Verspakketten: 1,40 goedkoper dan alles los kopen
Last updated on February 14th, 2024 at 12:47 pm
Verspakketten!
Ik houd ervan, en neem regelmatig een AH verspakket of een Lidl verspakket mee naar huis. Voor wie ze nog niet kent: verspakketten zijn een pakket met groente, recept, vaak een kruidenmix, saus of bijvoorbeeld kokosmelk. Afhankelijk van het soort verspakket dat je koopt. Maar een veelgehoord bezwaar tegen verspakketten is dat ze duurder zouden zijn dan als je de ingrediënten los koopt.
Vandaar waarschijnlijk de volgende lezersvraag, die ik kreeg van Tineke:
Waarom koop je verspakketten, en niet gewoon alles los? Dat is toch veel voordeliger?’
Hieronder vertel ik waarom ik graag verspakketten koop, en hoe het zit met de kosten!
Verspakketten helpen je om nieuwe dingen uit te proberen
Dankzij verspakketten heb ik mijn culinaire grenzen opgerekt. Zonder het AH verspakket voor tomatensoep had ik waarschijnlijk nooit helemaal ‘from scratch’ tomatensoep gemaakt. En zonder het Lidl verspakket voor Groene Curry had ik dat ook niet op ons menu gezet.
Maar een veelgehoord punt van kritiek is dus dat een verspakket relatief duur is. Ook op Huisvlijt kwamen er reacties op mijn posts over verspakketten waarin mensen zeiden dat het goedkoper was om alle ingrediënten los te kopen.
En dat is nou precies wat volgens De Consumentenbond niet zo is!
Sterker nog, volgens De Consumentenbond is een verspakket gemiddeld juist 1,40 goedkoper dan als je alles los koopt.
De Consumentenbond over verspakketten
De Consumentenbond bekeek verspakketten van AH, Lidl, Jumbo en Plus. Daarvan bekeken ze 5 soorten verspakket in detail: Lasagne, Couscous, Thaise curry, Indiase curry en Mexicaanse wraps. Van dit rijtje heb ik alleen de Lasagne en Mexicaanse wraps nooit gemaakt. De andere drie wel.
Een greep uit de resultaten van De Consumentenbond!
Hieronder een greep uit de resultaten van de Consumentenbond w.b. verspakketten
- 1 op de 4 huishoudens koopt wel eens een verspakket.
- Albert Heijn heeft de meeste pakketten: 20 soorten.
- Gemiddeld kost een verspakket tussen de 4 en 5 euro.
- De verspakketten van de Lidl zijn tot 1 euro goedkoper dan de verspakketten van AH, Jumbo en Plus.
- De prijsverschillen tussen AH, Jumbo en Plus zijn heel klein.
- Behalve het verspakket voor burrito’s van Jumbo, zijn alle andere 19 verspakketten goedkoper dan als je de ingrediënten los koopt!
- Een verspakket kan goedkoper zijn omdat er afwijkende maten groente in kunnen, en er bovendien op de verpakking bespaard kan worden. Er zitten immers meerdere dingen in 1 doos.
- Naast de kosten voor een verspakket ben je gemiddeld nog zo’n 2,50 tot 5,50 kwijt aan iets van vlees, kaas of rijst.
- Een verspakket bevat gemiddeld iets meer dan 200 gram per portie.
- Van de 20 verspakketten bevatten er 9 teveel verzadigd vet. O.a. de lasagne.
- Er zit gemiddeld een kleine 2,5 gram zout per portie in een bereide verspakket maaltijd. De norm is 2 gram zout per portie.
- De verspakketten van Jumbo worden als het gezondst beoordeeld in de Gezondgids van De Consumentenbond. Je vindt daar ook de voedingswaarden van de verspakketten.
Samenvattend
Je kunt met een gerust hart een verspakket kopen: je bent dan niet duurder uit dan als je de ingrediënten los koopt volgens De Consumentenbond. Sterker nog, gemiddeld ben je zelfs 1,40 goedkoper uit volgens hen.
Ze noemen een verspakket een ‘best gezonde maaltijd.’
Op de site van De Consumentenbond kun je het artikel over voedselpakketten zelf lezen.
Ik hoop dat je vraag hiermee goed beantwoord is Tineke.
Lees ook mijn review van dit verspakket AH: Bietenrisotto en Kip madras van de Lidl.
Wat zijn jouw ervaringen met verspakketten? En wat vind je van de conclusie van De Consumentenbond?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Ik zeg niet dat we hier wekelijks een verspakket gebruiken, maar wel zo af en toe. En dat is best makkelijk en lekker.
Love As Always
Di mario
En dan koop ik de verspakketten graag met korting of een -35% sticker er op. Ik houd wel eens een ingrediënt achter om door een ander gerecht te snijden
Ik koop ze ook regelmatig, vooral omdat ik het gemakkelijk vind om dan alles direct te hebben en niet zelf hoeft te bedenken of ik alle ingrediënten wel heb.
Ja, dat heb ik ook Wanda! Plus je probeert nog eens wat anders uit.
Ik ga 1 x per week naar de markt in Groningen. Ik heb dan voor € 5,00 een hele mee gebrachte tas vol. Ik kook extra grote hoeveelheden en vries veel in. Volgens mij is dit veel goedkoper dan die verspakketten.
Ik ben van de easy keuken en koop dus vaak een pakket, zoals bijv maaltijd salades enz.
Handig en alles zit erin je kunt er wel wat extra bij doen maar hoeft niet
Goed om te weten! De volgende keer dat ik bij de AH ben ga ik er 1 uittesten.
Ik vind verspakketten leuk om nieuwe gerechten uit te proberen, maar toch koop ik het liever los. Dan kan ik het helemaal naar mijn eigen smaak maken.
Ik ben ook gek op de verspakketten. Alles in één keer afgemeten in een doos incl recept
Oke het is voordeliger voor een maaltijd. Ik neem aan dat je dan de exacte afmetingen krijgt voor het recept. Dus bijvoorbeeld 2 tomaten en 1 ei (ik zeg maar iets). Maar als je alles los koopt in de hoeveelheid hoe het te koop is (6 tomaten en 10 eieren) kun je er wel meer van maken en ook andere dingen. Dan ben je in principe wel duurder uit toch? Ik koop vaak producten waar ik meerdere dingen van kan maken in een week.
Een verspakket heeft inderdaad exact de juiste hoeveelheden. Dat is ook één van de voordelen vind ik: geen verspilling.
Ik ben zelf wel fan, dus blij om te lezen dat het voordeliger is!