10 redenen waarom Loralei Gilmore irritant is
Last updated on January 20th, 2025 at 11:28 am
Al enkele weken heb ik elke dag rond een uur of zes een afspraak in het pittoreske Amerikaanse dorpje Stars Hollow. Dan drink ik koffie bij Luke’s Diner en doe boodschappen bij Doose’s market en zie ik Loralei Gilmore.
Met andere woorden: ik lig op de bank, en kijk vanuit de pittoreske Achterhoek naar de serie Gilmore Girls.
Gilmore Girls: Loraei Gilmore en Rory Gilmore
De Gilmore Girls werd in Nederland uitgezonden in de jaren negentig en is nu beschikbaar op, waar anders, Netflix. De Gilmore Girls speelt zich af in het dorpje Stars Hollow en gaat over Loralei Gilmore en haar dochter Rory. Er is een spiksplinternieuwe aflevering uitgekomen. Maar voordat ik die kijk, wil ik eerst alle voorgaande seizoenen zien. Ik zit nu in seizoen 2.
Ik moest er weer even inkomen, maar al snel herinnerde ik me weer hoe leuk ik het dorpje Stars Hollow vond.
Maar er is één ding wat me dwars zit: wat is die Loralei eigenlijk een asociaal type zeg! Het is dat ik de serie zo leuk vind, maar eigenlijk erger ik me behoorlijk aan deze hoofdpersoon.
En ik zal je uitleggen waarom : )
10 redenen waarom Loralei Gilmore heel irritant is
- Ze gaat bij een oud vrouwtje dat een taartenwinkel runt bruidstaarten proeven. Daar is op zich niets mis mee, ware het niet dat ze allang een bruidstaart heeft. Ze staat daar gewoon gratis taart te vreten zonder enige intentie om er eentje te kopen.
- In de duur van één aflevering besluit Loralei ineens om toch niet te trouwen met de aardige Max. Maar zegt ze hem dat persoonlijk? Welnee! Ze gaat er simpelweg vandoor.
- Ze maakt gebruik van het geld van haar ouders zodat haar dochter Rory naar de chique school Chilton kan. In ruil willen haar ouders graag dat ze elke vrijdagavond daar komt eten. Loralei laat geen kans onbenut om hen te laten voelen dat ze er geen klap aan vindt.
- Hoewel er geen smartphones gebruikt mogen worden in Luke’s Diner stoort Loralei zich daar niet aan, en belt daar gewoon.
- Ze logeert samen met haar dochter Rory bij een pittoresk hotel. En oké, ik geef het toe: er híng veel bloemetjesbehang aan de muren. Maar de eigenaresse deed enorm haar best om het hen naar de zin te maken. En de enige reactie van Loralei en Rory is ginnegappen en doen alsof de eigenaresse stom was.
- Tijdens vergaderingen of filmavonden praat Loralei gewoon door anderen heen. Ze is bovendien onbeleefd tegen mensen in de bediening: ‘Geef me koffie! Nu!’
- Ik geef het toe: Loralei’s moeder Emily is nogal een koude kikker en een snob. Maar je ziet gewoon hoe het beste mens haar best doet! Denk echter niet dat Loralei zich dan ook wat beter gedraagt. De zogenaamd ‘grappige’ opmerkingen over alles wat haar moeder doet zijn niet van de lucht.
- Loraei kookt niet. En daar laat ze zich graag op voorstaan. Zij en haar dochter leven op pizza en take-out. Niet bepaald een gezonde manier om je kind op te voeden.
- Loralei Gilmore vindt het leuk om uit iemands verhaal een woord te pakken, en dáár dan op in te gaan. Zo kan iemand een persoonlijke ontboezeming doen waarbij bijvoorbeeld het woord ‘gebaksvorkje’ valt en dan gaat Loralei Gilmore dáár over praten.
- Loralei koketteert er mee dat ze geen ‘gewone moeder’ is. Daarvoor is ze veels te veel ‘een gekke meid.’ Hihi.
Tsja. En toch kijk ik…
Houd je van series in pittoreske dorpjes? Dan is Virgin River ook iets voor jou!
Leestip
Wat vind jij van de serie Gilmore Girls?
