Schoentje zetten: Hoe vaak per week? Spoiler alert: 1 x!

Last updated on September 10th, 2024 at 01:36 pm

schoentje zetten

Je schoentje zetten!

Als kind vond ik het één van de leukste dingen die er was!

Ik kon dan op zaterdagavond bijna niet slapen van de spanning, wat er op zondagmorgen in mijn schoentje zat!

Maar hoe vaak mag een kind zijn of haar schoentje zetten?

Mijn antwoord is: vanaf aankomst van de Sint in Nederland 1 x per week op zaterdagavond!

In 2010 schreef ik onderstaande post over schoentje zetten.

Schoentje zetten in 2010

‘Morgen komt Sinterklaas aan,’ zei mijn zoon Ot (9) genietend. En Piet (7) riep meteen: ‘Mogen we dan ons schoentje zetten?!’
En toen drong het pas echt tot mij door:

‘Sinterklaas komt weer in het Nederland. En dus moet ik morgen ergens ‘schoencadeautjes’ vandaan halen.’

Bij schoencadeautjes denk ik aan een ‘kleinigheidje’ dat niet meer mag kosten dan 2,50. Aangevuld met pepernoten en zo’n fondant kikker of muis. Dat niet alle ouders daar zo over denken merkte ik op de voormalige school van de kinderen, waar kinderen op maandag trots hun nieuwe k-Nex reuzenrad lieten zien dat ze in hun schoentje hadden gevonden. Daar stak het zaklampje van de Wibra dat de mijne daar aantroffen schamel bij af.

Schoencadeautje

Maar als een schoencadeau al zo groot is, wat kun je dan nog in de ‘zak’ stoppen?! Gelukkig heb ik voor Piet bij de Spar bij aankoop van twee pakken Roosvicee Boomfruit, een gratis handpop van Sinterklaas gekregen. Die gaat vanavond in zijn schoentje. En voor de andere vier moet ik zo nog even op pad! Ik hoop dat ik een evenwicht kan vinden tussen ‘leuk’ en ‘niet duurder dan 2,50’.

Bij ons mogen de kinderen vanaf de aankomst van de Sint op zaterdagavond hun schoen zetten. In de praktijk is dat meestal drie keer.

Vijf jaar later schreef ik opnieuw een post over je schoentje zetten!

Hoe vaak schoentje zetten 2015

Het was voor mij niet eens een vraagstuk eigenlijk:

Hoe vaak mag een kind zijn of haar schoentje zetten per week?

‘Eén keer per week natuurlijk!’ vond ik.

Maar het blijkt dat veel ouders hun kind vaker de schoen laten zetten. Van twee tot drie keer per week tot zelfs elke dag! Ga er maar aan staan zeg.

Schoentje zetten: 1 keer per week is genoeg!

Schoencadeautjes zijn bij ons kleinigheidjes met wat pepernoten en chocolademunten erbij. Het liefst kost een schoencadeautje me niet meer dan 3,-. Tegelijkertijd wil ik liever geen troep geven, dus dat is best lastig. Alleen al om die reden vind ik 1 keer per week de schoen zetten wel genoeg!

Eigenlijk had ik gedacht er van af te zijn, van dat schoen zetten. Het Sinterklaasfeest vieren vind ik superleuk. Maar om de schoen te zetten vond ik de kinderen eigenlijk te oud. Maar mijn voorstel om het schoentje zetten af te schaffen stuitte op protest. Behalve bij mijn oudste dochter. Die vond het wel best.

Schoencadeautjes afgelopen zaterdag

Afgelopen zaterdag stopte de Sint het volgende in de schoenen van 4 van mijn kinderen:

  • Eyeliner (16-jarige dochter – 1,90)
  • Axe deodorant (14-jarige zoon – 2,85)
  • Garfield boekje (12-jarige zoon – 3,-)
  • Donald Duck (18-jarige zoon – 2,85)

Voor mij is de vraag dus niet: ‘Hoe vaak mag een kind zijn schoen zetten’ maar ‘Tot welke leeftijd?’ ; )

Schoentje zetten nu

Nog steeds denk ik met warme herinneringen terug aan mijn kindertijd en schoentje zetten! Ik herinner me bijvoorbeeld het jaar dat mijn vader twee schoenen zette! Oh, wat waren mijn zusjes en ik verontwaardigd over zoveel hebberigheid! En wat waren we tevreden toen de schoenen van mijn vader de volgende ochtend leeg waren. ‘Dat komt er nog van!’ riepen we in koor.

