Wanneer is het tijd om te zwichten voor grijs haar…?
Last updated on February 24th, 2025 at 10:35 am
Wanneer is het tijd om te zwichten voor grijs haar…?
Dat is de titel van één van de hoofdstukken van Trinny Woodall’s boek Durf met stijl. En dit hoofdstuk gaat dus over…. grijs worden!
Wanneer is het tijd om te zwichten voor grijs haar…?
Helaas geeft Trinny geen antwoord op haar vraag. Wel noemt ze twee redenen waarom sommige vrouwen kiezen voor grijs haar:
- Het is bevrijdend omdat je niet meer steeds je uitgroei hoeft bij te werken.
- Als je originele haarkleur nu ‘te hard’ is.
Zelf kan Trinny zich grijs worden niet voorstellen.
Grijs worden
De moeilijkste manier om grijs te worden is volgens Trinny je huidige kleur laten uitgroeien. Trinny schrijft:
‘Daar heb je doorzettingsvermogen voor nodig en je zult je waarschijnlijk een tijdlang niet blij voelen met je haar.’
Om de overgangsperiode naar grijs haar wat makkelijker te maken oppert Trinny de optie om grijze highlights te plaatsen of je haren eerst blond te laten verven.
Grijs haar en kleding en make-up
Als je haren grijs worden kan dit consequenties hebben voor je kleding. Trinny schrijft dat grijs van nature een koelere tint is. Dus als je kleding in koele tinten hebt is de aanpassing minder groot, aldus Trinny. Het kan bijvoorbeeld zo zijn dat sommige donkere kleuren je met grijs haar minder goed staan. Ook moet je je make-up aanpassen.
De verzorging van grijs haar
‘Grijs haar kan er saai of vaal uitzien.’ schrijft Trinny. Dit kun je oplossen met een blauwspoeling of paarse shampoo. Zelf gebruik ik een soort emmer met daarin een blauwe conditioner die ik kocht via Amazon.
Het is nooit tijd om te zwichten voor grijs haar?!
Ik vermoed dat er ook een grote groep mensen is die vindt dat het nooit tijd is om te zwichten voor grijs haar. Sommige mensen vinden grijs haar onverzorgd staan, en grijze uitgroei al helemaal. Op Facebook reageerde iemand op een blogpost van mij over dingen die je beter niet bij de Action kunt kopen. Ze opperde:
‘Haarverf’.
In mijn onschuld reageerde ik dat het erg afhangt van de soort haarverf die je bij de Action koopt, waarop zij verwees naar mijn grijze uitgroei als triest voorbeeld van slechte haarverf van de Action…. Tsja.
Nawoord
Trinny’s hoofdstuk over grijs worden is kort, en bevat niet zoveel informatie. Ik vermoed dat dit komt omdat ze zelf geen ervaring heeft met grijs worden.
Leestips
- Verslag met foto’s van mijn transitie naar grijs haar.
- Mag je als oudere vrouw nog lange haren los dragen?
Wanneer vind jij het tijd om te zwichten voor grijs haar?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
ik ben al jaren grijs, van verven worden mijn haren zo droog, dus….
Een @->- voor U.
Ik begin het ook grijs te worden. IK vind helemaal niet erg. Grijs is mode. Alleen haar word anders daardoor. Fijne dag.
Ik moet zeggen dat voornamelijk mensen om me heen moeite hebben met mijn grijze haar. Ik zie het niet. Ik kijk niet in de spiegel.
Love As Always
Dimario
Ik ben nooit begonnen aan verven en hoewel ik echt wel baalde toen ik 24 was en de eerste grijze haren zichtbaar werden, heb ik er inmiddels geen enkele moeite meer mee. Dus wat mij betreft: vanaf het begin voor ‘zwichten’. Heb je ook geen gedoe met uitgroei;).
Ik heb nog geen grijze haren maar als ik ze zou hebben, zou ik niet gaan verven, want dat doe ik nu ook niet. Dan heb je ook geen probleem met uitgroei en kunnen mensen langzaam wennen aan mijn grijze haren. (Sander wordt wel al grijs haha)
Grijs haar staat niet onverzorgd, slecht geknipt of ongewassen en te pluizig haar staat wel onverzorgd. Ik heb trouwens makkelijk praten, mijn haar is stijl en nog steeds meer blond dan grijs. Op mijn 70ste ben ik meer tevreden met mijn haar dan dertig jaar geleden, toen was het saai middenblond.
Ik ben gestopt met verven toen we naar Curaçao verhuisden. Puur om praktische redenen: mijn dochter deed het altijd voor me en die verhuisde niet mee ;-) Naar de kapper ga ik ook niet, ik knip er af en toe zelf een stuk af en draag het in een staartje of (als het langer wordt) een vlecht. Met wind, veel zwemmen en zon (en zweten) is het toch geen doen om een “echt kapsel” te onderhouden.
Grijs haar staat de meeste mensen juist mooi, maar drie jaar een uitgroei vind ik wel armoedig. Als je het eenmalig laat behandelen en daarna 2/3xjaar bijwerkt met highlights, dan ziet het er verzorgd uit.
Jaren mijn haar laten verven bij de kapper, tot ik er rond mijn 55e ineens klaar mee was. Kost veel geld en het bijhouden vond ik ook maar niks. nu heb ik wel de mazzel dat ik vrij blond ben en het grijs worden daardoor niet heel erg opvalt. Verven is trouwens ook niet erg goed voor je haar en ik zeg altijd maar liever grijs dan kaal worden.
Wat is er toch op grijs haar tegen? Het is toch de buitenkant?Ik heb hier en daar grijze lokken en soms glinsteren ze als zilver. Ik zou liever helemaal grijs zijn en beter kunnen lopen.