Hoe vaak moet je sommige dingen doen in het huishouden? Cijfers!
Last updated on December 4th, 2023 at 04:45 pm
Hoe vaak moet je bepaalde huishoudelijke klussen eigenlijk doen om je huishouden op orde te houden? Hoe vaak moet je bijvoorbeeld je koelkast schoonmaken? Hoewel het antwoord persoonlijk is, en ook afhangt van je gezinssituatie, zijn er toch wel een aantal algemene regels die je kunt gebruiken! Verwerk ze eventueel in je huishoudschema.
Hieronder 12 vuistregels voor huishoudelijke klussen!
12 vuistregels voor huishoudelijke klussen
- Minimaal 1x per 2 weken de bedden verschonen.
- 1x per week je magnetron schoonmaken.
- Wasdroger pluis verwijderen: het liefst bij elke droogbeurt.
- 1x per week koelkast schoonmaken.
- 1x per dag je wc schoonmaken.
- 1x per week je koelkast schoonmaken
- 7x per week je vaatdoekje wisselen met een schone.
- 1x per maand onder de kussens van je bank stofzuigen
- 1x per maand filters van je afzuigkap schoonmaken. Doordat ze vet worden kunnen ze brandgevaarlijk zijn.
- 1x per maand de ramen lappen.
- 1x per half jaar matras stofzuigen en omkeren.
- 1x per jaar de dakgoten schoonmaken.
- 2 keer per jaar je dekbed wassen.
Zie ook: Hoe vaak wasmachine reinigen en Hoe vaak bed verschonen?
Deze vuistregels zijn gebaseerd op research en vele artikelen over hoe vaak je deze huishoudelijke klusjes zou moeten doen. Het zijn dus geen wétten. Maar je kunt ze gebruiken als basis voor je huishouden. Wil je graag meer tips voor een succesvol huishouden? Denk dan eens aan De Huishoudcoach. Of nog beter: FlyLady!
Haha echt niet! Dan ben je echt slaaf van je huis lijkt mij.
2 x per week bedden verschonen? Serieus?
Het enige wat ik van je lijstje doe, is dagelijks de schotelvod vervangen, soms zelfs meerdere keren per dag. De rest doe ik als ik het nodig vind….
Als ik de dakgoten maar 1 keer per jaar schoonmaak dan heb ik een groot probleem (veel bomen voor mijn huis). Verder ben ik niet zo sterk in jouw lijstje….
ik vind het als enige geloof ik een prima lijstje. Ik doe dit allemaal behalve 2 maal per week bed verschonen,dat doe ik 1 keer per week.
Per dag ben ik niet langer dan 3 kwartier bezig met het huishouden.
Als ik ook een tante Marietje had misschien…. maar ook dan zou het voelen als werkverschaffing. Het enige wat wel volgens je lijstje gebeurt is het vaatdoekje minimaal elke dag verschonen.
Vaatdoekje, pluis en dakgoot. Verder kom ik ook niet. Bed 1 keer per week. Maar de rest? Wel blij te horen dat ik niet de enige ben.
Ik doe zo af en toe eens wat extra, naast de wekelijke stof, stofzuig en toiletten riedel.
Als het vuil is. Dan heb ik tenminste eer van mijn werk. En soms is dat dan toch 2 keer in de week de koelkast. Als hij op maandag schoongemaakt is, en kleinkind laat op woensdag een fles limonadesiroop in de koelkast omvallen…..
Twee keer per week de bedden? Doe jij dat echt?
er zijn geen regels,iedereen bepaald zelf hoe vies het is ,ligt aan de grote van het gezin,en hoe slordig je zelf bent,de een vind een keer stofzuigen per week wel best,de ander moet het elke dag doen,zoals ik,als je huisdieren hebt is dat wel hard nodig, het is een individuele kwestie.
Matras keer ik net zo vaak en tegelijk met het bed verschonen eens per 10 dagen. Laatst had ik weer eens de ramen gelapt na een jaar. Was nog prima door te kijken en de buren klaagden nog niet, maar je moet toch iets doen met je tijd. ;-)
Een wasdroger of bank heb ik niet.
Ooh, hier ook een slechte huisvrouw. Alleen de pluizenfilter. Wat ik wel dagelijks doe is de vaat.????