Ik heb de serie laatst ook gekeken en ik vind het een leuk sfeertje maar ik snap je wel hoor. Er zitten heel veel van dat soort dingen in waarvan ik denk..nou ehmm hmmm. Maar ik vind het totaalplaatje leuk. Ben zeer benieuwd naar het vervolg:-)
Ik houd ook van het totaalplaatje. Op het moment is het bijvoorbeeld herfst in Stars Hollow, en overal om lantaarnpalen zijn herfstblaadjes gedrapeerd. Ik vind het daar zo gezellig!
Hahaha – ik heb de serie al lang niet meer gezien, maar ik vond het altijd super en Lorelei ook. Deze voorvallen kan ik me dan ook niet meer herinneren, dus ik blijf ‘fan’ ;)
Het is ook net alsof ik het nu met andere ogen bekijk : )
Toen ik het de eerste keer keek vond ik Lorelei minder irritant.
Maar de totaalserie vind ik desondanks leuk.
Haha zo herkenbaar dit! Heb de serie deze zomer gekeken op Netflix. Gilmore Girls is leuk, maar stoor me ook vaak aan de personages. Zelfde als bij Pretty Little Liars. En toch blijven we kijken :’)
Misschien is de ergernis over een personage ook wel een van de dingen die een serie leuk maken ; )
Ik vind haar juist heel leuk. Ze heeft een moeilijke jeugd gehad bij een koude en veeleisende moeder en werd alleenstaande moeder. Om haar kind de kansen te geven die ze zelf niet had is ze gedwongen geld aan te nemen van haar rijke ouders, wat ze vreselijk vindt doordat ze los van hen en hun verwachtingen wil zijn en ook altijd zelf voor haar dochter en zichzelf heeft gezorgd.
Ze zorgt er ook voor dat ondanks haar eigen gevoelens over haar ouders haar dochter wel een goede relatie kan hebben met hen.
Ik kan me dus niet zo vinden in wat je schrijft :-)
(En ja, taart eten zonder nog te zoeken is wel asociaal en een verloving niet persoonlijk verbreken ook! Haha! Toch wel stukjes met je eens dus!)
Zoals jij het beschrijft klinkt het inderdaad wel positief Anke. Maar ik vind juist dat Lorelei de relatie tussen Rory en haar opa en oma helemaal niet bevordert.
En ik heb soms juist echt medelijden met Lorelei’s moeder.
Nog nooit gezien eigenlijk. Maar punt 1 is echt kei zielig! Verder lijkt ze me ook niet echt aardig ;-).
Het is qua vormgeving een hele gezellige en mooie serie Els.
Lorelei kan wel aardig zijn. Als ze tenminste niet heel stom bezig is. 2% van de tijd dus ongeveer : )
Haha maar dat is volgens mij juist hetgeen de serie draagt. Had ze al die eigenschappen niet dan was t waarschijnlijk een duf verhaal zonder enige spanning.
Goed punt Min of meer! Het is waarschijnlijk ook deels de ergernis die ervoor zorgt dat het verhaal boeiend blijft.
Ik keek altijd Gilmore Girls toen het nog op tv was en nu in de laatste weken zwangerschap had ik een proefmaand Netflix en verheugde ik me erop Girlmore Girls te kijken. Het viel in eerste instantie een beetje tegen en wel precies om de reden die jij noemt! Maar inderdaad, toch stug doorkijken ;)
hahaha, die serie heb ik al lang niet meer gekeken zeg. Ik denk niet dat ik er nog een keer zin in zou hebben inderdaad.
Ik ben de eerste keer dat ik weer ging kijken niet verder dan 20 minuten gekomen. Mijn oudste dochter tipte me om de eerste twee afleveringen gewoon over te slaan, en toen ging het wel : )
En nu vind ik het genieten van Stars Hollow.
Ik heb de serie nog nooit gezien, is helemaal aan mij voorbij gegaan ;)
Doorheen de latere seizoenen begrijp je wel beter waarom ze zo tegen haar moeder is. Ik mag Lorelai wel maar de punten die je opsomt zijn wel terecht :-) Dat ongezond eten stoort me inderdaad ook!
Ik heb de serie meer dan tien jaar geleden nu beginnen zien en was er gewoon verliefd op! Ik vind ook dat de serie één van de weinige is die even goed blijft doorheen de seizoenen. Ik was dan ook al jaren aan het dromen van een vervolg en nu is het zo ver :-)
Ik kijk ook uit naar het vervolg. Maar ik ga eerst braaf alle eerdere seizoenen nog een keer kijken.