Koffietijd: elke dag een gezellig moment!

Last updated on January 14th, 2025 at 11:47 am

koffietijd

Vijftien jaar geleden, toen mijn kinderen nog naar de basisschool gingen schreef ik over mijn koffietijd. Veel is niet veranderd aan mijn koffietijd sindsdien, behalve dat ik nu stukjes citroencake eet in plaats van Friesche Kruidreep koek en ik geen melkcups meer gebruik maar een glazen flesje : )

Koffietijd toen

Elke ochtend breng ik de kinderen naar school en haast me dan naar huis om aan het werk te gaan. Zo rond half negen neem ik plaats achter de computer, en rond een uur of tien is het dan: koffietijd!

Dan lepel ik twee schepjes Douwe Egberts koffie in het koffiefilter, en voeg water bij voor drie kopjes koffie. Ik schil een appel, en snijd een stukje Friesche Kruidreep koek af. Op het schoteltje leg ik twee cupjes melk, en dat leg ik allemaal op een dienblaadje. Dan neem ik plaats in mijn grote bruine, nepleren fauteuil en geniet van mijn koffietijd.

Als fulltime thuisblijfmoeder/wahm, ben ik immers de enige die kan bepalen wanneer het tijd is voor een pauze, en het is verleidelijk om steeds maar door te ploeteren. Tien uur ‘s ochtends heb ik daarom officieel tot koffietijd verklaard, en ik geniet daar altijd erg van.

Koffietijd: het programma

Dat ‘koffietijd’ een bekend fenomeen is in Nederland blijkt wel uit het feit dat er zelfs een gelijknamig programma is, dat mikt op ‘gezelligheid’. Ik kijk het nooit omdat ik overdag tv kijken geen optie vind, maar de insteek van het programma kan ik wel waarderen. Ook de begintune speelt in op het verlangen naar een moment van rust en gezelligheid.

Overspel is niet gezellig

In dat verband was ik geïntrigeerd door een krantenkop in de Telegraaf van journaliste Wilma Nanninga met als titel: ‘Overspel is niet gezellig’. Daarin berichtte Wilma Nanninga van het ontslag van Bas Westerveel als presentator van het programma. Ik moest lachen toen ik las:

‘Menig huisvrouw die in de ochtend de gezelligheid van het programma opzoekt, verslikte zich in haar koekje bij zijn openbare biecht dat hij verliefd is op een andere vrouw.’

Ik vond de manier waarop de Nederlandse huisvrouw hier wordt neergezet grappig, en ik kan de makers van koffietijd geen ongelijk geven. Gezien de doelgroep van Koffietijd, ben je als schuinsmarcherende man aan het verkeerde adres!

De begintune van het programma

koffietijd

Hieronder hoor je de oorspronkelijke begintune van het programma, die ik nog steeds heel gezellig en hartelijk vind. Wel vind ik de melodie wat traag nu, en zijn de beelden behoorlijk rolbevestigend. Bijzonder vind ik bovendien dat er koffie gezet wordt met de fluitketel en een ouderwetse koffiekan.

Hieronder de tekst:

Koffietijd
Een beetje gezelschap
Pak tijd voor jezelf
Het helpt je de dag door
Het is..

Koffietijd
Voor jou en dat weet je
Lekker gezellig
Neem er de tijd voor

Steeds in de morgen weer de zon in je huis!
Lekker geborgen, even fijn voor de buis!

Koffietijd
Een beetje gezelschap
Pak tijd voor jezelf
Dat helpt je de dag door
Het is..

Koffietijd
Voor jou en dat weet je
Lekker gezellig
Tijd voor jezelf

Koffie, koffietijd…!

Het programma stopte in mei 2023! Er waren niet meer genoeg kijkers.

Koffietijd herfst inspiratie

Ook al is het programma voorbij, dat wil niet zeggen dat koffietijd voorbij is. Voor mij blijft het in ieder geval een favoriet moment van de dag!  Geniet van een warme kop koffie op een knusse herfstochtend. 🍂☕ Perfect moment om even te ontspannen en te genieten van de kleurrijke bladeren buiten. De geur van versgemalen bonen en de rustige sfeer van het seizoen maken dit koffiemoment extra speciaal. #Herfstvibes #Koffietijd #KnusInDeHerfst.

koffietijd herfst

Leestips

Koffietijd is altijd een goed idee: Pin voor later!

koffietijd

Koffie in de herfst kun je extra gezellig maken door te kiezen voor een mok of koffiekopje in warme herfstkleuren. Ik doe ook altijd een lekkere geurkaars aan, met een geur van de herfst. Die koop ik doorgaans bij de Action.

Heb jij een officiële tijd waarop je koffie drinkt?
En wat vind jij van het ontslag van Bas Westerveel?
Kijk jij naar het programma?

Bron afbeelding: RTL 4, CC BY-SA 3.0 NL, via Wikimedia Commons


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

11 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.