Philadelphia in plaats van crème fraiche

Kun je Philadelphia gebruiken in plaats van crème fraîche of kruidenkaas?
Kort antwoord: Ja, dat kan heel goed!
Philadelphia (of een andere zuivelspread) is een prima vervanger voor crème fraîche of roomkaas in zowel koude als warme gerechten. Wel zijn er een paar verschillen in smaak, dikte en verhitting waar je rekening mee moet houden om schiften te voorkomen.
Crème fraîche vervangen door Philadelphia: kan dat?
Eén van de lievelingsgerechten van mijn kinderen is vlindermacaroni met een sausje van diepvriesspinazie, magere spekreepjes en roomkaas. Maar ik voel me na het eten van deze maaltijd altijd zo vadsig, en bovendien is mijn cholesterol vanwege verkeerd geërfde genen standaard te hoog. Om het vetgehalte van de maaltijd te verminderen gebruik ik daarom altijd de magere versie van de AH Roomkaas. Niettemin, het is het beslist niet míjn lievelingseten.
Nu zag ik in het gratis tijdschrift Boodschappen een advertentie van Philadelphia. Dat heb ik ooit wel eens in de aanbieding gekocht voor de kinderen bij wijze van broodbeleg, maar in de advertentie wordt het aanbevolen om mee te koken.
Philadelphia ipv crème fraîche: de verschillen op een rij
Philadelphia is dikker en minder zuur dan crème fraîche. Verdun het daarom eventueel met wat melk, room of bouillon als je een dunnere saus wilt maken.
Philadelphia is een roomkaas/zuivelspread met een romige textuur en milde smaak, terwijl crème fraîche een zure roomsoort is met een vollere en lichtzure smaak.
Crème fraîche vervangen door Philadelphia heeft wel gevolgen voor het eindresultaat, maar dat hoeft niet erg te zijn.
Het verschil tussen Philadelphia, crème fraîche en roomkaas
Philadelphia ipv crème fraîche: 3 belangrijke aandachtspunten!
- Textuur: Philadelphia is steviger en dikker dan crème fraîche. Wil je een dunnere saus, dan kun je de Philadelphia verdunnen met een beetje melk, room of bouillon. Zo krijg je een structuur die meer lijkt op crème fraîche.
- Smaak: Crème fraîche heeft een licht zure smaak, terwijl Philadelphia een mildere en romige smaak heeft. Als je het frisse zuurtje van crème fraîche wilt benaderen, kun je een klein beetje citroensap toevoegen.
- Voorkom schiften: Philadelphia kan in warme gerechten gaan schiften als het te heet wordt verhit of te lang meekookt. Verwarm gerechten daarom rustig op een lage tot middelmatige temperatuur. Voeg de zuivelspread bij voorkeur pas aan het einde van het kookproces toe en roer goed door.
Houd er rekening mee dat de exacte verhoudingen en aanpassingen afhankelijk zijn van het specifieke recept en de gewenste smaak en consistentie. Het is altijd een goed idee om te experimenteren en te proeven terwijl je de aanpassingen maakt.
Veelgestelde vragen over Philadelphia (FAQ)
Is Philadelphia hetzelfde als zuivelspread of roomkaas?
Philadelphia valt onder de categorie roomkaas, maar wordt door het bereidingsproces en het hogere watergehalte op het etiket meestal aangeduid als zuivelspread. Philadelphia is dus een merknaam voor een specifieke zuivelspread.
Is Philadelphia minder vet en machtig dan gewone roomkaas of crème fraîche?
Dat hangt af van de variant. De klassieke Philadelphia bevat iets minder vet dan traditionele volvette roomkaas, maar is niet automatisch mager. Wil je echt een lichtere maaltijd met minder verzadigd vet? Kies dan voor een Light– of Light met kruiden-variant.
Is Philadelphia crème fraîche?
Nee, Philadelphia is geen crème fraîche. Crème fraîche is een aangezuurde room die beter bestand is tegen hoge temperaturen. Zuivelspreads zoals Philadelphia zijn milder van smaak, steviger van structuur en kunnen bij te hoge hitte sneller schiften.
Wat kun je nog meer gebruiken in plaats van crème fraîche?
Heb je geen Philadelphia in huis? Dan kun je crème fraîche in warme of koude gerechten ook vervangen door sour cream (zure room), Griekse yoghurt (minstens 10% vet om schiften te voorkomen), kookroom of kruidenkwark.
Mijn eindoordeel: Is Philadelphia de oplossing voor dat vadsige gevoel?
