waar je je boodschappen op haalt.
De producten worden in het distributiecentrum voor je bij elkaar gezocht.
Ik ga er vanuit dat bij het distributiecentrum de producten verser zijn dan in de winkels.
In mijn nieuwe woonplaats is geen Jumbo en ik mis deze supermarkt. Ik zou best af en toe online willen bestellen, maar dan zou het ook thuis bezorgd moeten worden.
Mijn moeder deed vroeger boodschappen bij supermarkt Vivo. Ging ze zelf heen, pakte de spullen in een krat en dat krat met boodschappen werd later gratis thuis bezorgd. Er is veel veranderd sinds de jaren ’70 :-)
Pick up points vind ik juist ideaal. Zo’n punt is vlakbij mijn werk, rij je zo langs en je hoeft niet thuis te blijven voor de bezorger.
Ik ben zoizo niet zo van het bestellen van spullen. Ik vind het fijner om iets echt zelf uit te kunnen kiezen.
Dat het minder tijd kost ben ik niet echt mee eens.
Ik heb het een keer uitgeprobeerd en eer je al je boodschappen in je online winkelmandje hebt liggen ben je toch al behoorlijk wat tijd kwijt.
Ik weet zeker dat ik het in real life sneller kan pakken ;-)
Voordeel is wel dat je ‘s avonds bv gewoon op de bank je boodschappen doet terwijl de kindertjes op bed liggen.