Het nieuwe normaal: een kaartje ‘kopen’ voor de bibliotheek
Last updated on May 27th, 2024 at 11:14 am
Gisteren kreeg ik het bericht waarop ik hoopte in mijn mailbox: de bibliotheek is weer open. Ik struikelde bijna over mijn vingers, zo’n haas had ik om de openingstijden te bekijken.
Maar het nieuwe normaal is echt wel heel anders.
Je kunt niet meer zo maar even naar de bibliotheek gaan.
Het nieuwe normaal: een kaartje ‘kopen’ voor de bibliotheek
In het nieuwe normaal kun je een kaartje reserveren voor een tijdslot van 30 minuten. Vrijdag zat al behoorlijk ‘vol,’ maar ik wilde een kaartje voor zaterdag, want dat vind ik een fijne dag voor de bibliotheek. Maar helaas: op zaterdag is de bibliotheek gesloten in het nieuwe normaal.
Nu heb ik een kaartje voor aanstaande dinsdag van 12.15 tot 12.45.
Ik verheug me er nu al op, maar apart vind ik het wel.
Hoe organiseer jouw bibliotheek het?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Hier is de bib nog gesloten. Je kan hoofdzakelijk digitaal gebruik maken van de bib.
bibliotheken zijn helaas nog altijd dicht
groeten
Geel lid van de bibliotheek dus ik zou het niet weten.
Online reserveren van wat er in de vestiging aanwezig is. (Of bellen tijdens openingstijden)
Je krijgt een mailtje dat je reservering klaar staat. Dan krijg je een mailtje met een tijdsslot van 15 minuten. (Of een belletje) als het je niet uitkomt kun je mailen (of bellen) om te overleggen. Medewerkers brengen tasjes naar mensen die de deur niet uit durven of kunnen. Inleveren kan dan niet.
Geen boete voor te laat inleveren. Maximaal 3 boeken per 2 weken lenen.
Je kunt de hal in, deur staat open. Kar voor inleveren tafel in de deuropening, papieren tasje met je boeken erin. Medewerker met handschoenen aan bevindt zich verder naar achter in de bibliotheek.
Boeken op de kar blijven 3 dagen op de kar. Daarna worden ze ingenomen en weer uitgeleend.
Bij mijn bibliotheek lijkt alles gelukkig ‘normaal’. Ik ben er nog niet geweest, maar las in de mail over de heropening geen gekke dingen. Behalve dan geen boetes voor te laat inleveren en/of te niet opgehaalde reserveringen.
‘Mijn’ bibliotheek heeft het hele principe van boetes helemaal afgeschaft! Al een paar jaar geleden.
Ik moet nog tot eind van de maand wachten maar ik kan wel komen om mijn boeken in te leveren. Wat ik niet ga doen want er komt teveel volk op af en ik moet ervoor naar een andere vestiging. ik hoop komende week iets n een andere vestiging die groter is, voor elkaar te krijgen.
Zelf ga ik nooit meer naar de bieb dus ik heb geen idee hoe ze het hier doen. Zal wel op een soortgelijke manier gaan. Wel fijn dat ze weer open zijn!
Vanaf 14 april hebben onze bibliotheken ruim 3 weken afhaalservice aangeboden. Titels die in huis waren of een verrassingstas. Vanaf 14 mei zijn we weer open, wel beperkt. Klanten krijgen een mandje en zijn ze op dan even wachten (worden steeds schoongemaakt). Het was deze week heel druk met blije klanten ☺. Inderdaad moeten boeken eerst 72 uur in quarantaine. Ook wij hebben geen kranten, leescafe of internet. Groetjes cam