Stroopwafel Cake Recept

Wie jarig is trakteert! Dus bakte mijn dochter Teuntje een stroopwafel cake. Ze deed dat met behulp van een Albona bakmix voor stroopwafel cake.
Stroopwafel cake recept
Voor dit stroopwafel cake recept heb je nodig:
- 200 gram roomboter of margarine (op de achterkant van de doos staat 150 gram, op de voorkant 200 gram. Maar het moet 200 gram zijn!)
- 4 eieren (middelgroot)
- 4 stroopwafels
- De Albona bakmix die bestaat uit suiker, tarwebloem, tarwezetmeel en karamelstukjes
Zo maak je deze cake met stroopwafel

Net als bij een gewone cake klop je met de mixer de boter zacht en romig en doe je daarna één voor één de eieren erbij. Als alles goed gemengd is, klop je het beslag met hoge snelheid gedurende vier minuten.
Daarna snijd je de stroopwafels in kleine stukjes van 1 centimeter. Vervolgens meng je de helft van de stroopwafel stukjes met een spatel door je beslag. Doe dit in een cakevorm en verdeel de stroopwafelstukjes die je over hebt over het beslag. Bak de stroopwafelcake in het midden van de oven in 60 tot 70 minuten gaar.

Hoe gezond is deze cake met stroopwafel?
Op de dood van de bakmix staat een nutri-score van D. Dat is niet al te best. Ik vermoed dat de D nutri-score komt door (te) veel suiker, verzadigd vet in combinatie met weinig vezels. Maar toen ik zag dat de Koopmans mix voor dit type cake zelfs een nutri-score van E heeft voelde ik me meteen weer beter. Het kan dus nog slechter! De Koopmans mix bevat meer vet en suiker dan de Albona bakmix en hij is ook nog eens meer dan 1 euro duurder!
Om deze cake iets minder ongezond te maken kun je 50 gram van de 200 gram boter vervangen met 25 gram appelmoes en 25 gram Griekse yoghurt. Gebruik in plaats van vier stroopwafels, drie stroopwafels om de hoeveelheid suiker te verminderen. Vervang tot slot 25–50 g van de gewone bakmix door volkorenmeel.
Stroopwafel cake bakken zonder bakmix met bloem
In deze video wordt de cake gemaakt met behulp van de Koopmans mix.

Maar in plaats van een kant en klare bakmix kun je de mix vervangen met:
- 200 g bloem
- 50–70 g suiker (afhankelijk van hoe zoet je wilt)
- 1–2 eetlepels maïzena (voor luchtige structuur)
- 20–30 g kleine karamelstukjes (optioneel)
Het enige verschil is dat je cake dan wat minder ‘karamel-achtig’ smaakt omdat de mix de karamel en suiker al verwerkt heeft.
Stroopwafel Cake Recept
Hieronder een foto van het recept op de achterkant van de Albona bakmix:

Tot slot
De Albona bakmix levert een lekkere cake op. Hij is bovendien minder ongezond én goedkoper dan de versie van Koopmans.
Pin deze stroopwafelcake voor later



Gefeliciteerd met jullie dochter!
De cake ziet er super lekker uit, mooie kleur!
Van harte gefeliciteerd met de verjaardag van je dochter.
Ik denk dat ik deze cake ook een keer ga maken.
Happy Birthday to your daughter!
Nou, dit ziet er wel heel erg lekker uit. Beter niet dat ik zoiets bak. :-))
En nog gefeliciteerd met je dochter, Nicole.
Gefeliciteerd! En ik moest erg hard lachen om de gezondere versie. Ik weet een nog gezondere: bak geen stroopwafel cake, maar neem een appel 🍎🍏
Dat is inderdaad gezonder ; ))
Zal lekker zijn! Is ook mooi! :-)
Lie(f)s.
Waaaah, ik kan hier geen stroopwafels kopen…snik. Gefeliciteerd met je jarige dochter.
Gefeliciteerd met je dochter Teuntje
Dat wordt smikkelen en smullen :)
That looks delicious! And who cares if it is not so healthy – a little treat here and there is a good thing! I hope your daughter enjoyed her birthday.
This is so unusual! I was reading it thinking – we don’t have those mixes here so I can’t make it. But then you shared a way around that. We do have Stroopwaffles though. I will have to try it!
I would love to hear your experience with this recipe Mari : )
Gefeliciteerd met je dochter! En die stroopwafelcake ziet er heerlijk uit.
Ik ken het recept niet, maar het zou best wel smakelijk zijn.
Op een cake kun je van alles smeren. Hans
That looks delicious! I’ve never had a stroopwafel but I have heard of them before.
I can’t wait to try this! My family LOVES stroopwafels!
Lijkt me erg lekker Nicole!
Oeh, die ziet er lekker uit! Gefeliciteerd alsnog!
Happy Birthday to your daughter. The cake looks delicious. I shall be baking it soon. Thanks for sharing at Love Your Creativity.
Thank you all very much for your congratulations. I really appreciate it : )