Je hebt plinten, en je hebt Plinten!

Last updated on June 8th, 2023 at 04:12 pm

plinten

In ons oude huis hadden we laminaat, dat was afgewerkt met plinten.

Plinten zijn volgens Wikipedia ‘een op vloerhoogte tegen een wand aangebrachte lijst, die de overgang tussen vloer en wand moet vormen.’

Maar ik gebruik de term ‘afgewerkt’ voorzichtig want die plintjes lieten voortdurend los, en mooi waren ze niet bepaald. En hoewel ik verder vrij makkelijk ben met dit soort zaken, wilde ik in ons nieuwe huis betere, en mooiere plinten. En dat is gelukt!

Plinten versus plintjes

Op de bovenste foto zie je de plinten die we nu hebben, en ik echt prachtig vind. Op de onderste foto de plintjes die we ons oude huis hadden. Volgens mij worden die ook wel plaklatjes genoemd….

plinten

Leestip

Is laminaat voor arme mensen?

Wat voor soort vloer hebben jullie? Parket, grenen, tegels, vloerbedekking?
En hoe is die vloer afgewerkt?


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

19 Comments

  1. Beneden plavuizen, die lagen hier al toen wij er kwamen wonen. Boven ligt laminaat met net zulke plinten als op de onderste foto. Correctie…… de helft van de muren hebben plinten, de andere helft is stuk, verdwenen, gebroken ;)

    Groet Isabelle

  2. Heel veel papier- en/of zilvervisjes hier (vochtige bodem, want zand over veen grond gespoten), dus als ik het voor het zeggen had: liever geen plinten. Daar verstoppen die mormels zich achter en planten ze zich voort.
    Groet, Hsm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.