Borden afspoelen of niet? 2 x waarom niet!

Last updated on September 19th, 2023 at 04:09 pm

borden afspoelen

Eerst je vieze borden afspoelen voordat je ze in de vaatwasser zet?

Ik las ergens als bezuinigingstip om je energiekosten omlaag te krijgen om je afwasmachine haar werk te laten doen, en dus níét vieze borden eerst af te spoelen.

Borden afspoelen voordat je ze in de vaatwasser doet?

Nou doe ik dat wel altijd, en ik vond dat juist altijd erg goed van mezelf. Maar toegegeven: het kost inderdaad wel extra water. Maar ik heb ook echt het idee dat het anders niet goed schoon wordt. Mijn kinderen zijn slordige eters, en zeker als ze langzaam eten, heeft het voedsel de neiging om vast te gaan zitten aan het bord. Soms zetten ze bijvoorbeeld zelf hun vieze macaroni bord in de afwasmachine, en dat komt er dan regelmatig oranje weer uit: niet schoon dus!1

1. Borden afspoelen is niet nodig

Volgens de site Consumer Reports is eerst je borden afspoelen niet nodig, omdat moderne vaatwassers kunnen vaststellen hoe vies de vaat is. Blijkbaar past de vaatwasser het programma hierop aan. Zij zeggen ook dat een schone vaat staat of valt met op de juiste manier de vaatwaasser inruimen. inpakken van je vaatwasser. Als je dat niet goed doet, wordt je afwas ook niet goed schoon.

2. Borden afspoelen zorgt voor een viezere vaat!

Maar er is iets nog veel ernstigers aan de hand met je borden afspoelen voordat je ze in de vaatwasser zet! Volgens het programma Radar zitten er enzymen in vaatmiddelen. Die klampen zich vast aan etensresten en andere viezigheid. Dat kan niet als je het bord al hebt afgespoeld. Het gevolg van je borden afspoelen voordat je ze in de vaatwasser zet is dat het afwasmiddel oplost voordat het echt iets heeft kunnen schoonmaken! En dat wil je natuurlijk niet.

Borden uit de magnetron

Op woensdag eten mijn oudste drie kinderen ‘na’, en wordt hun maaltijd in de magnetron voor ze opgewarmd. Ik heb het idee dat borden hier viezer van worden, en minder makkelijk schoon te krijgen zijn. Vorige week had ik boerenkool gekookt en door het op te warmen in de magnetron zat het op bepaalde plekken behoorlijk vast op het bord. Dan heb ik het idee dat voorspoelen echt wel nodig is.

Conclusie over borden afspoelen.

Je borden afspoelen voordat je ze in de vaatwasser zet is beslist niet nodig! Sterker nog, het kan juist zorgen voor een viezere vaat!

Leestip: Vaatwasser schoonmaken

Spoelen jullie de vieze afwas af, voor het in de afwasmachine gaat?


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

32 Comments

  1. Ik was met de hand af en merk ook met mijn kinderen en eten als aardappel purree en dat het echt wel nodig is goed af te spoelen, kan me voorstellen dat ze dit zouden zeggen bij een vaatwasser vanwege het water verbruik dat je daarbij hebt maar het is echt wel nodig.

  2. Nee eigenlijk doe ik dat nooit, gewoon goed afschrapen en de rest doet de vaatwasser.
    Indien er al iets vies eruit komt, komt dat doordat het verkeerd ingezet is, er kon dan geen water langs, maar door alle “hekwerken “in je vaatwasser kan dat tegenwoordig met de neiuwere bijna niet meer gebeuren.

  3. Ik haal met een pannenlikker de grove resten van de borden pannen en schalen en daarna gaat meteen de vaatwasser aan, dat gaat altijd goed.

  4. Nee, nooit. En het komt er allemaal schoon uit. Als het al niet eens schoon is, dan liep de arm ergens vast, of een verstopt gaatje. Ik hoor wel vaker dat mensen voorspelen. Ik denk dan.. Is het dan niet net zo makkelijk en zuinig om de vaat maar gelijk helemaal met de hand te doen? En er zit toch ook nog een spoelprogamma op de vaatwasser?

    Groet,
    Maria

  5. Waarom handmatig voorspoelen dat doet de machine toch, en die aangekoekte borden/pannen even inspuiten met aangemaakte afwasmiddel in een suitfles paar keer spuiten alles schoon.

    Ligt aan vaatwasser ,of inpakken voor beste resuultaat geberuik ik wel alle zo,n 3 in een tablet maar ook zout en glanspoel en ik heb hier 4 jaar zo,n 250 euro machine staan :)

    Wat wel enorme besparing geeft is mijn vaatwasser op warmwater aansluiten zo verbruikt hij geen 1,10 Kw meer per vaatbeurt maar 0,48 Kw :)meer dan 50% zuiniger :)

  6. nee, eigenlijk nooit. En het komt er eigenlijk altijd schoon uit. Een paar keer per jaar de machine laten draaien zonder afwas erin om hem weer schoon te krijgen.
    Wij gebruiken ook geen dure vaatwastabletten, maar gewoon die van de Aldi en Lidl.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.