|

Action verkoopt dingen die mensen willen

Last updated on September 8th, 2023 at 01:34 pm

action
Bron: Shutterstock

In de Elsevier* kwam ik een interessant artikel tegen over de Action, en dat het zo goed gaat met de keten.

In 2016 werden per week 4 nieuwe winkels geopend in 6 verschillende landen! En in Nederland heeft de Action een eigen fanpagina op Facebook. Ook zie ik regelmatig zogenoemde ‘shoplogs’ voorbij komen op blogs, waarin mensen laten zien wat ze nu weer gekocht hebben bij de Action.

Maar er is ook veel kritiek op de Action. Hier onder een aantal bekende kritiekpunten op de Action!

Kritiek op de Action

  1. Ze verkopen er troep.
  2. De Action zet mensen er toe aan om allerlei zooi te kopen die ze eigenlijk helemaal niet nodig hebben. Marie Kondo zou er van gruwen.
  3. Het is er ongezellig.
  4. Het is zo goedkoop, dat kán gewoon niet in de haak zijn. Daar zit vast kinderarbeid achter! (Ik schreef ooit een post over waarom de Action zo goedkoop kan zijn.)

CEO Sander van der Laan zegt in het artikel in de Elsevier iets over kritiekpunt nummer 2 wat mij trof. Namelijk:

‘De Action verkoopt wat mensen willen hebben!’

Sander van der Laan reageert op de kritiek dat de Action met hun lage prijzen mensen stimuleert om allerlei overbodige spullen in huis te halen. Maar van der Laan reageert daar op met:

‘Je zou kunnen zeggen: Action verkoopt producten die mensen willen hebben.’

En vervolgens verwijst hij naar zijn eigen jeugd, waarin hij elk jaar dezelfde kerstornamenten in de kerstboom mocht hangen. Hij constateer dat mensen anno 2017 elk jaar wat nieuws willen. En de Action maakt dit mogelijk. Ook voor de mensen met een kleine beurs. Eigenlijk zijn ze dus heel sympathiek bezig ; )

Gezien het succes van de Action heeft van der Laan een punt. Want veel mensen bezoeken inderdaad de Action en kopen er spullen. Blijkbaar willen ze ze inderdaad hébben. Zoals een tuinkabouter met een smartphone in de hand : ) Zie ook mijn post tuinkabouter Action.

Het is een bekend effect van de Action dat je er voor 1 boodschap naar toe gaat, en er met een mandje vol weer weg gaat.

Mijn conclusie over de Action

De Action zou geen succes zijn lijkt mij, als ze niet een behoefte vervulden. Blijkbaar hebben veel mensen behoefte aan deze moderne Winkel van Sinkel, waar je echt van alles kunt vinden voor hele lage prijzen. Eerlijk is eerlijk, ik kom er zelf ook graag. Bijvoorbeeld voor een Action tuin ornament.

Maar je bent er zelf bij! Dus als je weet dat je gevoelig bent voor het Action-effect zet je dan schrap! Werk met een boodschappenlijstje en neem het kleinste winkelmandje : )

*Nummer 20, 2017)

Leestip: Wat kun je beter niet kopen bij de Action?

Wat vind jij van de Action? Kom je er, en zo ja hoe vaak? En zo niet, waarom niet?

Lees ook mijn post over super Action fan Ria Struijk!


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

75 Comments

  1. Ik kom er wel vaak! Heb er ook veel spulletjes van voor in mijn studentenkamer. Simpelweg, omdat het goedkoop is! Soms is het wel irritant ja, want uiteindelijk koop je dingen die je misschien wel helemaal niet nodig hebt. Ben je alsnog duurder uit haha.

  2. Ik kom graag bij de action en probeer een keer per maand of als wat het nodig is. Soms kan ik niet zo veel die niet nodig kopen maar soms lukt het niet :D Deze maand ben ik nog niet geweest. Misschien sla ik over…wat???? dat zou mijn man blij zijn ha…ha…

  3. Ik kom graaag bij de Action, maar je koopt er eigenlijk veels te veel. Ze hebben allerlei handige hebbedingetjes, maar idd veel mensen vinden het ‘troep’.

  4. Jup rotzooi genoeg maar je hoeft het niet te kopen. Overigens dol op die winkel je moet alleen opletten met het goedkope plastic.
    Kocht er van de week nog een notenreep erg lekker.

  5. Vanmorgen nog bij de Action geweest, met boodschappenlijstje! Maar inderdaad er gaan ook andere dingetjes in het karretje…

  6. Ik ben fan van de action, maar klopt wel dat er veel rotzooi te koop is…
    Ik kom er wel graag omdat je er wel leuke items kan kopen vooral voor diy’s.:)

  7. Ondanks dat het geen uitstraling heeft en ongezellig is krijgen ze her toch voor elkaar dat mensen er met regelmaat wat kopen. Ik kan me goed inhouden nu maar vroeger kocht ik mer regelmaat items waarvan ik achteraf dacht : ja toch niet nodig

  8. best dat er bij ons niet direct een Action in de buurt is of ik ging er elke week heen. ik vind dat er hele leuke spullen hebben

  9. Ik kom eigenlijk niet zo vaak bij de Action. Maar als ik dingetjes voor in huis nodig heb, ga ik wel daar kijken. En ik ben nog steeds zoooo blij met mijn onderbord voor kaarzen. Verder ga ik er vooral heen voor keukenspul.

  10. ze zijn er idd heel goed in om er alles zo aantrekkelijk mogelijk uit te zien! ik durf er al eens makeup spulletjes kopen omdat ik die heel goed vind, zeker voor het beperkte budget :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.