Kun je met een eReader een leesbril vervangen?
Last updated on December 2nd, 2024 at 10:25 am
Een vriendin van mij heeft problemen met haar bril: ze kan er niet goed mee lezen. Sterker nog, als ze haar bril afzet kan ze beter lezen dan mét bril. Later bedacht ik of een eReader dan een goede oplossing voor haar zou zijn. Bij een eReader kun je immers het lettertype groter en kleiner maken?! Met andere woorden:
Kan een eReader een leesbril vervangen?
Ik ging op zoek naar het antwoord!
Kan een eReader een leesbril vervangen?
Mijn idee dat een eReader een leesbril kan vervangen komt voort uit het feit dat je het lettertype van het boek dat je leest op een eReader naar believen groter en kleiner kunt maken. Niet alleen dat, een eReader geeft je verschillende mogelijkheden om de letters aan te passen:
- Lettertype
- Lettergrootte
- Regelafstand
- Marges
- Uitvullen
Zelf gebruik ik al deze mogelijkheden zelden tot nooit, behalve dan de grootte van het lettertype aanpassen.
Lettertype op eReader vergroten
Hieronder zie je dat op mijn Kobo eReader:
Stel nou dat de letters te klein zijn, en je de tekst niet goed kunt lezen, dan kun je de lettergrootte eenvoudig aanpassen. Hieronder ben ik iets te ver gegaan met het vergroten:

Mijn conclusie
Als je alleen een leesbril nodig zou hebben om een boek of krant te kunnen lezen, dan denk ik dat je een leesbril prima kunt uitstellen met een eReader. Maar ja, wie een dergelijke bril nodig heeft, zal ook problemen hebben in bijvoorbeeld de supermarkt bij het lezen van etiketten en dergelijke. En dan heb je niks aan een eReader.
Een leesbril corrigeert de scherpstelling van je ogen op korte afstand.
Een eReader kan dat niet.
Dus helaas pindakaas, daar gaat mijn mooie theorie. Ik laat hem node los, want ik was er erg mee in mijn nopjes….
Leestip
- Online een bril kopen ervaring
- Gratis ebooks downloaden
- Legaal gratis e-books downloaden
- Action ereader review
Wat zijn jouw ervaringen met een eReader en/of leesbril?
eReader kunnen inderdaad groter zetten. Dan heb je zeker geen leesbril nodig. Wel handig zo. Fijne dag.
Als je de etiketten niet kunt lezen, dan kun je altijd nog een foto nemen en dan uitvergroten.
Love as always
Dimario
Wat een slimme life hack!
Als je verschillende sterktes in je ogen hebt lukt dat echt niet. Dan wordt wazig waziger…
Ik heb me dit ook weleens afgevraagd. Vooral omdat ik dan in bed dus zonder bril zou kunnen lezen en dat lijkt me ideaal. Maar uiteindelijk kies ik er toch voor om met bril te lezen in bed, ook op de e-reader. Vind ik toch net wat prettiger.
Ik zet een oudere bril met lagere sterkte op met lezen. Ik ben bijziend, dan werkt dat.
Als ik etiketten wil lezen zet ik regelmatig mijn leesbril af. Voor jou zou het misschien een idee zijn om een klein vergrootglas mee te nemen als je boodschappen doet.
Mijn bril is mulifocaal ( geloof dat het zo genoemd wordt) . Maar lezen doe ik bijna altijd zonder bril. Zo’n bril is heel handig in winkels en ook bij (rol)trappen, stoepranden etc. Op mijn ereader maak ik de letters wat kleiner of groter, omdat dit per boek altijd weer anders is.