Smartphone gedoe

Last updated on August 7th, 2023 at 11:59 am

iphone6 refurbished

Apparatuur en ik zijn géén goede combinatie.

Apparaten hebben bij mij de onhebbelijke gewoonte om snel stuk te gaan, of simpelweg niet te doen wat ze moeten doen. Eigenlijk vind ik dat een apparaat zo logisch in elkaar moet zitten dat een gebruiksaanwijzing overbodig is. Een apparaat moet zich van zichzelf wijzen! Doet het dat niet, dan voel ik het ongeduld en de irritatie door mij heen razen.

Met een dergelijke instelling valt het niet mee om te wennen aan nieuwe apparaten. Dus toen ik eenmaal gewend was aan mijn iPhone5c die ik kocht via marktplaats, wilde ik nooit meer wat anders. Maar toen kreeg hij kuren, en weigerde nog foto’s te maken. Ik kreeg steeds het bericht dat ik geen geheugen meer had. Nou zit er ook maar 5GB op die iPhone5c dus hij zit snel vol. Ondertussen had ik alle foto’s er al gesmeten, maar niks hielp.

Van iPhone5c naar Wiley Fox

Van narigheid besloot ik dan maar de Wiley Fox smartphone te gaan gebruiken die ik ooit had gekregen om te reviewen. Dat is een prima smartphone, maar ik was gewend aan mijn iPhone, en daarom had ik hem in de kast gelegd.

Na een lastige start kon ik redelijk met mijn Wiley Fox uit de voeten. Tot allerlei apps spontaan crashten, en het hele systeem zelfs stopte. Omdat ik toch al niet 100% blij was met de Wiley Fox had ik geen enkel geduld voor de nukken van wijlen Wiley fox.

Van Wiley Fox naar iPhone5c

Ik besloot terug te gaan naar de iPhone5c. Die had weliswaar ook kuren, maar toch. Ik volgde zelfs een paar tutorials om de problemen op te lossen. Nadat ik diverse nuttige apps had verwijderd had ik 2GB geheugen over en kon ik weer foto’s maken. Maar nu miste ik de apps…

Wat te doen… Eigenlijk had ik gewoon een goede nieuwe smartphone nodig.

Van iPhone5c naar een iPhone6

Inmiddels was ik klaar met android smartphones. Maar iPhones zijn zo vreselijk duur. Na een nachtje slapen besloot ik om een refurbished iPhone6 met 16 GB te kopen. Die kostte maar liefst 319,-! Zoveel geld heb ik nog nooit uitgegeven aan een smartphone! En eigenlijk vind ik het té veel.

Maar als fulltime blogger en hardloper heb ik mijn smartphone echt wel nodig. Het is ook meteen mijn fototoestel. En eerlijk gezegd mag ik best eens wat aardiger voor mezelf zijn. Zelfs mijn man vond dat ik die dure smartphone gewoon moest kopen.

Om de kosten te compenseren

Omdat de hoge kosten me niet lekker zitten, heb ik het volgende bedacht:

  1. Ik ga mijn iPhone5c inleveren bij zo’ speciale winkel die je geld geeft voor je smartphone.
  2. Mijn vader die zich over mijn belastingzaken ontfermt, kan helpen met het terugvragen van de BTW.

Conclusie

Ik ben blij dat ik de knoop heb doorgehakt en een betere iPhone heb gekocht. Je kunt ook té vrekkig zijn. En nu maar hopen dat hij zichzelf wijst!!!!

Leestips: refurbished kopen en Is refurbished goed?

Wat voor smartphone heb jij?


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

49 Comments

  1. Ik ben zelf toch echt een Android fan omdat ik de iPhone te beperkt vind en minder vrijheid bied. Vind het altijd wel erg leuk om een nieuwe telefoon weer uit te pakken en weer helemaal te personaliseren met apps, achtergronden etc.

  2. Ik ben erg benieuwd naar iPhone. Voor mij is erg belangrijk van smrtphone/iPhone dat foto`s/filmpje kan maken. Ik kan niet meer zonder smartphone. Graag zou ik iPhone willen

  3. Stiekem ben ik wel een iPhone-fan, maar ik vind ze ook veel te duur voor wat ze zijn. Ik denk dat ik ze ook enkel en alleen in huis zou halen door een fikske korting of als een bonus bij een job. Zo’n refurbished gsm is wel een goed idee! Waarom ook niet? Dat is vaak stukken goedkoper dan een nieuwe en bovendien niets mis mee. Als je zegt dat je het vaak gebruikt voor je blog etc. moet je het simpelweg als een investering zien. Een timmerman moet investeren in hamer en nagels en wij bloggers in pc en gsm’s ;) Zelf ben ik overigens wel tevreden van mijn Android gsm’s. Samsung was maar zozo, maar erg tevreden geweest van mijn oude Huawei (ontzettend veel batterij!) en nu van mijn Nexus :)

  4. Ik gebruik sinds een aantal maanden een Samsung galaxy S7 edge en voor mijn werk een LG. De samsumg is fijner dan de LG.
    Je verhaal is herkenbaar, wat kosten ze veel geld, doch ik ervaar ook veel gebruiksgemak, dus plezier.
    Ik neem de telefoon bij boodschappen doen en tijdens mijn dagelijkse wandeling in het buitengebied meestal niet mee, alleen als ik denk dat het mooi fotoweer is.

  5. Mijn telefoon krijgt ook steeds meer kuren. Ik wil straks ook een refurbished Iphone 6 gaan kopen. Hoop dat die van mij de kerst nog gaat redden. Dan kan ik van mijn dertiende maand een nieuwe kopen. Voel ik dan toch iets minder ;-). Wie weet is hij dan ook goedkoper nu de iphone 8 uit is! Hoe is de fotokwaliteit??

  6. Ik bespaar op van alles, maar een telefoon echt niet. Ik word ramgek als ze het niet doen zoals nu bij mij de wifi opeens niet werkt op mijn tel.. dan moet ik dus weer terug, en dit is geen budget tel zeg maar

  7. Daar krijg je zeker geen spijt van! Je weet inmiddels wel, een iPhone wijst zich helemaal vanzelf. Je kunt je iPhone ook verkopen via marktplaats. Die dingen blijven behoorlijk waardevast.

  8. Omdat onze pc-man al eerder de naam Wileyfox had laten vallen als we het over mobiele telefoons hadden en ik in mei van Vlijtig Liesje een lovende recensie op haar nieuwe Wileyfox las, heb ik er sinds begin juni ook een. He kostte aanvankelijk wel wat moeite om hem helemaal door te krijgen, want er was geen gebruiksaanwijzing bij en het was mijn 1e android na onze windowsphone 550 Lumia. Inmiddels heb ik hem aardig in de vingers en tot dusver geen negatieve ervaringen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.