Haar verven met henna

Last updated on November 20th, 2023 at 10:39 am

henna
Hennapoeder met heet water om mijn haar te verven…

Omdat mijn haar volgens de kapper ‘vochtarm’ is, heeft het nogal de neiging om te pluizen.

Dus als ik het wil verven, dan doe ik dat met beleid. Dus geen verf met ammoniak of waterstofperoxide. Dat zou de boel alleen maar erger maken.

Hennapoeder om mijn haar te verven

Zo kon het gebeuren dat ik in een mengeling van milievriendelijkheid en vrekkigheid Henna poeder kocht. Dat moest ik aanmaken met kokend heet water, en een scheut azijn voor de glans. Vervolgens moest het ruim een uur inwerken.

Eigenlijk was het niet eens zo goedkoop: 14,99 bij een pakje, maar ik had een aanbieding van 2 halen, 1 betalen. Vandaar.

Het resultaat is best oké.

Maar ik vond het gedoe om deze groene modder in mijn haar te kleien niet in verhouding staan met wat het me opleverde. Dan is de uitwasbare haarverf die ik voor zo’n 3,- in Duitsland kan kopen toch wel veel fijner.

Lees ook mijn review van de groene haarverf van Lunar Tides.

Verf jij je haar wel eens? Met welk product?


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

33 Comments

  1. Als je henna hebt gebruikt kan je het een tijdje niet meer normaal verven heb ik gehoord. Dus dat zou ik even uitpluizen als ik jou was!
    Henna heeft tegenwoordig ook mooie bruine en zwarte kleuren. Ik ben wel voor. Al gebruik ik het niet.

  2. Ik heb tot drie jaar geleden mijn haar altijd laten verven bij mijn kapster wel met natuurlijke verf maar na mijn haaruitval na de kanker raden ze aan om ten minste 2j te wachten met verven omdat je haar nog heel broos is en ze kwam grijs terug en ik heb beslist om ze niet meer te verven het heeft wel wat geduurd eer ik en zeker mijn man het gewent was maar op mijn leeftijd mag het wel grijs zien, en als dan je kleinzoon zegt ,,moeke jij hebt toch mooie haartjes dan is dat oké.

  3. Haha, grappig hoe je het beschrijft: henna in je haar kleien! Ik heb jarenlang met henna mijn haar gekleurd en liet het dan geen uurtje maar echt een hele nacht zitten! Zag er wel heel mooi en diep qua kleur uit. Resultaat op de lange termijn: haaruitval. Echt, ik heb verschillende mensen die henna in het haar gebruikten hierover gehoord. Ik gebruik nu alweer jaren haarverf huismerk van een bekende drogisterij die vaak 2 voor de prijs van 1 verkoopt…

    1. Jeetje, haaruitval door henna! Dat klinkt niet best zeg.

      Een hele nacht laten intrekken vind ik ook nog geen gek idee eigenlijk. Dan moet het er wel supergoed in zitten. Ik ben altijd nogal van de school: ‘Als een beetje helpt, dan helpt veel nog beter!’

  4. Ik laat weleens blonde stukjes zetten. Maar dat gebeurt eens per jaar. Ik ben tevreden met mijn haarkleur en heb nog geen grijze haren! Nog maar even van genieten hé?

    1. Die heb ik ook wel eens gezien, maar die is met ammoniak of waterstof dacht ik. Dus dat durf ik niet met mijn droge haar. Maar wel fijn als een huismerk goed werkt, want dat is vaak toch voordeliger.

  5. Je hebt volgens mij bij Turkse winkels Henna voor het haar te koop maar dan is het veel goedkoper. Vroeger verde ik mijn haar met Henna. Nu met gewone verf. Je mag deze twee niet combineren want dan kan het goed mis gaan.

  6. Ik verf mijn haar al jaren. Eerst met henna en later (toen ik dat gemodder in de douche zat was en de witte haren voor een oranje effect zorgden) kwam de thuiskapster het voor me doen met gewone verf.

    Op mijn veertigste was ik al flink grijs / zilverwit. Ik vind grijs haar niet passen bij hoe ik me voel / bij het net moeder zijn. En dus laat ik elke maand mijn haar bijkleuren.

    Ooit is het genoeg, maar nu nog niet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.