|

Zo maak je de overgang van vakantie naar school makkelijker!

Last updated on July 10th, 2023 at 02:00 pm

back to school

De laatste week van de grote vakantie zie ik als een belangrijke week.  Een week waarin de basis wordt gelegd voor het schoolse leven dat bijna weer gaat beginnen.

In zo’n laatste week zou ik bijvoorbeeld ook nooit op vakantie gaan, als ik een vakantieganger was. Want dan lijkt me de overgang op maandag, als school weer begint zo abrupt en groot.

Mijn tips om de overgang van vakantie naar school makkelijker te maken

  1. In de laatste vakantieweek word ik weer strenger als het gaat om bedtijden. Tijdens de vakantie geef ik de kinderen lekker veel ruimte. Maar in de laatste week trek ik de touwtjes langzaam maar zeker weer aan. Dat doe ik om hun lichaam weer te laten wennen aan het schoolritme. En dat betekent vroeger naar bed, en vroeger weer op. Door daar een week voor te nemen, kan de overgang geleidelijk worden gemaakt.
  2. Alle kinderen gaan naar de kapper in de laatste week. Ooit kostte me dat maar liefst 88 euro! Maar daar heb ik van geleerd. Dit jaar ging ik met ze naar de Turkse kapper. En dat was meer dan de helft goedkoper!
  3. Ik ga sportschoenen en gymkleding kopen met de kinderen. Dat doe ik meestal bij de Bristol of de Scapino. Mijn kinderen zijn geen fan van gymnastiek op school, maar het hoort er nu eenmaal bij. En ik wil die sportkleding op orde hebben.
  4. Ik zeg tegen de kinderen dat ze hun fietsen moeten controleren. Niets zo vervelend als op maandagochtend na de zomervakantie constateren dat een band lek is, of dat fietslampen het niet meer doen. De dagen worden al merkbaar korter, dus ik vind fietslampen een belangrijk aandachtspunt. Als er mankementen zijn, dan moeten ze van mij met de fiets naar de fietsenmaker om dat in orde te laten maken.
  5. Ik ga schoolspullen met ze kopen. Voor mijn jongste zoon kocht ik voor 30 euro schriften, passers, pennen etc. bij de Hema. Best duur al met al, en de Action was denk ik goedkoper geweest. Maar hij heeft 14 vakken, dus dan heb je best veel schriften nodig.
  6. Ik controleer of alle drinkbekers doppen hebben. Broodtrommels weigeren mijn kinderen helaas mee te nemen, omdat ze zoveel plek innemen in hun tas.
  7. Beltegoeden worden gecontroleerd en indien nodig aangevuld. Als school weer begint vind ik het belangrijk dat ze mij kunnen bellen als ze bijvoorbeeld onderweg toch nog een lekke band krijgen.
  8. Ik controleer kleding: past alles nog, en is er nog voldoende? Dat herinnert me er aan: ik moet voor mijn jongste zoon nog een lange broek kopen!
  9. Ik vraag de kinderen hun kamers nog een keer extra goed op te ruimen zodat ze het nieuwe schooljaar opgeruimd kunnen beginnen.
  10. Als afsluiting van de vakantie gaan we met het gezin een ijsje eten, en nemen als het ware afscheid van de zomervakantie. Ik vind het belangrijk om periodes te markeren.

En dan is het tijd voor een nieuw schooljaar, en een nieuwe start!

Bonustip: Kleding markeren helpt voorkomen dat je kind met de jas van een ander kind thuiskomt.

Hoe bereid jij jezelf en de kinderen voor op het nieuwe schooljaar? Heb je nog aanvullende tips?


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

30 Comments

  1. Sommige dingen die je noemt doe ik nu ook al regelmatig. Mijn kinderen zijn nog te jong voor school maar ik vind je tips heel waardevol en zal het daarom bewaren.

  2. Wij gaan in de laatste week nog op vakantie, maar probeer de hele vakantie door op dit alles te letten zodat de overgang niet te groot is.

  3. Ik moet zeggen dat ik me niet meer kan herinneren dat mijn ouders me echt bewust voorbereidden op deze overgang. Het schoolspullen kopen deden we altijd wel, daar keek ik altijd zó naar uit!

  4. Toen Lara nog zo jong was probeerden we idd ook nummer 1 uit en samen bij schoolcampus school spullen kopen. Dat was altijd zo gezellig en samen boeken kaften hahaha.

  5. Ik heb wel een tip qua schriften. Ik gebruikte vroeger een multomap met tabbladen. Zo kon ik nooit mijn schriften vergeten en daarnaast hoef je aan het eind van het jaar geen halfvolle schriften weg te gooien. Gewoon een kleine tip ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.