Schoentje zetten basics

Vraagt jouw kind om de haverklap: mag ik mijn schoentje zetten? Doe dan net als ik: kies er 1 vast dag voor waarop dat mag. Bij ons was dat zaterdagavond. Een andere optie is een aftelkalender maken. Hieronder een Sint aftelkalender die ik heb gemaakt en die je gratis kunt downloaden!

schoentje zetten

Pas hem naar wens aan met je eigen tekst en/of stickers! Wil je de link naar deze aftelkalender om hem aan te passen? Dat kan! Mail me dan even, en stuur ik je de link naar mijn ontwerp. Je hebt dan wel een gratis account bij Canva nodig.

Wanneer schoentje zetten: hoe doen andere ouders dat?

Jolanda

Bij ons mogen ze op zaterdag en woensdag hun schoen zetten. De ene keer zit er een klein kadootje in (ook niet boven de 2,50 euro), de andere keer een handje pepernoten of chocolademunten. De kinderen snappen ook dat Sint er geen grote kado’s indoet want die passen niet in je schoen. Maar om me heen zie ik het ook wel eens anders.
Toch vond ik de strategie die een collega-moeder hanteerde ook wel leuk. Bij haar mochten ze elke dag hun schoen zetten want je weet ten slotte nooit wanneer Sint komt. Ze zei dat de eerste twee ochtenden de kids wel vroeg wakker waren maar na een paar keer een lege schoen was dat over. En regelmatig vergaten ze ook hun schoen te zetten. Des te groter was de verrassing als er wel iets in zat.

Tineke

Onze zoon van 7 mag op Zaterdag en Dinsdag zijn schoen zetten. De cadeautjes dit jaar zitten tussen de 1.49 en 4.99 + wat snoepgoed zoals een kleine letter en muntjes. En dan geen heel netje per keer, maar op ieder cadeautje zitten 2 muntjes geplakt ; )

Isabelle

Ik heb alle schoencadeautjes in huis en heb het volgende gekocht.

  • afschietvliegtuigje 1.99
  • pen + etui van Toy Story voor op school 2.50
  • blauw fietsslot 1.49
  • shrinky dinkie sleuterhangers maken van Toy Story 4.99
  • Doosje Lego Auto 3.99. Zie ook mijn post over nep lego!
  • En de laatste keer schoentje zetten is altijd een adventkalender. 1.79

De rommelpiet gaat dit jaar ook weer langskomen, en wij zetten ook ons schoentje maar op 1 keer na zit er verder nooit iets in en dat vindt onze zoon hilarisch. Verder mag hij bij opa en oma ook nog een keer zijn schoen zetten.

Tamara

Hier mogen de 3 kids ook elke zaterdag hun schoen zetten. De kadootjes die er in gaan zijn idd zo tussen de 2,50 en 5 euro. (denk dan aan handschoenen en een nieuwe das, knutseldingen, kleurboeken, klein doosje lego enz. De ene zaterdag zit er iets in van nog geen 2 euro, en de volgende week is het dan misschien eens een keer 4 euro. Maar in het totaal ben ik nooit meer dan 12 euro kwijt aan kadootjes voor 3 kinderen 3x schoen zetten. En dan natuurlijk iets te snoepen erbij.

Iris

Bij ons zijn de gelovigendagen over maar ze mochten altijd op woensdag en op zaterdag hun schoen zetten. Op woensdag ging er wat lekkers in de schoen (netje met chocolade munten, klein chocoladelettertje, zakje schuimpjes) en op zaterdag kregen ze een klein cadeautje. Nieuwe potloden, mini-puzzeltje, knutseldingen. Het kwam denk ik zeker niet boven de 2 en een halve euro uit.

Schoen zetten Sinterklaas: pin voor later!

schoen zetten sinterklaas

Leestips

Hoe vaak mag jouw kind de schoen zetten?


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

66 Comments

  1. Pfoe, wat een contrasten allemaal. Hier zetten we de schoen helemaal niet. Misschien als S meer besef van Sinterklaas krijgt misschien 1 keer. Niet per x, maar gewoon 1 keer in totaal.

    Maar wij vieren Sinterklaas dan ook niet op de gebruikelijke manier.

    Wij mochten thuis de schoen zetten tot ons zusje oud genoeg was, zeg maar, wat 10 jaar scheelde met mij dus dat was nog een beste tijd.

    Ik denk dat het voor haar dus tot een jaar of 7 was? En daarna over op surprises.

  2. Mijn kinderen kregen op de dag van aankomst van Sinterklaas een brief waarin precies stond vermeld wanneer zij hun schoen mochten zette. In principe 1 maal per week en de week voor het feest 2 maal. Nu zijn ze 27 en 24 jaar en mogen ze een keer hun schoen zetten! Ieder jaar krijgen ze hetzelfde: een chocoladeletter. En dat is het enige dat ze met sint krijgen. Hier liggen er altijd kadootjes onder de kerstboom.