Het verlossende antwoord: ja, maar alleen als je de juiste kuip kiest! Als je gewoon de standaard Philadelphia pakt, schiet je er qua vetgehalte eigenlijk niks mee op (de klassieke variant bevat zelfs nóg meer vet dan de magere roomkaas die ik al gebruikte). Schiet mij maar lek! Maar kiest je voor Philadelphia Light of een mager huismerk zuivelspread, dan heeft het wel effect.
Omdat zuivelspreads op een andere manier worden gemaakt en meer water en eiwit bevatten, bevat zo’n light- of lightest-variant aanzienlijk minder vet (tot wel 70% tot 80% minder!) dan gewone roomkaas of crème fraîche.
Heb jij weleens Philadelphia gebruikt in plaats van crème fraîche? Ik ben benieuwd naar je ervaring!


Nee, ik dacht ook dat het bedoeld was om te smeren. Of is het net als Boursin, dat er een variant is om mee te koken en eentje om mee te smeren? Je kunt i.p.v. roomkaas ook creme fraiche gebruiken, ik weet alleen niet zeker of dat nu speciaal minder vet is.
Crème Fraiche gebruik ik nooit. Vroeger haalde ik bij de AH wel eens de magere versie, maar tegenwoordig gebruik ik Blue Band Finesse of zo. Ook weer uit overwegingen om niet te vet te eten. Ik dacht dat Creme Fraiche heel erg vet was.
Nee ik heb er geen ervaring mee. Van de roomkaas weet ik wel dat de roomkaas van de a.ldi 40% meer vet bevat dan m.onchou.
Hee dat recept kende ik helemaal niet!
Lijkt me heerlijk!!
Ga het eens uitproberen volgende week.
het is met philidelhpia iets minder vet, maar het heeft ook een andere smaak. persoonlijk vind ik het gerecht het lekkerst met een klein pakje echte bousin.
Koken met philidelphia gaat goed. Als je niet te vet wil eten moet je er wel voor zorgen dat je de light variant neemt. Je kan ook kiezen voor paturain light. Gaat ook goed
Mijn schoonmoeder gebruikt dit voor het maken van het recept dat jij omschrijft. Ze gebruikt Philidelphia bieslook geloof ik. Ook niet mijn favoriete gerecht, wel die van mijn vriend.
Er is toch een reclame van Philadelphia waarin ze juist zeggen: waarom zou je het alleen smeren, gevolgd door voorbeelden, o.a. door de pasta en op vis als ik het goed heb. Zelf nooit gebruikt omdat ik daar liever de goedkope kruidenkaas van de aldi voor gebruik, maar zo te zien kan het dus prima.
Geen idee…
Ik heb ook een erfelijk cholesterol kadootje ;-)
hallo,
Ik gebruik Philadelphia zo vaak bij het koken! Ik vind het een superproduct. Ik woon bij de duitse grens en daar hebben ze ook varianten als balance, light en yoghurt. Ook meer smaken als geroosterde knoflook en peper. De site van philadelphia heeft erg veel lekkere recepten staan. Ik maak vaak de risotto of de pasta met gegrilde groenten. Dat laatste is doodsimpel maar altijd mijn succesrecept! en er zitten veel groenten in. En als ik spekjes te vet vind dat bak ik iets rauwe ham uit of doe ze er gewoon overheen. Heerlijk!!!
Ik heb juist het idee dat als ik zo’n recept maak dat ik dan veel vers gebruik en geen pakjes.
Volgens mij woon jij ook bij de duitse grens vlijtige lies, een pakje philadelphia is trouwens een euro goedkoper dan in Nederland. Kraft is namelijk een duits merk.
met groet,
Sophie
Vanavond debuut: dat spul met zalm, pasta en spinazie combineren. Dat deden ze op tv gisteren in de reclame en kan ik het recept nergens meer terugvinden! Enfin, ik kluns wel wat raak, wie weet…
Ja! Lukt aardig!
Lie(f)s.
I don’t know the differences between cream cheeses and Philadelphia here. I use the low fat for cooking and love pasta with spinach and cream cheese – haven’t made it in a while, though – but without the bacon.
ha Nicole, nee… nog nooit ipv crème fraîche, maar wel heerlijk op de boterham…
Groetjes!
Ik gebruik eigenlijk altijd (kruiden)roomkaas in sauzen i.p.v. crème fraiche. Omdat ik dat altijd wel in huis heb en als er wat overblijft kun je het op brood of crackers smeren. Of ik gebruik kwark, omdat ik dat ook vaak in huis heb.
Gebruik het bij dit recept https://www.lowcarbchef.nl/recept/ovenschotel-met-sperziebonen
Crème fraîche is often difficult to get around here so this is a very useful tip.
Amalia
xo
Dat doe ik eigenlijk nooit. Ik vind crème fraîche prima. En goedkoper ook, denk ik.