Borstkankeronderzoek bij een man
Last updated on November 28th, 2019 at 11:17 am
Ik heb zelf nog niet het (on)genoegen gehad om mijn borst in een klem te moeten leggen voor een borstonderzoek. Maar ik hoor van vrouwen in mijn omgeving dat het geen pretje is. Je borst wordt tenslotte helemaal geplet. Zelfs al is dat voor een goede zaak, pijnlijk is het wel!
Er wordt dan ook wel eens gezegd dat als mannen dit onderzoek moesten ondergaan, ze al lang een vriendelijker methode hadden bedacht.
Ook mannen kunnen borstkanker krijgen
Hoewel alleen vrouwen worden opgeroepen voor een bevolkingsonderzoek borstkanker, kunnen ook mannen kanker krijgen. En dit wordt prachtig verteld in het Koreaanse drama ‘Jealousy incarnate‘ dat ik op het moment kijk.
Daarin krijgt een enigszins arrogante nieuwspresentator tot zijn verbijstering borstkanker. Het doet hem twijfelen aan zijn mannelijkheid, en hij geneert zich voor het feit dat het bórstkanker is.
Man krijgt borstonderzoek in K-drama
Voor aflevering 3 van dit K-drama onderging acteur Jo Jung Suk in zijn rol van de nieuwslezer met borstkanker een borstonderzoek. Hoewel ik dit onderzoek zelf nog niet gehad heb, denk ik op basis van de verhalen die ik er over heb gehoord, deze scène veel herkenning zal oproepen!
Met beelden als een tomaat en sinaasappel die worden samengeknepen tot ze uit elkaar spatten wordt denk ik heel treffend weergegeven hoe het voelt als je borst zo wordt samengeknepen. Vervolgens zegt de verpleegkundige die het borstonderzoek nonchalant tegen hem:
‘It’s nothing compared to birth’.
Filmpje borstonderzoek bij man
Praktische informatie over dit K-drama
Ik kijk dit K-drama via KissAsian. Dus als je interesse hebt: je kunt het daar gratis kijken met Engelse ondertitels.
De serie Jealousy Incarnate is nog een reden waarom ik K-drama zo mooi vind! En voor zo’n behoudend land vind ik het intrigerend dat ze dit onderwerp behandelen in een K-drama! Bovendien denk ik dat het goed is voor de bewustwording.
Zie ook mijn post over dat andere bevolkingsonderzoek, het uitstrijkje!
Heb jij wel eens een borstonderzoek ondergaan? Wat vind jij van het filmpje?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Ik denk dat veel mannen daar niet bij stil staan dat ook zij daar drager van zouden kunnen zijn