De verjaardagskalender op de wc: wie heeft ‘m nog?
Last updated on April 8th, 2024 at 09:16 am
Bij veel mensen hangt hij nog: de verjaardagskalender op de wc.
Als ik ergens ben kijk ik er onwillekeurig altijd op.
Zo’n kalender geeft toch een indicatie van de grootte van de vrienden- en kennissenkring vind ik. Bij oudere mensen zie je vaak ook doorgestreepte namen…
Dat zijn mensen die overleden zijn.
Als het te gek wordt met doorstrepen, wordt er een nieuwe verjaardagskalender voor de wc gekocht.
Anders wordt het ook zo deprimerend.
Ik heb geen wc kalender
Zelf heb ik geen wc kalender. En als ik heel eerlijk, komt dat omdat ik geen grote vriendenkring heb om er op te schrijven. En de verjaardagen van mijn gezinsleden en directe familie onthoud ik toch wel. Een verjaardag vergeten komt niet vaak voor. En zo niet, dan herinnert Facebook me er wel voortdurend aan! Regelmatig zie ik op mijn tijdlijn ineens een aankondiging van een verjaardag. En ik moet toegeven: dat is best handig! En het is een kleine moeite om dat dan even te liken, en zo de jarige virtueel te feliciteren.
Heeft de verjaardagskalender op de wc haar tijd gehad?
Ik vraag me af of de kalender voor verjaardagen op de wc zijn langste tijd niet heeft gehad vanwege de nieuwste technologische ontwikkelingen. Want tegenwoordig zijn er zoveel mákkelijkere manieren om verjaardagen bij te houden.
Ik zet de belangrijkste alternatieven voor de verjaardagskalender op een rijtje:
- Facebook: vermeldt verjaardagen van mensen waarmee je bevriend bent.
- Verjaardag apps: deze kun je (gratis) op je smartphone installeren en zo houd je heel eenvoudig verjaardagen bij.
- Op de computer en laptop. Je kunt bijvoorbeeld de Google Agenda gebruiken voor verjaardagen.
- Kaartshops zoals Hallmark bieden de mogelijkheid om iedereen die je kent in te voeren, en Hallmark stuurt je vervolgens een seintje als er eentje jarig is. En dan kun je meteen mooi een kaartje versturen.
Waarom zou je nog een verjaardagskalender willen dan?
Je zou je bijna afvragen waarom er überhaupt nog mensen zijn die een papieren wc kalender willen. Ik denk dat het antwoord heel eenvoudig is: net zoals sommige mensen liever een papieren agenda hebben dan een digitale, of liever een papieren boek lezen dan een eBook, zo willen sommige mensen het liefst een wc kalender van papier.
Een verjaardagskalender die ze in hun handen kunnen houden.
En misschien ook wel gewoon omdat het een leuke traditie is om zo’n kalender in de wc te hebben hangen!
Waar kun je verjaardagskalenders kopen?
Dat er wel degelijk nog een markt is voor verjaardagskalenders blijkt wel uit het grote aanbod. Je vindt ze onder andere bij boekhandels en in diverse webshops. En ze zijn te vinden in alle soorten en maten, en in verschillende thema’s. Zo heb je heuse Frozen verjaardagskalenders, maar ook een verjaardagskalender van Rien Poortvliet. Er is echt voor ieder wat wils.
Hier onder een kleine selectie van het aanbod van verjaardagskalenders:

Maar je kunt ook je eigen verjaardagskalender afdrukken. Zo maak je een kalender helemaal naar eigen smaak en wens. Veel mensen gebruiken hiervoor hun eigen foto’s bijvoorbeeld. Op die manier krijg je een heel persoonlijke kalender voor verjaardagen.
Verjaardagskalender staand
De meeste mensen hangen hem op, maar je kunt ook kiezen voor een staande verjaardagskalender. Het grote nadeel van een staande kalender vind ik dat hij dan meer ruimte inneemt dan aan de muur. Hieronder een voorbeeld van een staande verjaardagskalender:
Leestips
Lees ook Hoogte toiletpot: wat is de optimale hoogte en mijn post over toilet inspiratie.
Voor een lekker geurtje kies je voor duurzame toilet tapes of een wc-blokje!
Vertel: heb jij nog een kalender in de wc hangen? En zo ja, waar hangt ie?
Wij hebben geen verjaardagskalender maar ik noteer alle verjaardagen in mijn agenda. Elk jaar schrijf ik die verjaardagen over in mijn nieuwe agenda
Wij hebben er nog eentje in het toilet hangen. Vorige jaar op mijn verjaardag gekregen :-) Niet iedereen op die kalender heb ik op FB. Ben blij met die kalender, want ik vind dit een erg mooi exemplaar. Mijn vorige had ik al meer dan vijftien jaar en er stonden nogal wat mensen op waar we contact meer mee hebben.
Ik heb er een en die hangt op de wc.
Wij hebben al een paar jaar geen kalender meer op de wc. Ik heb een digitale agenda waarin ook alle verjaardagen staan. Dus onzin om een kalender op te hangen ????
Wat grappig, ik zou nou juist verwachten dat jij wel een wc kalender hebt. Vanwege de papieren agenda.
Ik heb altijd een wc kalender gehad, maar ik ben er hopeloos in. Dan zit ik op de wc en denk oh die en die is jarig, deze week een kaartje sturen. Om dat vervolgens weer te vergeten zodra ik van de wc af ben.
Sinds kort heeft de verjaardagskalender plaats gemaakt voor de maankalender.
Als ik verjaardagen goed bijhield zou ik zeker de voorkeur geven aan een papieren variant inderdaad Anita. Maar ik houd ze dus eigenlijk niet echt bij. Behalve die ik uit mijn hoofd weet, of via Facebook op geattendeerd word.
Bij mij hangt die in een klein halletje.
Voor dit nieuwe jaar kocht ik een kalender. Omdat ik zoveel vergeet in alle hectiek. Daar zouden ook verjaardagen op komen. Nou, ze staan er nog niet op.. Hoe warrig…. Tot nu toe blijven de vakjes beperkt tot mijn werk rooster. En dat is het belangrijkst.
Soms heb je van die klusjes waarvan je denkt: ‘Dat moet ik nog even doen,’ en dan doe je ze vervolgens toch niet… Misschien is verjaardagen opschrijven er daar voor jou eentje van Cynthia : )
Hier ook een papieren kalender in de wc. ook als versiering van de wc, de kalender toont mooie foto’s van Wageningen. Ook daarom vind ik een papieren kalender leuk. Het enige is: ik vergeet vaak de maand om te draaien, dus wie in het begin van een maand jarig is, heeft pech!
Dat is zeker pech! Gelukkig ben ik halverwege de maand jarig, dus dat kan mij niet overkomen op andermans verjaardagskalender.
Nee, hier hangt er geen.
Ik had er één, maar vergat die altijd op de juiste maand te zetten.
Idioot dus! ;)
Dat zou ik waarschijnlijk ook hebben…. Terwijl het een kleine moeite is. Maar sommige kleine moeites zijn toch teveel moeite!
Ik had vroeger een verjaardagskalender op de wc. Nu niet meer, met als gevolg dat ik vaak verjaardagen vergeet. Zeker van mensen die geen Facebook hebben. Misschien moet ik er toch maar terug eentje ophangen ;-)
Hij heeft voor jou dus echt wel een hele nuttige functie Villa Blabla!