Anders gaan koken in 2019: HelloFresh versus Verspakket
Last updated on January 29th, 2024 at 04:49 pm
Mijn man mag wel wat kilo’s kwijt, en ik vind in het algemeen dat ik wel eens wat creatiever zou mogen koken. En ook met nog minder vlees.
Anders gaan koken in 2019: Plan A
Daarom had ik bedacht 3 keer per week voor 4 personen een HelloFresh maaltijdbox te bestellen. Uit ervaring weet ik dat zo’n HelloFresh box lekker is, en je automatisch helpt om eens wat anders te koken. Je krijgt namelijk automatisch Hello Fresh recepten. Maar dit idee stierf een snelle en roemloze dood toen ik zag wat dit zou gaan kosten: 60,- voor 3 maaltijden per week… Even ter vergelijking: als ik op maandagochtend de boodschappen doe voor de hele week was ik in 2018 gemiddeld zo’n 55,- kwijt. Dus nu heb ik iets anders bedacht!
Anders gaan koken in 2019: plan B
Mijn plan B is simpel en veel goedkoper: ik koop gewoon 3 zogenoemde verspakketten ook wel bekend als maaltijdpakket! In zo’n verspakket zit alles netjes bij elkaar, inclusief recept. Het is met verse ingrediënten, en het zijn maaltijden die ik anders niet gauw zou klaarmaken. Wat dat betreft lijkt het erg op Hello Fresh.
Bovendien zitten er geen zakjes en pakjes in. Nou kun je natuurlijk zeggen: ‘Joh, zo’n verspakket is veel duurder dan als je alles gewoon los koopt. Wat een superstom idee van je!’ En dan zou je wellicht gelijk hebben. Maar ik houd van doelen die haalbaar zijn. En ik weet van mezelf dat als ik nieuwe maaltijden compleet ‘from scratch’ moet gaan maken, ik afhaak. Zo’n verspakket is voor mij een uitstekende manier om mijn culinaire grenzen voorzichtig te verleggen, en op te rekken.
Koken met minder vlees
Mijn oudste dochter is al een paar jaar veganist, en heeft me ook een aantal ideeën aan de hand gedaan die eenvoudig zijn uit te voeren. Zoals roerbakgroenten met noodles. Ik ken mijn grenzen, en ga dus niet proberen om ineens veganistisch te koken maar ik kan er best wat elementen uithalen en die toepassen in het dagelijks leven. Mijn oudste dochter beweert bijvoorbeeld dat falafel hartstikke lekker is, dus dat ga ik ook eens proberen.
Anders gaan koken in 2019: samenvatting
Hoewel ik al keurig let op 250 gram groenten per persoon per dag, wil ik nog wel wat gezonder gaan koken. Daarom overwoog ik een abonnement op HelloFresh maaltijden. Die zijn lekker, en zorgen ervoor dat je op een laagdrempeliger manier andere gerechten uitprobeert. Maar ik schrok terug van de kosten. In vergelijking met HelloFresh maaltijden vind ik boodschappenpakketten zoals die van AH en Lidl een stuk voordeliger.
N.B. je hoeft niet persé een abonnement op HelloFresh te nemen om hun recepten te gebruiken. HelloFresh heeft nu een recepten generator, die je kunt gebruiken om ideeën op te doen voor je maaltijden.
Zie ook mijn review van het verspakket AH: Bietenrisotto en mijn ervaring met het HelloFresh vispannetje.
Ben jij tevreden over jezelf als kok?
