‘Je mag naar een winkel, doe dat dan ook.’
Last updated on February 8th, 2022 at 01:17 pm
Soms snap ik dingen niet zo goed.
Zoals de oproep van Staatssecretaris Mona Keijzer.
Mona Keijzer zei:
‘Ons welzijn is voor een deel afhankelijk van onze welvaart. Onze welvaart is de economie. Dus neem de voorschriften van het RIVM in acht, maar je mag wel naar een winkel gaan. Dus doe dat dan ook.’
En daarmee bedoelde ze vooral ook kledingzaken en dergelijke. Met de supermarkten gaat het namelijk nog goed.
Het filmpje werkte niet, dus hier de link voor mensen die Mona Keijzer zelf willen horen.
Maar ik wíl helemaal niet extra consumeren!
Hoewel ik de redenering wel snap, dat je door kleren te gaan kopen ondernemers ondersteunt, verwondert zo’n oproep tot consumeren mij toch. Ook gezien de oproep van Rutte om dit weekend toch voor al thuis te blijven.
Maar afgezien daarvan: ik wíl helemaal geen nieuwe kleren kopen.
Ik wil juist mínder zooi en spullen.
Niet alleen voor mezelf, maar ook vanwege het milieu. Ik heb het gevoel dat het allemaal best wat minder mag.
Verzaak ik nu mijn plicht als burger?
N.B. Even een leuke leestip: op de site van 1Vandaag staat een fijn artikel over de positieve dingen die de coronacrisis toch ook met zich meebrengt!
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Staatssecretaris laten kletsen. Die kijkt naar economie en niet naar milieu. Andere portefuille,snap je
Wat een belachelijke uitspraak/oproep! We hebben toch afgesproken dat we thuis blijven en alleen essentiële boodschappen doen.
Dit is koren op de molen van de mensen die toch al in meer of mindere mate hun eigen gang gaan. Ik stond vanochtend om 8 uur in de AH bijna te hyperventileren om de opstopping van mensen met winkelwagens, kletsende vakkenvullers en het ontbreken van doortastend (meerderjarig) personeel.
Dat het zo vroeg al zo druk was Ageeth! Daar werd dus niet de hand gehouden aan de 1,5 meter?
Ik vind het dillema. Want ik wil best bij de lokale ondernemer (bakker, slager, groenteboer) kopen. Maar ik wil niet te lang inkopen doen. Dus ga ik met een strakke lijst bij de super rond. Kleding en andere zaken komen wel weer op een andere tijd aan de beurt.
Als alles weer normaal gaat, dan worden de nu uitgestelde aankopen heus wel ingehaald. Al is het maar van pure vreugde dat het allemaal weer kan. De mens verandert heus niet in een paar weken. Eens een consument, altijd een consument. Straks is het weer niet aan te slepen. Een paar uitzonderingen daargelaten. Dat zijn de mensen die hier ‘iets’ van hebben geleerd. Maar de grote massa gaat straks weer gewoon op alle fronten los.
Daar zeg je me wat Wieneke. Ik merk dat ik stiekem best hoop dat er echt iets definitief verandert. Dat er minder geconsumeerd zal gaan worden en gereisd.
Als ik ergens geen zin in heb nu dan is het idd kleding aanschaffen pffttt
Eten moeten we wel dus de suup is voorlopig de enige winkel waar ik kom en ook zo weinig mogelijk.
Fijn weekend
Ik vond het een zeer bijzondere oproep. Ik snap het hoor, dat we winkeliers moeten steunen enzo, maar sorry, dat ga ik doen als we weer ‘normaal’ de straat op mogen. Ooit.
Ja hè? Wat je zegt: ik snap de gedachte zeker wel, en dat het belangrijk is om de winkeliers te steunen die het moeilijk hebben, maar het valt lastig te rijmen met de oproep om thuis te blijven. En mij stuit de oproep tot consumeren ook tegen de borst.
Hier zijn de meeste winkels dicht. Alleen voedingszaken en krantenwinkels mogen nog open. Veel consumeren is er dus niet.
Iets gaan kopen omdat ze het moeilijk hebben in winkels? Haha nee, heel erg nee. Ik kijk online of er iets leuks is maar ga er niet extra door kopen. Ik vind het sowieso vreemd dat dat soort winkels nog open zijn, heb voor deze maand begon nog wel een leuke trui gekocht, die kon ik goed gebruiken.
Ik kocht mijzelf gisteren online een rok.
Doe ik nooit.
Maar deze kon ik niet laten liggen :)
Als het goed is komt die straks.
En hoop ik alleen maar dat het iets is voor mij.
Want soms reken ik mijzelf jaren jonger of schat ik eea helemaal verkeerd in :)
Leuk Aukje! Wat voor kleur en wat voor model is het? Doe je een foto van de rok op je blog?
Ik kom de deur iet uit, met kleren hou ik mezelf niet in leven. Maar als ik ze ga kopen loop ik risico’s die ik met mijn gezondheid niet kan hebben.