Vaatdoekjes met dagen van de week 7 x

Last updated on January 19th, 2024 at 12:35 pm

vaatdoekjes

Soms lees je nieuwsberichten die best schokkend zijn!

Zoals het bericht dat Nederlanders vieze vaatdoeken gemiddeld twee weken op hun aanrecht laten liggen!

Getverderrie zeg! In die tijd verzamelen zich hele kolonies ziekteverwekkende bacteriën in de doekjes. Die vinden daar ook nog eens in etensresten een ideale voedingsbodem om flink door te groeien.

Ik kan het eigenlijk bijna niet geloven! Twee weken is wel heel erg lang. Als een doekje te lang ligt, gaat het ook altijd zo raar vettig aanvoelen vind ik.

Soort vaatdoekje maakt niet uit

Het maakt qua hygiëne niet uit of het doekje een zgn. wonderdoekje van microvezel is!

‘De enige effectieve methode is elke keer een schone, heet gewassen doek gebruiken om vocht van rauwe levensmiddelen op te vegen. Alle gebruikte doeken verspreiden meer bacteriën dan ze opvegen.’ (Mevrouw H. Kusumaningrum van de Universiteit van Wageningen.)

Mevrouw H. Kusumaningrum van de Universiteit van Wageningen promoveerde op een onderzoek naar de groei en verspreiding van ziektekiemen in de keuken.

Vaatdoekjes met dagen van de week

Een makkelijke manier om zeker te weten dat je vaatdoekje fris en hygiënisch is, door vaatdoekjes met dagen van de week te gebruiken. En die kun je kant en klaar kopen! Zoals deze vaatdoekjes van Klud:

vaatdoekje dagen van de week

Ik ben zelf nogal van de kleurtjes maar er zijn ook zwarte Klud microvezeldoekjes met dagen van de week:

klud vaatdoeken

Vaatdoekjes met dagen van van de week alternatieven

Voor 16,96 heb je 7 vaatdoekjes, voor elke dag eentje. Maar wil je toch goedkoper uit zijn? Dan kun je twee dingen doen:

  1. Vaatdoekjes bij de Action, Hema of Zeeman kopen en dan in 7 verschillende kleuren: voor elke dag een kleur.
  2. Vaatdoekjes bij de Action, Hema of Zeeman kopen en daar zelf de dagen van de week op borduren.

Lees ook mijn post doekjes breien.

Met een zogenoemde washplate kun je vaatdoekjes heel makkelijk in de vaatwasser wassen.

Hoe vaak vervang jij een vaatdoekje? Dagelijks? Wekelijks? Maandelijks?


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

53 Comments

  1. Elke avond na het opruimen en nog even een veeg over de keukenvloer gaat het in de was. elke ochtend een schone.
    als ik bijvoorbeeld olie van een blikje vis geknoeid heb gebruik ik daar keukenrol voor. Dat stinkt zo ontzettend, daar gebruik ik geen vaatdoekje voor. Alle keukendoeken worden op 60 graden gewassen en 1x in de zoveel maanden (als de wasmachine schoon moet) gooi ik een klont soda in de machine en was het keukenspul op 90 graden mee.

  2. Elke dag een schoon microvezeldoekje. En ik gebruik ook wel eens een stuk keukenrol als er flink geknoeid is. Jasses, een vaatdoek gaat toch stinken na een tijdje ?

  3. Bij dingen als kip of vis gebruik ik vaak keukenrol. Vind zo een doekje eigenlijk helemaal niet fris dus die gaan zeer vaak in de was. Ik geloof dat ik het niet meer wil ruiken na twee weken ????

    1. Ja, ik kan het ook bijna niet geloven dat mensen echt een vaatdoekje 2 weken lang laten liggen. Zelfs als ben je niet zo huishoudelijk aangelegd, zul je het toch voelen en ruiken?

  4. hier ook minstens een keer per dag een schone vaatdoek, maar ook vaak meerdere. Eergisteren een witte was gehad en vandaag ook en er hangen er 6 aan de waslijn te wapperen. Hier in Servie kent men het gebruik van een vaatdoek niet. Voor poetsen een oude tod of de theedoek.

  5. Schotelvod vervang ik minstens één keer per dag. Als er iets ‘extra’ gemorst is overdag, neem ik ook een verse. Na gebruik laat ik de schotelvodden drogen en ze worden gewassen op 90° samen met het witte ondergoed, keukenhanddoeken, washandjes en zakdoeken.
    Microvezeldoekje zou ik niet als schotelvod gebruiken aangezien dat niet op hoge temperatuur kan gewassen worden.

  6. Oh bah!!!!

    Hier ook elke dag, theedoek en handdoek ook.
    En het gaat een keer per week in de kookwas. Ik ben nogal gesteld op hygiëne!

    Ook een aparte snijplank voor vlees en één voor groente enzo.

    Ik denk dat je hier geen mensen tegenkomt die maar een keer in de twee weken verversen, maar het is een gemiddelde natuurlijk, als je zo eens in een studentenhuis gaat kijken ofzo… Brrr!
    Toen manlief nog vriendlief was en in een veredeld studentenhuis woonde weigerde ik daar uiteindelijk nog naar de wc te gaan. Het ding werd letterlijk nooit schoongemaakt. Op het fornuis lag alufolie. Zodra het echt groen werd werd dat eraf gehaald en nieuwe alufolie op gedaan. Etc. (Toen) vriendlief was de enige die er ooit iets deed. Toen we gingen samenwonen hebben we dan ook duidelijke afspraken gemaakt :-P
    Nou moet ik wel bekennen dat ‘ie echt nooit ziek is. Dus wellicht was het wel hartstikke goed voor z’n weerstand ;)

    1. LOL. Als hij nooit ziek is was het leven in zo’n vies huishouden misschien inderdaad wel heel goed voor zijn weerstand. Het is in ieder geval wel opvallend!

      Ik griezel van de groen uitgeslagen aluminiumfolie!

  7. Dat is wel heel erg onhygiënisch! Bij ons wordt het vaatdoekje elke dag vervangen door een schoon exemplaar. Wij wassen ze apart op 90 graden. Ik zie dat wij een uitzondering zijn, de meesten wassen op 60 graden.

  8. Dit is echt té ranzig! Hier elke dag een nieuw vaatdoekje en ik gebruik sowieso ook hygiënische schoonmaakdoekjes om het aanrecht tussendoor even schoon te maken en eind van de dag even met een heet sopje weer schoonmaken voor de volgende dag.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.