Discover more from Huisvlijt
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Ja hoor! Wanneer ik thuis kook is (woonachtig bij mijn ouders, en kook af en toe) altijd lekker. Ik hou van de groentes en fruit van de versafdeling
Meen je dat echt? Hier zijn enkele tips. SchaF een slow cooker aan en google “recepten voor slow cooker”. Hier vind je ouwe trouwe Hollandse kost en tevens (vaak vertaalde) Britse en Amerikaanse recepten. Helaas, in deze veranderingen in je kookgewoontes moet je wat tijd en geld investeren. Zorg bv dat je een redelijke voorraad kruiden in huis hebt, groenten met een lang leven zoals uien, wortelen, selderie, peterselie in een pot of in de tuin, knoflook, zoete aardappelen enz. Deel je dag een beetje anders in. Denk serieus na over de avondmaaltijd en bereid die maaltijd voor in de ochtend wanneer je er de energie voor hebt. Afhankelijk van de grootte van de pan en het aantal eters kun je voor meer dan 1 dag koken. Bereid de ingredienten voor volgens het recept en stop alles de pan in. Nu hoef je alleen nog maar de stekkker in het stopcontact te steken en de pan voor 4, 5 of 6 uren in te sckelen op een heel lage hitte. (Persoonlijk breng ik de inhoud vaak op het fornuis aan de kook en schakel de pan dan pas in) Ruim de keuken op en voeg later bv nog een schotel rijst, aardappelen en/of een salade toe. Naar wens kun je hier nog een tweede dag van eten of in de diepvries zetten.
Een slow cooker heb ik, op aandringen van mijn oudste dochter. Maar ik heb hem zelf nog niet gebruikt….
Vaak zelf ook weinig inspiratie voor het koken, waardoor het al snel saai wordt. Na een lange dag werken, wil ik ook geen uren in de keuken staan. Nu is voor mij zo’n versbox helemaal niet voordelig, maar met een groot gezin snap ik wel dat dit werkt.
Succes met je voornemens
Ik wist helemaal niet dat Lidl ook zulke pakketten had! Die zitten hier om de hoek. Toch maar eens gaan kijken. Van de AH pakketten ben ik grote fan. Super lekker allemaal!
Ik vind die pakketten vaak heel erg duur. Wij maken een weekplanning op aan de hand van de seizoensgroenten en bakken daar soms een stukje vlees bij. Dingen die langer bewaard kunnen worden, kopen we aan als het in promo staat.
Ik kijk ook altijd wat er in de reclame is. Om die reden aten we deze week witlof en bloemkool: waren beide in de aanbieding bij de AH.
Goede plannen! Ik heb laatst voor het eerst een verspakket bij Lidl meegenomen en die beviel zo ontzettend goed!
Wat ontzettend leuk dat je zo gezond en gevarieerd gaat koken. Waar kun je die pakketten vinden? Ik wil dat ook gaan doen.
Die verspakketten vind je bij de supermarkten. Zoals AH, maar ook bij de Lidl.
Hello fresh is duur maar vond het echt ideaal. Is dat we nu even wat krapper bij kas zitten anders hadden we weer een abbo
Ik ben totaal geen keukenprinses. Is ook altijd hetgeen er teveel aan is, op het einde van de dag, dat koken. Zeker ook wat lastiger omdat ik geen gluten en melk mag.
De verspaketten vind ik een ideale afwisseling. Breng er af en toe een mee van Delhaize als ik daar de boodschappen doe. Bij Lidl hier heb ik ze nog niet gezien, een keer beter opletten.
Hello Fresh vind ik ook erg lekker, en voordeel daarvan is dat mijn man dan wel meehelpt om te koken, anders niet.
Ja, niet goedkoop, dus ik neem het maar af en toe een keer een week. Gelukkig zijn we geen grote eters en kunnen de 3 maaltijden mits wat kleine dingen toevoegen vaak voor 5 dagen dienen. Maakt het weer ietsje goedkoper. Nadeel is dat er niet steeds geschikte recepten zijn (gluten- en melkvrij).
Grappig dat je man wel graag helpt als je met Hello Fresh kookt. Vindt hij dat leuker om te doen?
Steeds tevredener eerlijk gezegd. Al meer dan een jaar pakjes- en zakjesloos. En ik krijg een steeds beter gevulde kruidenkast.