Fitbits: Fitbit 5 versus Fitbit 4
Last updated on January 16th, 2024 at 03:51 pm
Omdat mijn Fitbits de onhebbelijke gewoonte hebben om stuk te gaan, heb ik meestal het nieuwste modelletje om mijn pols…
En dat terwijl ik eigenlijk vind dat het niet nodig is om altijd maar het nieuwste van het nieuwste te hebben.
Maar ja, als iets stuk is, en je kunt kiezen uit:
- Een gratis vervanging van dat model
- Het nieuwste model met flinke korting
Dan kies ik toch telkens voor het nieuwste model.
Voor mijn gevoel is dat dan toch de beste keuze. Op die manier heb ik de meest optimale opties.
Maar is dat echt zo?
Met andere woorden: is mijn Fitbit 5 echt veel beter dan de Fitbit 4 die de geest gaf?
Fitbits: fitbit 5 versus Fitbit 4
Fitbit 5 scherm is veel fijner
Wat in ieder geval véél fijner is aan de Fitbit 5 is het scherm. Ook bij fel zonlicht kun je dat gewoon aflezen. Bij de Fitbit 4 kun je bij zonlicht echt niets zien.
Dus als je wilt weten hoe laat het is, kun je dat wel vergeten. Dan moet je echt eerst naar een donkere plek lopen, om de tijd te kunnen aflezen.
Hieronder kun je perfect zien wat het probleem is van het scherm van de Fitbit 4:
Fitbit 5 biedt niet de optie van ‘wandelen’
Maar verder zie ik eigenlijk geen voordelen van de Fitbit 5 ten opzichte van de Fitbit 4. Sterker nog, wat ik echt een verslechtering vind is dat je niet meer kunt kiezen voor ‘wandelen’ als training!
Bij de Fitbit 4 had je die optie wel. Ik snap ook echt niet waarom ze wandelen eruit hebben gehaald. Ik vind dat stom. Nu kies ik dan van narigheid toch maar ‘hardlopen’ als ik ga wandelen.
Wat heeft Fitbit 5 meer dan de Fitbit 4?
Hieronder op een rijtje van de Fitbit 5 heeft dat de Fitbit 4 niet heeft.
- Een kleurenscherm
- EDA sensor: meet lichaamstemperatuur en transpiratie om stressniveaus en algehele gezondheid in de gaten te houden.
- Melding onregelmatige hartslag.
- ECG: maakt hartfilmpje
- Daily readiness score
Fitbit 5 versus Fitbit 4: mijn conclusie over deze fitbits
Als je gewoon een activity tracker wilt die je stappen telt is de Fitbit 4 ook prima, ook al zit je dan met het nadeel van het onleesbare scherm als het zonnig is.
In de praktijk doe ik eigenlijk zelden wat met de ECG en EDA sensors, maar ik vind het wel een fijn idee dat ik het heb.
Ik raad fitbits aan
Het is vooral het altijd leesbare scherm dat maakt dat ik mijn Fitbit 5 meer waardeer dan de Fitbit 4.
Tot slot kan ik fitbits in het algemeen zeker aanbevelen. Het is een fijne activity tracker, die makkelijk te bedienen is. Bovendien werkt hij met asr Vitality app.
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
ik heb er eentje van apple, ik draag dat al jaren…
.€en @->- voor jou.
Mijn dochter heeft ook een Apple horloge waar ze al lang plezier van heeft.
het is alleen jammer dat ze zo snel de geest geven… Ik gebruik mijn Samsung Galaxy Watch alleen als stappenteller en die gaat al jaren mee.
Daar heb je gelijk in Sjoerd. Ik heb vaak dat mijn Fitbits stuk gaan…
Wat een verschil met dat scherm! Echt bizar dat dat zo kan verschillen.
Ik heb ze niet. Je ziet wel verschil zo scherm. Het is wel handig zo. Mooi om laten zien. Handig tip van jou. Fijne dag.
Bijzonder dat wandelen niet herkent wordt.
Zou voor mij een reden zijn deze niet aan te schaffen mocht ik aan een nieuwe moeten.
Ik heb nog steeds de inspire HR.
Niet kapot te krijgen :)
Geweldig Aukje! Ik moet altijd aan jou denken als ik weer eens problemen heb met mijn Fitbit. Jij bent voor mij het voorbeeld dat ze niet stuk hoeven te gaan.
Nee, dank je! Ik hoef er geen.
Dat je geen wandelen kunt kiezen is wel heel erg raar natuurlijk. Maar ja, dat scherm he? Dat is dan wel weer een stuk beter.