Is mijn vader nu alleen nog een foto?
‘Maar ik heb alleen nog maar die foto*…’ zeurt het door mijn hoofd.
Gevolgd door ‘Wij met z’n tweeën in de zohohon…’
Dat komt door iets wat één van mijn zusjes zei kort na het overlijden van mijn vader.
‘Nu is papa alleen nog maar een foto’
Ze zei: ‘Nu is papa alleen nog maar een foto.’ Destijds voelde ik onmiddellijk het verzet daartegen in mij. Want ik wil niet dat mijn vader ‘alleen nog maar’ een foto is… Toch blijft het regelmatig door mijn hoofd spoken. En soms vraag ik me af:
‘Is hij niet toch alleen een foto?’
Vervolgens bedenk ik mij hoe wrang het in dat geval is dat ik het nog steeds te moeilijk vind om een foto van mijn vader in de keuken te zetten. Vrij snel na zijn overlijden had ik dat gedaan. Maar elke keer dat ik zijn foto zag, kon ik zo wel in huilen uitbarsten.
Daarom heb ik die foto weer weggelegd.
Voor later.
Als het wel goed voelt.
Meer dan een foto
Uiteindelijk blijf ik er toch van overtuigd dat mijn vader beslist meer is dan ‘alleen nog maar een foto’.
Veel liever geloof ik dat mijn vader ‘overal’ is.
Onder andere in mij.
Leestips
- Rouwproces
- Pap, ben je daar nog ergens?
- Zelf aangifte van overlijden doen
- Dromen over iemand die dood is
N.B. Ik moet nog steeds huilen als ik zijn foto zie merkte ik bij het schrijven van deze post. Dat schiet dus nog niet erg op zeg.
*Lied van Hepie en Hepie
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Een foto is voor mij ook niet alleen maar een foto, want hij is er al zie je hem niet. En hier heb ik hoekje ingericht voor mijn man want dat verdiend hij net zo goed. Zal zeker nooit zijn hoekje opruimen of zijn foto’s daarbij want soms zijn tranen goed om je hartenpijn wat te reinigen.
Je vader zal nóóit alleen maar een foto worden, sluit je ogen maar en denk aan alle herinneringen die je met hem hebt gedeeld. De (wijze) woorden die hij tot je heeft gesproken. Je bent zelf een ‘ladekast’ vol gedeelde gebeurtenissen.
Mijn man is j.l. september overleden, ik adem zijn adem, ik denk zijn woorden…….
Huil volop, laat je verdriet toe ,anders gaat het zich vastzetten in je lijf.
Heel veel mildheid naar jezelf in dit proces van loslaten en transformeren gewenst.
Een foto is vaak een herinnering aan vervlogen tijden.
Ze geven troost, plezier of andere emoties. Hans
Hij is zoveel meer dan een foto, verweven met je ziel, je zijn. Voor altijd.
Dankjewel Neeltje. Wat heb je dat mooi gezegd!
Mijn vader is alleen in mijn gedachten. Een foto om ergens neer te zetten heb ik niet en zou ik ook niet willen.
Dat laatste is zeker waar…. en vooral leeft je vader verder in je hart !
Vandaag zou mijn overleden zus jarig zijn…nu inmiddels bijna 5 jaar.
Wij de overige 4 zussen halen haar er ieder feestje even bij…dus is meer dan alleen een foto voor ons.
Wat mooi hoe jullie haar in je herinnering bewaren Rebbeltje.
Een foto zegt heel wat, ja toch?
een foto roept blijvende herinneringen op
en een vader blijft in je hart
groeten
Mijn vader is in september 2021 overleden een foto wil ik niet in de kamer ik heb wel een gedenksteen waar alle mooie herinneringen aan vast zitten.