    1. Wat slim om de Sint te laten beslissen hoe vaak de schoen gezet mocht worden!

      En wat lief dat ze nu nog steeds een keer hun schoen mogen zetten : )

      Dat vind ik echt een van de leuke dingen aan het sinterklaasfeest: je ziet daarin heel erg gezinstradities!

  3. Ik mocht altijd 1 keer mijn schoen zetten in de sinterklaasperiode en dan waren er in de zak heel veel kadootjes.
    Zelf doe ik het met Sophie ook zo, want zij wordt van spanning ontzettend hyper en dat is voor niemand fijn.
    Er wordt hier ook niet naar Sinterklaasjournaal gekeken zodat de spanningsboog te behappen blijft!
    Ze kreeg dan wel in haar schoen een bedlampje. Dat kon ze goed gebruiken want ze leest opeens hele boeken. En ook hier zijn er met Sinterklaas en Kerst lekker veel kadootjes, zowel gekocht als zelfgemaakt :)

    1. Geweldig dat ze door dat bedlampje ineens gaat lezen! Wat het sinterklaasjournaal betreft: dat snap ik heel goed dat je dat mijdt als je dochter sterk reageert op spanning. Want het is daar altijd een boel gestress vind ik!

  4. Bij ons mogen de kinderen elk weekend tot 5 december hun schoen zetten. Totaal dus drie keer. Een schoencadeautje kost bij mij ook max 5 euro. Op de aftelkalender kan mijn oudste precies zien wanneer hij zijn schoen mag zetten, zo heb ik geen gezeur en blijft het leuk

  5. ze mogen hier elke dag de schoen zetten, maar ik doe er niet elke dag wat in. Ben van t weekend weg geweest en dus had ik t Sint festijn niet meegekregen, kom ik maandag uit bed gestommeld zie ik een schoen staan met een appel en een briefje erin, dacht eerst even dat mijn dochter hem in haar schoen had gestopt omdat ze bang was de appel voor school te vergeten. Schoenkadootjes zijn dingen die ik voor een a twee euro op de rommelmarkt koop

  6. Ik houd het op ééns per week want het is moeilijk om voor weinig geld geen crap te kopen ;-)

    Alleen hebben ze de schoen nu al twee keer gezet maar dit komt omdat wij, de ouders, in het buitenland zaten.

    1. Dat heb ik ook Nesrin: het is al best lastig om 1 keer per week met iets goedkoops te komen dat geen troep is inderdaad. Grappig dat ze prompt twee keer hun schoen hebben gezet nu jullie er niet zijn ; )

  7. Ik weet eigenlijk niet meer precies hoe we het vroeger deden. Ik dacht een keer per week in het weekend en soms werden we door de weeks verrast :-).

  8. Hier mochten ze elke dag hun schoen zetten en moesten maar afwachten of er ook iets in zat.
    Wij vonden dat ze op die manier leerden om niet altijd alles te krijgen.

  9. Ik deed altijd het weekend dat Sinterklaas in het dorp komt, maar dit jaar mogen ze vanavond of morgenavond de schoen zetten. Want alle kindjes in de klas hadden al de schoen afgelopen weekend gezet en gistermiddag op school. Hij komt zaterdag in het dorp aan, ik denk dat scheelt mij weer een week. En dan mogen ze 2x per week de schoen zetten, en ook wij zetten de schoen anders vinden de kinderen het maar raar. Niet dat wij er altijd wat inkrijgen, want vergeet er wel eens rekening mee te houden. En soms ook wel eens een zakje zout voor papa, ook altijd reuze grappig. En soms ga ik ook mee in het verhaal van het Sinterklaasjournaal. Je eerste letter in kruidnootjes gestrooid, of de schoenen overal en nergens verstoppen en de hele woonkamer een beetje over de kop halen.
    En ja, tot hoe lang zet je je schoen nog; ik denk zolang als je Sinterklaas viert en de kinderen het nog leuk vinden om ook in hun ongeloof de schoen nog te zetten.
    Wij mochten vroeger denk ik ook 2x de schoen zetten, op woensdag en zaterdag en tot hoe lang wij dat gedaan hebben weet ik niet. Ook wel vrij lang denk ik, want mijn jongste zusje is 4 jaar jonger.

    1. Er kan ook een bepaalde groepsdruk inzitten inderdaad. Als alle kinderen uit de klas de schoen al hebben gezet, kan kinderen zich afvragen: ‘Waarom mocht ik het dan nog niet?’

      Leuk dat zakje zout voor ‘papa’. Dat soort dingen vinden kinderen volgens mij inderdaad hilarisch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.